Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
08/12/2018

FA CHALLENGE VASE 3

AFC UCKFIELD TOWN
    Matthew Maclean (06)
    Calum Sherriff (36)
    Dee Okojie (62)
    Ellis Cormack (69)
    Ellis Cormack (90+5)
 5-2 SUTTON COMMON ROVERS THE OAKS >

PREMIER

ARUNDEL
 0-3 LINGFIELD
    Ben Connolly (19)
    Naseem James (74)
    Thomas Stead (90+4)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH
    Lee Carney (25)
    Ryan Brackpool (34)
    Richard Wetton (45+4)
    Thomas Howard-Bold (64)
    Richard Wetton (66)
    George Cousins (73)
 6-0 LANGNEY WANDERERS
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Ellis Martin (60)
    Gicu Iordache (90+2)
 2-0 SHOREHAM
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
EASTBOURNE TOWN
    Sonny Dullaway (49)
    Marcus Goldsmith (54)
 2-1 HASSOCKS
    James Westlake (67)
THE SAFFRONS >
HORSHAM YMCA
 0-0 NEWHAVEN
GORINGS MEAD >
LANCING
    Daniel Turner (41)
    Alex Bygraves (62)
    Mark Pulling (77)
 3-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Casey Ham (87)
CULVER ROAD >
LITTLE COMMON
    Lewis Parsons (29)
 1-4 LOXWOOD
    Samuel Karl (08)
    Samuel Karl (27)
    Mark Goldson (54)
    Samuel Karl (81)
THE OVAL >
PEACEHAVEN & TELS
    Callum Hart (10)
    Cameron Wiltshire (75)
 2-1 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (64)
THE SPORTS PARK >
SALTDEAN UNITED
    William Berry (72)
 1-0 PAGHAM
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
 P-P Result not yet confirmed by the league ST FRANCIS RANGERS WITHDEAN STADIUM >
St.Francis Rangers FC - no team
BEXHILL UNITED
    Sammy Bunn (25)
    Jack Shonk (34)
    Jack Shonk (65)
 3-2 STORRINGTON
    Dan Geere (72)
    Jordan Suter (86)
THE POLEGROVE >
BILLINGSHURST
    Chris Spiers (51)
 1-2 SIDLESHAM
    Ben Dines (40)
    Tommy Lee-Smith (85)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
 P-P Result not yet confirmed by the league MIDHURST & EASEBOURNE THE BEACONSFIELD >
Midhurst & Ease. FC unable to raise a team
LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Williamson (25)
    Jack Langford (36)
    Alexander Kew (39)
    Lawrence Edwards (71)
    Jack Cole (80)
 5-1 SOUTHWICK
    Thomas Shelley (89)
ST FLORA SPORTSFIELD >
OAKWOOD
 P-P Result not yet confirmed by the league WORTHING UNITED TINSLEY LANE >
Waterlogged Pitch
SELSEY
    Ryan Morey (26)
 1-2 ALFOLD
    Johden De Meyer (17)
    Kieron Purkis (60)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
STEYNING TOWN
 0-0 MILE OAK
THE SHOOTING FIELD >

DIVISION 2

BOSHAM
    Conor Crabb (01)
    Ryan Coombes (22)
    Ryan Coombes (35)
    Zackary Willett (54)
    Jake Lafferty (67)
 5-2 LITTLEHAMPTON UNITED
    Tom Foxon (85)
    Tom Foxon (87)
WALTON LANE >
FERRING
    Philip Ingold (20)
    Reece Tanner (60)
 2-5 WESTFIELD
    Levonte Johnson (01)
    Jordan Harley (02)
    Fabio Histed (03)
    Terry Robinson (48)
    Levonte Johnson (66)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
JARVIS BROOK
    Victor Penfold (07)
    Sam Saunders (65)
    Daniel Wright (77)
    Daryl King (78)
    Daryl King (82)
    Daryl King (84)
 6-1 BRIGHTON ELECTRICITY
    Daniel Banson (57)
LIMEKILN >
ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (30)
    Marek Koutsavakis (42)
 2-3 COPTHORNE
    Miguel Figueira-Dunne (58)
    Miguel Figueira-Dunne (70)
    Matthew Burroughs (80)
BARTHOLOMEW WAY >

SCFA INTERMEDIATE CUP 3

COWFOLD
 P-P Result not yet confirmed by the league UPPER BEEDING COWFOLD PLAYING FIELD >
Cowfold FC unable to raise team
EAST DEAN  2-6 ANGMERING SENIORS
    Daniel Swain (13)
    Zach De Mayer Swain (40)
    Jonathan Hendrick (48)
    Jonathan Hendrick (62)
    Stanley Elder (72)
    Zach De Mayer Swain (80)
XX - TO BE DEFINED >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    James Hobbs (15)
    Thomas Donnelly (44)
    Damien Stearman (53)
    John Kilgarriff (75)
 4-2 STEYNING TOWN RES ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Christopher Darwin (19)
    Christopher Darwin (20)
    Josh Irish (30)
    Josh Irish (48)
    Josh Irish (87)
 5-2 WORTHING TOWN
    Harry Cranford (75)
    Ryan Warr (87)
RECREATION GD RUSTINGTON >
06/12/2018

UNDER 23 (WEST)

EAST PRESTON U23
    Jakob Heryet (05)
    Aaron Lloyd (14)
    Jakob Heryet (49)
    Scott Rafferty (53)
    Jakob Heryet (70)
 5-0 MILE OAK U23
LASHMAR >
HASSOCKS U23
    Connor Bradley (56)
 1-1 HORSHAM YMCA U23
    Christopher Maxted (45)
THE BEACON >
SOUTHWICK U23
    Benjamin Hall (60)
    Jakob Ross (85)
 2-1 LANCING U23
    Taylor Stevens (55)
OLD BARN WAY >
04/12/2018

SCFA SENIOR CUP 3

EAST PRESTON
    Daniel Huet (16)
 1-0 CHICHESTER CITY
LASHMAR >
LITTLE COMMON
 0-4 HAYWARDS HEATH TOWN THE OVAL >

DIVISION 1

WICK
    Terry Dodd (32)
    Kieron Playle-Howard (67)
    Kieron Playle-Howard (90+11)
 3-2 AFC VARNDEANIANS
    Matt Waterman (15)
    Luke Manley (88)
CRABTREE PARK >

SURREY PREMIER CUP 2

LINGFIELD
    Jake Horn (36)
    Jamie Bakhit (44)
    Ben Connolly (63)
    Ben Connolly (75)
    Ben Connolly (86)
    Callum Ridley (90+2)
 6-1 OLD WILSONIANS SPORTS PAVILION >
03/12/2018

UNDER 23 (EAST)

NEWHAVEN U23
    Connor Martin (15)
    Ebou Jallow (24)
    Ben Earle (40)
    Ryan Knight (61)
    Max Smith (72)
 5-0 EASTBOURNE UNITED AFC U23
THE TRAFALGAR GROUND >
PEACEHAVEN & TELS U23
    Fergus Burton (85)
 1-1 AFC UCKFIELD TOWN U23
    Regan Smith (35)
THE SPORTS PARK >
02/12/2018

UNDER 18 (CENTRAL)

HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ollie broad (30)
    Ollie broad (44)
    Mahamadou juwala (64)
    Ben caiden (68)
    Conor ghosh (77)
    Ollie broad (80)
 6-0 ST FRANCIS RANGERS U18
HANBURY PARK >
STEYNING TOWN U18
    Harvey gallis (30)
    Jensen day (60)
    Alexander bridger (73)
 3-5 SOUTHWICK U18
    Jacob ross (02)
    Jacob ross (03)
    Morgan kennett (43)
    Jacob ross (78)
    Morgan kennett (80)
THE SHOOTING FIELD >
UPPER BEEDING U18
    Albert pogorzelec (07)
    Albert pogorzelec (16)
    Ben townley (22)
    Albert pogorzelec (25)
    Alfie tugwell (35)
    Ben townley (38)
    Ben townley (40)
    Alfie tugwell (46)
    Alfie tugwell (67)
    Adam bashir Eviston (78)
    Kai green (90)
 11-1 ROTTINGDEAN VILLAGE U18
    Liam white (45)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
01/12/2018

FA CHALLENGE VASE 3

BEARSTED  3-2 STEYNING TOWN
    Connor Bull (01)
    Ryan Timms (90)
XX - TO BE DEFINED >
(after extra time)
EASTBOURNE TOWN
 0-1 ABBEY RANGERS THE SAFFRONS >
SHOLING  6-2 PAGHAM
    Callum Overton (57)
    George Gaskin (88)
XX - TO BE DEFINED >

PREMIER

CRAWLEY DOWN GATWICK
    Michael Wood (19)
 1-2 LANCING
    Matthew Daniel (39)
    Matthew Daniel (82)
THE HAVEN CENTRE >
LANGNEY WANDERERS
    Evan Archibald (16)
    David Smart (25)
 2-3 CHICHESTER CITY
    Kaleem Hailham (51)
    Scott Jones (59)
    Ryan Peake (86)
PRIORY LANE >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Oliver Stevenson (15)
    Andrew Pearson (50)
    Matt Waterman (62)
 3-0 OAKWOOD
WITHDEAN STADIUM >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Langford (01)
    Davidson Mendes Borges (03)
    Jack Langford (33)
    Jack Langford (50)
    Craig Stoner (56)
    Jack Langford (60)
    Darren Boswell (72)
    Darren Boswell (76)
 8-0 ST FRANCIS RANGERS
ST FLORA SPORTSFIELD >
WICK
    Terry Dodd (52)
 1-1 STORRINGTON
    Kelvin Lucas (68)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2

MONTPELIER VILLA
    Matthew Harrison (13)
    Thomas Senyah (32)
    Ryan Walton (50)
    Charlie Parmiter (62)
    Aaron Macmillan (72)
    Charlie Parmiter (78)
    Ryan Walton (88)
 7-1 COWFOLD
    Josh Perry (85)
THE SHOOTING FIELD >
RUSTINGTON
    Gary Peters (02)
    Stephen Kirkham (10)
    Stephen Kirkham (18)
    Josh Irish (31)
    Christopher Darwin (70)
    Carl Bennett (74)
    Owen Miles (83)
 7-2 JARVIS BROOK
    Ross Frampton (08)
    Daryl King (58)
RECREATION GD RUSTINGTON >
UPPER BEEDING
    Kristian Harding (12)
    Kristian Harding (15)
    Sam Gunn (35)
    James Rowland (66)
    Connor Angood (74)
    James Rowland (86)
 6-1 LITTLEHAMPTON UNITED
    Rossi Kaye (06)
MEMORIAL PLAYING FIELD >