Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
12/02/2019

PREMIER

EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (13)
    Zac Attwood (21)
    Sam Cole (43)
    Aaron Capon (52)
 4-2 AFC UCKFIELD TOWN
    Callum Smith (09)
    Gianfranco Mici (18)
THE SAFFRONS >
13/02/2019

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE UNITED AFC U23
 0-7 AFC UCKFIELD TOWN U23
    Andrew Hales (06)
    Philip Broom (08)
    Philip Broom (11)
    Philip Broom (23)
    Jack Samways (75)
    Philip Broom (85)
    Philip Broom (89)
THE OVAL >
LITTLE COMMON U23
    Jonathan Sloat (45)
 1-9 NEWHAVEN U23
    Own Goal (03)
    Marley Ambler (06)
    James Rhodes (21)
    Oliver Davies (26)
    Callum Connor (39)
    Ben Earle (52)
    James Rhodes (54)
    Jack Todd (75)
    Luke Gilligan (88)
LITTLE COMMON REC >
14/02/2019

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U23
    George Cook (03)
    Rowan Johnson (35)
    Simon Piper (36)
 3-1 EASTBOURNE BOROUGH U23
    Lloyd Dawes (83)
THE SAFFRONS >

UNDER 23 (WEST)

ARUNDEL U23
Dion Jarvis 35 81 Liam Griffin 27 Matt Woodward 65
 4-2 MIDHURST & EASEBOURNE U23
    Thomas Merritt-Smith (01)
    Kieron Heppell (25)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH U23
    Samuel Truelove (50)
    Dane Riecker (61)
 2-0 SOUTHWICK U23
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EAST PRESTON U23
    Luke Brodie (49)
 1-2 HORSHAM YMCA U23
    Bradley Ross (29)
    Jack Frankland (80)
LASHMAR >
PAGHAM U23
    Joe Ashmore (54)
 1-2 HASSOCKS U23
    Matthew Berridge (61)
    James Littlejohn (67)
NYETIMBER LANE >
15/02/2019

UNDER 23 (WEST)

SELSEY U23
    Romeo Mulenga (03)
 1-1 LANCING U23
    Thomas Butler (40)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
16/02/2019

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Callum Smith (26)
    Matthew Maclean (45)
    Ellis Cormack (60)
    Bailo Camara (65)
    Dee Okojie (70)
    Matthew Maclean (90+1)
 6-1 BROADBRIDGE HEATH
    Ryan Brackpool (45+5)
THE OAKS >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Harry Petty (80)
 1-5 CHICHESTER CITY
    Scott Jones (08)
    Kaleem Hailham (44)
    Lorenzo Dolcetti (52)
    Josh Clack (78)
    Matthew Axell (86)
THE HAVEN CENTRE >
HORSHAM YMCA
    Jack Hartley (25)
 1-0 PAGHAM
GORINGS MEAD >
LANGNEY WANDERERS
    Richard Pingling (35)
    Tyler Capon (75)
 2-0 EAST PRESTON
PRIORY LANE >
LINGFIELD
 0-1 LOXWOOD
    Timothy Bennett (64)
SPORTS PAVILION >
LITTLE COMMON
 0-0 ARUNDEL
THE OVAL >
NEWHAVEN
 0-1 HASSOCKS
    Spencer Slaughter (44)
THE TRAFALGAR GROUND >
SALTDEAN UNITED
 0-3 EASTBOURNE TOWN
    Samuel Crabb (28)
    Daniel Perry (63)
    Daniel Perry (90+3)
HILL PARK >
SHOREHAM
    Michael McCormick (60)
 1-3 EASTBOURNE UNITED AFC
    Sam Schaaf (19)
    Aalfie Headland (72)
    Dylan Gifford (81)
MIDDLE ROAD >

DIVISION 1

BILLINGSHURST
    Ben Hands (26)
    Ben Hands (77)
 2-5 STEYNING TOWN
    Grant Radmore (05)
    Josh Maher (08)
    Ben Bacon (12)
    Ben Bacon (39)
    Ben Bacon (40)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
    Ashley Jarvis (02)
 2-2 SELSEY
    Bradley Higgins-Pearce (78)
    Thomas Atkinson (90+4)
THE BEACONSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Mark Broughton (45+4)
    Gary Norgate (70)
 2-1 WORTHING UNITED
    Reece Tanner (03)
ROTHERFIELD >
SIDLESHAM
    Ryan Chittock (90+1)
 1-3 AFC VARNDEANIANS
    Luke Manley (36)
    Joe Keehan (75)
    Luke Manley (84)
REC GROUND SIDLESHAM >
WICK
 0-0 OAKWOOD
CRABTREE PARK >

DIVISION 2

BRIGHTON ELECTRICITY
    Daniel Banson (68)
 1-0 COWFOLD
WITHDEAN STADIUM >
JARVIS BROOK
 0-5 RUSTINGTON
    Declan Jenkins (34)
    Josh Irish (45)
    Josh Irish (60)
    Christopher Darwin (63)
    Jack Llewellyn (88)
LIMEKILN >
LITTLEHAMPTON UNITED
 0-4 COPTHORNE
    Ryan Fenton (15)
    Ryan Fenton (30)
    Stuart Cameron (48)
    Ryan Fenton (80)
ST FLORA SPORTSFIELD >
MONTPELIER VILLA
    Oliver Cass (36)
 1-6 ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (40)
    Patrick O`Sullivan (43)
    Patrick O`Sullivan (60)
    Christian Stevens (64)
    Christian Stevens (72)
    Patrick O`Sullivan (80)
THE SHOOTING FIELD >
UPPER BEEDING
    Will Beamish (28)
 1-4 BOSHAM
    Mark Desi (47)
    Mark Desi (62)
    Alex Barnes (68)
    Max Terry (90+3)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WESTFIELD
    Charlie Cornford (76)
 1-2 ROTTINGDEAN VILLAGE
    James Hobbs (30)
    Shane Moses (65)
THE PARISH FIELD >
WORTHING TOWN
    Conrad Watters (05)
    Conrad Watters (82)
    Lloyd Chapman (89)
 3-2 ANGMERING SENIORS
    Thomas Hamilton (10)
    Danny Cooper (55)
PALATINE PARK >
17/02/2019

SCFA PROBEE YOUTH CUP 4

HAILSHAM TOWN U18
 0-2 BURGESS HILL TOWN U18 THE BEACONSFIELD >

UNDER 18 (CENTRAL)

HASSOCKS U18  0-6 STEYNING TOWN U18
    Harvey gallis (20)
    Harvey gallis (50)
    Harvey gallis (70)
    Harvey gallis (75)
    Niko godby (80)
    Will davies (85)
THE BEACON >
HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ethan carrick (05)
    Ethan carrick (10)
    Ethan carrick (27)
    Benjamin rakabopa (47)
    Luke scott (60)
    Mahamadou juwala (63)
    Ollie broad (71)
    Matthew llewellyn (78)
    Ethan carrick (83)
    Joey biner (86)
    Ollie broad (88)
    Mahamadou juwala (89)
    Joey biner (90+1)
    Luke scott (90+3)
 14-1 ROTTINGDEAN VILLAGE U18
    Harley whittington (65)
HANBURY PARK >
ST FRANCIS RANGERS U18
    Matthew stedman (05)
    Joseph jerrey (40)
    Omar-Jermain ashby (70)
 3-4 UPPER BEEDING U18
    Jack nicholls (14)
    Max lester (57)
    Ben townley (60)
    Cal paul-Moolla (85)
COLWELL GROUND >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    William payne (10)
    Harry funnell (22)
 2-4 NEWHAVEN U18
    Drew wain (15)
    Kirk staley (28)
    Kirk staley (37)
    Kirk staley (82)
THE OAKS >
AFC VARNDEANIANS U18
    Harry couchman (38)
    Adam stephenson (68)
 2-1 MILE OAK U18
    Alexander masters (25)
WITHDEAN STADIUM >
EASTBOURNE TOWN U18
 1-6 MONTPELIER VILLA U18
    Billy green (21)
    Harley damario (32)
    Harley damario (37)
    Billy green (51)
    Ben bradford (69)
    Ben bradford (84)
THE SAFFRONS >

UNDER 18 (WEST)

CHICHESTER CITY U18  2-1 WICK U18
    Tommy farr (No)
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
WORTHING UNITED U18
 0-1 SELSEY U18
    Ollie humphries (25)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
18/02/2019

UNDER 23 (EAST)

PEACEHAVEN & TELS U23
    Fergus Burton (25)
    Aaron Daniels (29)
    Fergus Burton (66)
 3-3 NEWHAVEN U23
    Callum Connor (20)
    James Rhodes (44)
    Ryan Hill (49)
THE SPORTS PARK >
19/02/2019

SCFA SENIOR CUP 4

EASTBOURNE TOWN
 0-2 BRIGHTON & HOVE ALB. THE SAFFRONS >
(after extra time)

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP S

SALTDEAN UNITED
Will Berry 30 Harry Shooman 71
 2-1 CHICHESTER CITY
Josh Clack 85
THE SHOOTING FIELD >

PREMIER

LANCING
John Lansdale 84
 1-1 PEACEHAVEN & TELS
Tyler Scrafton 90
CULVER ROAD >

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 3

SOUTHWICK
 0-2 STEYNING TOWN
Dom Taylor 12 Ben Bacon 65
OLD BARN WAY >
WICK
Shane Brazil 87
 1-0 SELSEY
CRABTREE PARK >

SURREY PREMIER CUP 3

FARNHAM TOWN  0-0 LINGFIELD
XX - TO BE DEFINED >
(after extra time; Lingfield won 5-4 on pens)
20/02/2019

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP S

HORSHAM YMCA   AFC UCKFIELD TOWN MIDDLE ROAD >

UNDER 23 (EAST)

ROTTINGDEAN VILLAGE U23   EASTBOURNE UNITED AFC U23 THE OVAL >