Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
11/01/2019

UNDER 23 (WEST)

LANCING U23
    Luke Richards (32)
    Luke Richards (45)
    Louis Smart (77)
    Daniel Momah (80)
    Dillon Nagle (84)
    Luke Richards (87)
 6-3 PAGHAM U23
    Jack Parkinson (10)
    Alfie Davidson (38)
    Jack Parkinson (69)
CULVER ROAD >
12/01/2019

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Callum Smith (88)
 1-0 EAST PRESTON
THE OAKS >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-3 CHICHESTER CITY
    Benjamin Pashley (30)
    Ryan Peake (65)
    Josh Clack (75)
THE OVAL >
HASSOCKS
    Philip Johnson (10)
    William Broomfield (32)
    Philip Johnson (35)
    James Littlejohn (44)
    Liam Benson (66)
 5-3 HORSHAM YMCA
    Guy Harding (64)
    Guy Harding (88)
    Jack Hartley (90)
THE BEACON >
LINGFIELD
    Own Goal (03)
    Samuel Clements (59)
 2-0 SALTDEAN UNITED
SPORTS PAVILION >
LOXWOOD
    Elliot Bennett (23)
 1-3 EASTBOURNE TOWN
    Aaron Capon (06)
    Aaron Capon (44)
    George Taggart (55)
PLAISTOW ROAD >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (13)
    Harry Docherty (41)
    Lee Robinson (44)
    Lee Robinson (90)
    Lee Robinson (90)
    Oliver Davies (90)
 6-0 ARUNDEL
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Howard Neighbour (01)
    Ryan Cox (67)
 2-2 LITTLE COMMON
    Lewis Hole (17)
    Liam Ward (80)
NYETIMBER LANE >

DIVISION 1

BEXHILL UNITED
    Nathan Lopez (71)
 1-1 AFC VARNDEANIANS
    Joe Keehan (84)
THE POLEGROVE >
HAILSHAM TOWN
    Liam Baitup (16)
    Sam Wiegand (43)
 2-0 SOUTHWICK
THE BEACONSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Kieran Carter (13)
    Callum Coker (70)
    Callum Coker (87)
 3-4 BILLINGSHURST
    Jake Chadwick (10)
    Ben Hands (42)
    Jeffrey Mahadoo (44)
    Chris Spiers (65)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
    Craig Anderson (44)
    Craig Anderson (47)
    Jamie McKenzie (69)
    Adam Dine (75)
    Jack Marriott (85)
 5-3 SEAFORD TOWN
    Ashley Kidman (37)
    Alexander Rainford (73)
    Jarrod Wrangle (85)
MILE OAK REC GROUND >
OAKWOOD
    Oluwaseun Olabiyi (86)
 1-1 ALFOLD
    Johden De Meyer (75)
TINSLEY LANE >
SELSEY
    Joseph Bennett (06)
 1-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Alexander Kew (52)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SIDLESHAM
    David Rough (36)
    Ben Mepham (46)
 2-0 WORTHING UNITED
REC GROUND SIDLESHAM >
STEYNING TOWN
    Grant Radmore (29)
    Lewis Levoi (49)
    Alfred Gritt (67)
 3-1 WICK
    Shane Brazil (02)
THE SHOOTING FIELD >

DIVISION 2

BOSHAM
    Alex Barnes (43)
 1-2 ROFFEY
    Paul White (26)
    Thomas Pillings (90)
WALTON LANE >
BRIGHTON ELECTRICITY
    Alvarn Poza Santamaria (37)
 1-2 WESTFIELD
    Terry Robinson (11)
    Lee Paine (89)
WITHDEAN STADIUM >
COPTHORNE
    Oscar Weddell (08)
    Ryan Fenton (22)
    Jack Jenkins (48)
    Jack Jenkins (58)
    Stuart Cameron (80)
 5-1 WORTHING TOWN
    Conrad Watters (89)
KING GEORGES FIELD >
COWFOLD
 0-6 JARVIS BROOK
    Daryl King (13)
    Daryl King (23)
    Daryl King (28)
    William Ruse (34)
    Charles Bastin (67)
    Sam Saunders (81)
COWFOLD PLAYING FIELD >
LITTLEHAMPTON UNITED
    Tom Foxon (09)
    Richard Ghent (21)
    Tom Foxon (37)
    James Wilkinson (47)
    Tom Foxon (61)
    Ronnie Shewry Stern (74)
 6-0 FERRING
ST FLORA SPORTSFIELD >

SCFA INTERMEDIATE CUP 4

ANGMERING SENIORS
    Danny Cooper (89)
 1-3 UPPER BEEDING
    Kristian Harding (39)
    Connor Angood (78)
    Kristian Harding (85)
DECOY DRIVE >
RUSTINGTON
    Stephen Kirkham (12)
    Stephen Kirkham (25)
    Regan Miles (27)
    Stephen Kirkham (54)
    Krzysztof Paraficz (89)
 5-1 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Thomas Donnelly (65)
RECREATION GD RUSTINGTON >

MID SUSSEX SENIOR CHARITY CUP 2

LINDFIELD  4-2 MONTPELIER VILLA
    Aaron Blackwell (30)
    Ryan Walton (34)
XX - TO BE DEFINED >
13/01/2019

YOUTH CHALLENGE CUP 2

SOUTHWICK U18
    Zaid abu-Hilal (55)
    Morgan kennett (65)
 2-0 CHICHESTER CITY U18
OLD BARN WAY >
WORTHING UNITED U18  1-2 HAILSHAM TOWN U18
    Harvey mehmet (65)
    Rhys taylor (90+20)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
(after extra time)

UNDER 18 (CENTRAL)

LANCING U18  0-3 HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ben caiden (40)
    Ethan carrick (56)
    Conor ghosh (68)
CULVER ROAD >
STEYNING TOWN U18
    George foot (30)
    Alexander bridger (70)
    Dylan denhart (80)
    Dylan denhart (85)
 4-2 ST FRANCIS RANGERS U18
    Daniel horney (03)
    Harry naylor (90+8)
THE SHOOTING FIELD >
UPPER BEEDING U18
    Alfie tugwell (02)
 1-1 HASSOCKS U18
    Tristan hayes (86)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

AFC VARNDEANIANS U18
    Conor fitzpatrick (07)
    Matthew o`regan (87)
 2-1 PEACEHAVEN & TELS U18
    Dara o`sullivan (42)
WITHDEAN STADIUM >
EASTBOURNE TOWN U18
 0-11 AFC UCKFIELD TOWN U18
    Matthew astle (03)
    Matthew astle (06)
    Matthew astle (37)
    Jack samways (40)
    Jack samways (47)
    Matthew astle (52)
    Matthew astle (61)
    Andrew feist (70)
    Ollie hersey-Swan (74)
    Ben walter (81)
    Jack samways (87)
THE SAFFRONS >
NEWHAVEN U18
    George squires (33)
    Louis bass (62)
    Sam dunstall (90)
 3-0 MILE OAK U18
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 18 (WEST)

EAST PRESTON U18
    Kieran sibthorne (90+7)
 1-1 ARUNDEL U18
    Elliot harrison (83)
LASHMAR >
SELSEY U18
    Ross ballam (30)
 1-4 WORTHING TOWN U18
    Ieuan price (05)
    Elliott collett (25)
    Aaron frupe (44)
    Elliott collett (52)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
15/01/2019

SCFA SENIOR CUP 4

HAYWARDS HEATH TOWN  3-1 EAST PRESTON
    Asa Nicholson (32)
XX - TO BE DEFINED >

PREMIER

HASSOCKS
    Philip Johnson (90)
 1-2 AFC UCKFIELD TOWN
    Dee Okojie (44)
    Tayler Maddock (57)
THE BEACON >
NEWHAVEN
    Harry Docherty (27)
 1-0 LANCING
THE TRAFALGAR GROUND >
SALTDEAN UNITED
 0-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Alberto Lubango (50)
HILL PARK >

DIVISION 1

LITTLEHAMPTON TOWN
    Grant Thetford (03)
    Alexander Duncan (16)
 2-1 WORTHING UNITED
    Daniel Hills (63)
ST FLORA SPORTSFIELD >
SEAFORD TOWN
Alexander Rainford 80
 1-1 HAILSHAM TOWN
    Scott Taylor (27)
THE CROUCH >
17/01/2019

EASTBOURNE CHALLENGE CUP S

HAILSHAM TOWN U23
    Oliver Taylor (07)
    Callum Edwards (23)
    Callum Edwards (63)
 3-2 EASTBOURNE TOWN U23
    Simon Piper (61)
    Simon Piper (85)
THE BEACONSFIELD >
18/01/2019

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Ryan Storrie (20)
    Matt Waterman (55)
    Matt Waterman (90)
 3-1 MILE OAK
    Marc Rewell (83)
WITHDEAN STADIUM >

UNDER 23 (EAST)

ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Thomas Boyle (59)
    Thomas Boyle (80)
 2-2 EASTBOURNE BOROUGH U23
    Nico Cotton (53)
    Brad Santos (86)
PRIORY LANE >
19/01/2019

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Ellis Cormack (26)
    Steven Hickman-Smith (30)
    Bailo Camara (58)
    Ellis Cormack (70)
    Matthew Maclean (72)
    Ellis Cormack (87)
    Steven Hickman-Smith (88)
 7-2 ARUNDEL
    Harry Russell (09)
    Ashley Hawkes (11)
THE OAKS >
BROADBRIDGE HEATH
    George Cousins (29)
    Jamie Taylor (50)
    Jamie Taylor (61)
 3-0 LITTLE COMMON
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Ryan Peake (40)
 1-1 SALTDEAN UNITED
    Toby House (11)
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
CRAWLEY DOWN GATWICK
 0-2 NEWHAVEN
    Lee Robinson (40)
    Lee Robinson (50)
THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
 0-1 LINGFIELD
    Samuel Clements (53)
LASHMAR >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-2 HASSOCKS
    James Littlejohn (42)
    Philip Johnson (72)
THE OVAL >
LANCING
    Johnathan Lansdale (44)
 1-3 EASTBOURNE TOWN
    Aaron Capon (22)
    Thomas Vickers (90+2)
    Daniel Perry (90+3)
CULVER ROAD >
LANGNEY WANDERERS
 0-1 LOXWOOD
    Ashley Mutongerwa (10)
PRIORY LANE >
PEACEHAVEN & TELS
 0-2 HORSHAM YMCA
    Guy Harding (66)
    Jack Hartley (90)
THE SPORTS PARK >
SHOREHAM
 0-0 PAGHAM
MIDDLE ROAD >

DIVISION 1

BILLINGSHURST
    Nicholas Tilley (10)
    Jeffrey Mahadoo (70)
 2-3 ALFOLD
    Jamie Wanstall (25)
    Joao Andrade (60)
    Jordan Mase (75)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Jake Slater (55)
    Matthew Low (88)
 2-1 STORRINGTON
    Kelvin Lucas (73)
ROTHERFIELD >
OAKWOOD
    Ross Jones (04)
    Ross Jones (23)
    Abubacarr Touray Drammeh (25)
    Charlie Adsett (47)
    Oluwaseun Olabiyi (55)
    Charlie Adsett (72)
    Samuel Gallagher (88)
 7-4 WORTHING UNITED
    Craig Nagle (09)
    James McKernan (64)
    Jake Luff (67)
    Michael Waller (90)
TINSLEY LANE >
SEAFORD TOWN
    Alexander Rainford (29)
    Alexander Rainford (64)
 2-3 WICK
    Terry Dodd (04)
    Guy Church (74)
    Shane Brazil (80)
THE CROUCH >
SIDLESHAM
    Joshua Butres (28)
 1-4 STEYNING TOWN
    Joe Fitzpatrick (37)
    Alfred Gritt (65)
    Connor Bull (70)
    Ryan Timms (73)
REC GROUND SIDLESHAM >
SOUTHWICK
 0-4 BEXHILL UNITED
    Drew Greenall (07)
    Nathan Lopez (26)
    Drew Greenall (48)
    Drew Greenall (55)
OLD BARN WAY >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 2

BRIGHTON ELECTRICITY
    Soren Bentley (17)
 1-2 UPPER BEEDING
    Sam Gunn (90+4)
    Leo Trower (90+7)
WITHDEAN STADIUM >
COPTHORNE
    Own Goal (12)
    Liam Guiver (34)
    Ryan Fenton (53)
    Oscar Weddell (55)
 4-2 JARVIS BROOK
    Nathan Millroy (40)
    Daryl King (57)
KING GEORGES FIELD >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Johnny Buggy (55)
    John Kilgarriff (70)
    Danny Stearman (75)
 3-4 ANGMERING SENIORS
    Ben Hamilton (10)
    Stanley Elder (43)
    Stanley Elder (50)
    Stanley Elder (57)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Tom Ryder (17)
    Christopher Darwin (50)
    Josh Irish (58)
    Josh Irish (60)
    Krzysztof Paraficz (73)
    Josh Irish (74)
    Josh Irish (81)
    Michael Gilchrist (90)
    Christopher Darwin (90+1)
 9-1 WORTHING TOWN
    Ryan Warr (70)
RECREATION GD RUSTINGTON >

DIVISION 2

COWFOLD
    Mark Edmonds (61)
    Joshua Neathey (84)
    Greg Brabon (86)
 3-1 FERRING
    Reece Tanner (83)
COWFOLD PLAYING FIELD >
MONTPELIER VILLA
 0-2 BOSHAM
    Alex Barnes (34)
    James Wilson (51)
SUSSEX UNIVERSITY. >
WESTFIELD
    Bayley Colbran (71)
 1-3 ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (26)
    Marek Koutsavakis (64)
    Thomas Pillings (68)
THE PARISH FIELD >
  March 19, 2019, 10:55 pm