Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
19/02/2019

SCFA SENIOR CUP 4

EASTBOURNE TOWN
 0-2 BRIGHTON & HOVE ALB. THE SAFFRONS >
(after extra time)

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP S

SALTDEAN UNITED
    William Berry (30)
    Harry Shooman (71)
 2-1 CHICHESTER CITY
    Josh Clack (85)
THE SHOOTING FIELD >

PREMIER

LANCING
    Johnathan Lansdale (84)
 1-1 PEACEHAVEN & TELS
    Jake Legrange (90+2)
CULVER ROAD >

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 3

SOUTHWICK
 0-2 STEYNING TOWN
    Dominic Taylor (12)
    Ben Bacon (65)
OLD BARN WAY >
WICK
    Shane Brazil (87)
 1-0 SELSEY
CRABTREE PARK >

SURREY PREMIER CUP 3

FARNHAM TOWN  0-0 LINGFIELD
XX - TO BE DEFINED >
( Lingfield won 4-2 on pens)
20/02/2019

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP S

HORSHAM YMCA
    Dean Bown (37)
    Jack Ryder (72)
 2-3 AFC UCKFIELD TOWN
    Own Goal (34)
    Bailo Camara (47)
    Callum Smith (67)
MIDDLE ROAD >

UNDER 23 (EAST)

ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Thomas Boyle (04)
    Thomas Donnelly (24)
    Thomas Boyle (29)
    Declan Torgersen (65)
 4-0 EASTBOURNE UNITED AFC U23
THE OVAL >
21/02/2019

UNDER 23 CHALLENGE CUP 3

EAST PRESTON U23
    Jack Collins (23)
    Jack Collins (49)
 3-0 SELSEY U23
LASHMAR >

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U23
    Own Goal (40)
    Bradley Pritchard (45)
    Rowan Johnson (90)
 3-2 HAILSHAM TOWN U23
    Samuel Townsend (47)
    Connor Townsend (75)
THE SAFFRONS >

UNDER 23 (WEST)

HORSHAM YMCA U23
    Jack Ryder (02)
    Bradley Ross (32)
    Bradley Ross (48)
 3-2 ARUNDEL U23
    Joe Allan (46)
    Dion Jarvis (47)
GORINGS MEAD >
MILE OAK U23
 0-3 BROADBRIDGE HEATH U23
    Dane Riecker (20)
    Louis Blake (28)
    Jake Hull (89)
MILE OAK REC GROUND >

YOUTH CHALLENGE CUP 3

SOUTHWICK U18
    Yezen abu-Hilal (88)
 1-3 NEWHAVEN U18
    Jake tomsett (42)
    Luke gilligan (74)
    Luke gilligan (75)
OLD BARN WAY >
22/02/2019

UNDER 23 (WEST)

LANCING U23
    Own Goal (07)
    Luke Richards (47)
    Luke Richards (54)
    Thomas Butler (61)
    Oliver Finney (89)
 5-0 MIDHURST & EASEBOURNE U23
CULVER ROAD >
23/02/2019

PREMIER

ARUNDEL
    Benjamin Gray (40)
    David Crouch (50)
 2-3 SALTDEAN UNITED
    Toby House (16)
    William Berry (31)
    Jamie Brotherton (76)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH
    George Cousins (07)
    Jamie Taylor (55)
    Oliver Moore (90+10)
 3-1 PEACEHAVEN & TELS
    Callum Hart (83)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Ryan Peake (90+3)
 1-0 AFC UCKFIELD TOWN
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
EAST PRESTON
    Lucas Pattenden (06)
    Asa Nicholson (54)
    Jakob Heryet (83)
 3-0 SHOREHAM
LASHMAR >
EASTBOURNE TOWN
    Zac Attwood (19)
 1-4 HORSHAM YMCA
    Dean Bown (05)
    Alex Barbary (17)
    Dean Bown (71)
    Jack Ryder (82)
THE SAFFRONS >
EASTBOURNE UNITED AFC
    Christopher Cumming-Bart (78)
 1-2 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (17)
    Nicholas Sullivan (83)
THE OVAL >
HASSOCKS
    Liam Benson (80)
 1-1 LITTLE COMMON
    Lewis Hole (13)
THE BEACON >
LANCING
    Johnathan Lansdale (19)
    Johnathan Lansdale (23)
    Matthew Daniel (52)
    Johnathan Lansdale (64)
 4-1 LANGNEY WANDERERS
    Joe Summerbell (30)
CULVER ROAD >
LOXWOOD
    Hugo Cowan (65)
    Jason Dawson (78)
 2-1 NEWHAVEN
    Ebou Jallow (59)
PLAISTOW ROAD >
PAGHAM
    Howard Neighbour (14)
    Harry Prisk (89)
 2-1 LINGFIELD
    Samuel Clements (38)
NYETIMBER LANE >

DIVISION 1

ALFOLD
    Jordan Mase (39)
    Joao Andrade (45+2)
    Jordan Mase (45)
    Kelvin Lucas (50)
    Kelvin Lucas (60)
 5-3 WICK
    Shane Brazil (04)
    Kieron Playle-Howard (66)
    Nathan Ediker (83)
ALFOLD REC >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Zachary Harris (22)
    Zack Sanderson (31)
    Jack Langford (35)
    Zack Sanderson (54)
    Zachary Harris (66)
    Mitchell Hand (90+2)
    Mitchell Hand (90+6)
 7-2 BILLINGSHURST
    Nicholas Tilley (03)
    Ben Hands (75)
ST FLORA SPORTSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Gary Norgate (65)
 1-2 SOUTHWICK
    Ryan Stevens (10)
    Nana Baah (25)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
 0-1 STORRINGTON
    Jordan Suter (15)
MILE OAK REC GROUND >
OAKWOOD
 0-3 STEYNING TOWN
    Mayckol Sabino (04)
    Ben Bacon (08)
    Alfred Gritt (50)
TINSLEY LANE >
SELSEY
 0-1 AFC VARNDEANIANS
    Matt Waterman (77)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SIDLESHAM
 0-2 BEXHILL UNITED
    Kyle Holden (75)
    Kion Parchmont (85)
REC GROUND SIDLESHAM >
WORTHING UNITED
    Michael Waller (07)
    Tshikume Phadagi (28)
    Alex Bannister (82)
 3-3 HAILSHAM TOWN
    Connor Townsend (12)
    Scott Taylor (13)
    Scott Taylor (29)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 2

ANGMERING SENIORS
    Jonathan Hendrick (05)
    Julian Curnow (63)
 2-0 LITTLEHAMPTON UNITED
DECOY DRIVE >
BOSHAM
    Ian Reddington (11)
 1-3 COPTHORNE
    Stuart Cameron (47)
    Harvey Weddell (63)
    Lawrence Morley (75)
WALTON LANE >
BRIGHTON ELECTRICITY
    Daniel Banson (03)
    Aurelien Sacre (33)
 2-1 FERRING
    Harry Gardner (86)
WITHDEAN STADIUM >
ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (44)
 1-4 RUSTINGTON
    Josh Irish (16)
    Krzysztof Paraficz (26)
    Declan Jenkins (47)
    Josh Irish (55)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Jordan Fowler (38)
    Thomas Donnelly (65)
    Bradley Stevens (82)
 3-1 COWFOLD
    Nigel Smith (59)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
UPPER BEEDING
    Connor Angood (12)
    Sam Gunn (33)
 2-3 MONTPELIER VILLA
    Ben Kenedy-Wilson (45)
    Thomas Reeves (55)
    Ryan Walton (78)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WESTFIELD
    George King (01)
    George King (07)
    Terry Robinson (54)
    Ben Ferguson (60)
    Terry Robinson (86)
 5-1 WORTHING TOWN
    Ryan Warr (68)
THE PARISH FIELD >
24/02/2019

SCFA PROBEE YOUTH CUP 4

SOUTHWICK
 0-3 LEWES U18 OLD BARN WAY >

UNDER 18 (CENTRAL)

BROADBRIDGE HEATH U18
 0-1 LANCING U18
    Joshua swietlik (89)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ollie broad (49)
    Ollie broad (88)
 2-4 STEYNING TOWN U18
    Will davies (20)
    Will davies (30)
    Jensen day (42)
    Dylan denhart (75)
HANBURY PARK >
ROTTINGDEAN VILLAGE U18
 0-10 UPPER BEEDING U18
    Albert pogorzelec (23)
    Alfie tugwell (24)
    Bijan asgarpour (39)
    Alfie tugwell (51)
    Alfie tugwell (55)
    Alfie tugwell (57)
    Jack niner (72)
    Wesley tighe (87)
    Max lester (87)
    Bijan asgarpour (90)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Ollie hersey-Swan (13)
    Jack samways (32)
    Jack samways (54)
    Jacob doherty (85)
 3-1 PEACEHAVEN & TELS U18
    Tom green (65)
THE OAKS >
EASTBOURNE TOWN U18
 0-5 NEWHAVEN U18
    George squires (11)
    Henry carey (32)
    Drew wain (40)
    Luke gilligan (42)
    George squires (49)
THE SAFFRONS >
MILE OAK U18
    Jude poyner (76)
    Keo morgan (80)
 2-1 HAILSHAM TOWN U18
    Aidan murphy (60)
MILE OAK REC GROUND >

UNDER 18 (WEST)

PAGHAM U18
    Joshua webb (02)
    Bradley young (24)
 2-2 EAST PRESTON U18
    James henton (65)
    James henton (87)
NYETIMBER LANE >
SELSEY U18
    Ollie hambleton (10)
    Ollie humphries (25)
    Louie mockford-Allot (65)
    Alfie johnson (80)
 4-1 ARUNDEL U18
    Owen benfell (42)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
WORTHING UNITED U18
    Lewis burgess (65)
 1-0 WORTHING TOWN U18
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
26/02/2019

SCFA RUR CHARITY CUP S

PEACEHAVEN & TELS
    Curtis Ford (65)
    Tyler Scrafton (79)
 2-0 AFC UCKFIELD TOWN
THE SPORTS PARK >

PREMIER

ARUNDEL
 0-0 PAGHAM
MILL ROAD >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (48)
 1-1 BROADBRIDGE HEATH
    Jamie Taylor (65)
THE HAVEN CENTRE >
LITTLE COMMON
    Ryan M Alexander (26)
 1-0 EAST PRESTON
THE OVAL >

DIVISION 1

WICK
    Shane Brazil (27)
    Ryan Barratt (90+3)
 2-2 BILLINGSHURST
    Nicholas Tilley (55)
    Own Goal (83)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP S

ANGMERING SENIORS
    Jake Sayers (55)
    Jonathan Hendrick (60)
    James Butt (75)
 3-6 COPTHORNE
    Stuart Cameron (11)
    Stuart Cameron (38)
    Stuart Cameron (48)
    Oscar Weddell (55)
    Stuart Cameron (82)
    Stuart Cameron (84)
GORINGS MEAD >
27/02/2019

DIVISION 2 CHALLENGE CUP S

RUSTINGTON
    Christopher Darwin (01)
    Josh Irish (21)
    Jack Anderton (30)
    Christopher Darwin (40)
    Josh Irish (54)
 5-0 UPPER BEEDING
LASHMAR >