Southern Combination Football League

Live News

Tables

show allgrid
  • PREMIER

    1. HAYWARDS HEATH TOWN (15) 34
    2. CHICHESTER CITY (17) 31
    3. PEACEHAVEN & TELS (15) 31
  • DIVISION 1

    1. LITTLE COMMON (16) 40
    2. WICK (16) 38
    3. LANGNEY WANDERERS (15) 37
  • DIVISION 2

    1. ROFFEY (13) 31
    2. RUSTINGTON (12) 27
    3. JARVIS BROOK (12) 27
  • RESERVE SECTION

    1. AFC VARNDEANIANS Res (12) 33
    2. HORSHAM YMCA Res (8) 24
    3. PAGHAM Res (9) 18
  • UNDER 21 (EAST)

    1. LITTLE COMMON U21 (10) 18
    2. PEACEHAVEN & TELS U21 (9) 17
    3. EASTBOURNE TOWN U21 (10) 16
  • UNDER 21 (WEST)

    1. HORSHAM YMCA U21 (10) 20
    2. HASSOCKS U21 (9) 20
    3. PAGHAM U21 (10) 19
  • UNDER 18 (CENTRAL)

    1. SOUTHWICK U18 (9) 21
    2. HASSOCKS U18 (8) 19
    3. AFC VARNDEANIANS U18 (11) 18
  • UNDER 18 (EAST)

    1. ROTTINGDEAN EAST U18 (9) 20
    2. NEWHAVEN U18 (8) 18
    3. AFC UCKFIELD TOWN U18 (9) 18
  • UNDER 18 (WEST)

    1. STEYNING TOWN (WEST) U18 (6) 18
    2. SHOREHAM U18 (7) 15
    3. SIDLESHAM U18 (7) 14

Top Goal Scorers

show all
  • PREMIER

    1. L Robinson, NEWHAVEN (18)
    2. S Jones, CHICHESTER CITY (17)
    3. T McCreadie, HAYWARDS *TOWN (14)
  • DIVISION 1

    1. L Hole, LITTLE COMMON (21)
    2. R Wetton, LINGFIELD (20)
    3. B Bacon, STEYNING TOWN (17)
  • DIVISION 2

    1. B Hands, ROFFEY (19)
    2. C Coker, BOSHAM (13)
    3. S Kirkham, RUSTINGTON (12)
  • RESERVE SECTION

    1. P Gracethorne, AFC VAR*IANS (8)
    2. K Budge, HORSHAM YMCA (8)
    3. H Dearlove, AFC VARNDE*IANS (6)
  • UNDER 21 (EAST)

    1. S Piper, EASTBOURNE TOWN (9)
    2. J Mbiya Kalambayi, EAS* AFC (9)
    3. T Boyle, ROTTINGDEAN V*LAGE (8)
  • UNDER 21 (WEST)

    1. A Clarke, MILE OAK (11)
    2. J Parkinson, PAGHAM (11)
    3. C Gardener-Lowe, SOUTHWICK (10)
  • UNDER 18 (CENTRAL)

    1. M lester, SOUTHWICK (13)
    2. G galbraith-Gibb, HASSOCKS (12)
    3. A taylor, AFC VARNDEANIANS (6)
  • UNDER 18 (EAST)

    1. R doyle, ROTTINGDEAN EAST (15)
    2. T boyle, ROTTINGDEAN EAST (10)
    3. S wallis, NEWHAVEN (8)
  • UNDER 18 (WEST)

    1. L weedon, SHOREHAM (11)
    2. O southon, CHICHESTER CITY (9)
    3. R brooks, STEYNING TOW*EST) (8)

Handbook

Club
Directory

Cup Competitions

Documents

Contact