Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
11/10/2018

SCFA U23 CUP 1

HASSOCKS U23
    Max Willcox (08)
    James Littlejohn (37)
    Connor Bradley (65)
    Max Willcox (70)
    Max Willcox (76)
    Max Willcox (87)
 6-0 HAILSHAM TOWN U23
THE BEACON >

UNDER 23 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U23
Callum Smith 30 Ellis Cormack 39 Morgan Vale 65
 3-0 NEWHAVEN U23
THE OAKS >
LITTLE COMMON U23
    Jordan Astell (24)
 1-0 EASTBOURNE BOROUGH U23
LITTLE COMMON REC >

UNDER 23 (WEST)

HORSHAM YMCA U23
    Leon Eales (13)
    Callum Nash (59)
    Lee Wood (88)
 3-0 SELSEY U23
GORINGS MEAD >
MIDHURST & EASEBOURNE U23
 1-3 ARUNDEL U23
    Dion Jarvis (25)
    Dion Jarvis (35)
    Dion Jarvis (48)
ROTHERFIELD >
SOUTHWICK U23
    Neil Harris (30)
    Belal Ouachan (40)
    Max Lester (55)
    Owen Alexander (80)
 4-3 BROADBRIDGE HEATH U23
    Joseph Humphries (12)
    Thomas Shergold (50)
    Lagin Riecker (58)
OLD BARN WAY >
10/10/2018

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 1

MILE OAK
    Adam Dine (20)
    Jack Stenning (79)
 2-0 SIDLESHAM
MILE OAK REC GROUND >

UNDER 23 (EAST)

ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Thomas Boyle (37)
    Thomas Boyle (67)
    Thomas Boyle (70)
 3-3 PEACEHAVEN & TELS U23
    Nicholas Mynhardt (14)
    Nicholas Mynhardt (47)
    Lucas Tyrrell (90+1)
THE SPORTS PARK >
09/10/2018

SCFA SENIOR CUP 1

PAGHAM
    Callum Overton (05)
    Callum Overton (16)
    Howard Neighbour (53)
    George Gaskin (65)
    Jack Rowe-Hurst (67)
    George Gaskin (73)
    Shane Brazil (74)
 7-0 LANCING
NYETIMBER LANE >

SCFA RUR CHARITY CUP 2

BEXHILL UNITED
 0-1 HAYWARDS HEATH TOWN THE POLEGROVE >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (07)
    Lee Robinson (19)
    Lee Robinson (67)
    Lee Robinson (70)
    Ian Robinson (75)
    Lee Robinson (78)
    Lee Robinson (82)
    Kyle Woolven (89)
    Matthew Gunn (90+2)
    Kyle Woolven (90+3)
 10-0 WICK
THE TRAFALGAR GROUND >
SALTDEAN UNITED
    Marcus Allen (02)
    Ashley Jones (29)
    Luc Doherty (32)
 3-1 BROADBRIDGE HEATH
    Tim Cook (27)
HILL PARK >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

CRAWLEY DOWN GATWICK
    Michael Belli (39)
    Oliver Leslie (56)
    Russell Malton (81)
 3-2 SELSEY
    Ryan Morey (16)
    Ryan Morey (78)
THE HAVEN CENTRE >

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 1

ST FRANCIS RANGERS
 0-1 STEYNING TOWN
    Alfred Gritt (67)
COLWELL GROUND >
08/10/2018

SCFA U23 CUP 1

EASTBOURNE TOWN U23
    Matthew Fear (24)
    Tyler Pearson (25)
    Stephen Jackson (28)
    Matthew Fear (32)
    Matthew Fear (40)
    Tyler Pearson (44)
    Simon Piper (53)
    Simon Piper (67)
    Graham Holman (77)
 9-0 MILE OAK U23
THE SAFFRONS >
HASTINGS UNITED U23  5-0 PAGHAM U23
XX - TO BE DEFINED >
07/10/2018

FA CHALLENGE CUP 2

LANCING
 0-4 HENDON CULVER ROAD >

UNDER 18 (CENTRAL)

BROADBRIDGE HEATH U18
    Kieran bonner (52)
 1-2 STEYNING TOWN U18
    Harvey gallis (30)
    Lloyd grant (40)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
LANCING U18
    Joseph law (10)
    Charlie-Joe millard (41)
    Charlie smith (45)
    Charlie-Joe millard (70)
 4-0 ST FRANCIS RANGERS U18
XX - TO BE DEFINED >
ROTTINGDEAN VILLAGE U18
    Ollie spicer (25)
 1-8 HASSOCKS U18
    Tristan hayes (13)
    Jack baden (14)
    Tristan hayes (39)
    Jack baden (54)
    Josh sansilands (74)
    Jordan fowler (77)
    Josh sansilands (88)
    Yahya azizi (89)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
UPPER BEEDING U18
    Alfie tugwell (02)
    Albert pogorzelec (35)
    Ben townley (44)
    Ben townley (67)
 4-2 SOUTHWICK U18
    Morgan kennett (25)
    Jacob ross (37)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Harry hughes (05)
    Freddie clark (30)
    Freddie clark (35)
    Jacob doherty (50)
    Guy batt (60)
    Jacob doherty (82)
    Ben walter (86)
    Ben walter (88)
 8-0 EASTBOURNE TOWN U18
THE OAKS >
HAILSHAM TOWN U18
 0-1 MONTPELIER VILLA U18
    Max martin (59)
THE BEACONSFIELD >
MILE OAK U18
    Matthew thompson (19)
 1-4 NEWHAVEN U18
    Marley ambler (No)
    Aaron winser (No)
    Louis bass (No)
    George Squires (No)
MILE OAK REC GROUND >
PEACEHAVEN & TELS U18
    Dara o`sullivan (03)
 1-3 AFC VARNDEANIANS U18
    Harry garnham (44)
    Harry couchman (70)
    Olly bartlett (88)
THE SPORTS PARK >

UNDER 18 (WEST)

LITTLEHAMPTON UNITED U18
 0-4 ARUNDEL U18
    Liam brady (24)
    Elliot harrison (38)
    Tom clayton (43)
    Alex mani (75)
ST FLORA SPORTSFIELD >
PAGHAM U18
 0-1 SELSEY U18
    Jacob van Driel (47)
NYETIMBER LANE >
WORTHING TOWN U18
    Charlie knight (18)
    Aaron frupe (83)
 2-2 WICK U18
    Niall mears (No)
    Kai williams (No)
PALATINE PARK >
WORTHING UNITED U18
    Harry farmer (35)
    Callum thoms (65)
    James horn (82)
 3-3 CHICHESTER CITY U18
    Theo bennetts (No)
    Ethan Anders (No)
    Ethan Anders (No)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
06/10/2018

PREMIER

ARUNDEL
    Benjamin Gray (25)
    Harry Russell (35)
    Benjamin Gray (45)
    James Thurgar (48)
    Benjamin Gray (88)
 5-2 PEACEHAVEN & TELS
    Curtis Ford (37)
    John Elliott (71)
MILL ROAD >
EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (23)
    Sam Cole (90+10)
    Daniel Perry (90+4)
 3-2 BROADBRIDGE HEATH
    Dean Wright (16)
    Max Howell (45)
THE SAFFRONS >
HASSOCKS
    Philip Johnson (85)
 1-2 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Nicholas Sullivan (52)
    Harry Petty (80)
THE BEACON >
LINGFIELD
    Joel Alexander (03)
    Jake Horn (39)
 2-1 SHOREHAM
    Jordan Greaves (90)
SPORTS PAVILION >
LITTLE COMMON
 0-2 CHICHESTER CITY
    Gicu Iordache (45+1)
    Scott Jones (63)
THE OVAL >
LOXWOOD
    Josh Courtney (14)
    Joshua Neathey (16)
    Michael Wood (28)
    Harry Williams (47)
    Archie Goddard (84)
 5-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Tyler O`Callaghan (49)
PLAISTOW ROAD >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (31)
    Lee Robinson (38)
 2-4 EAST PRESTON
    Lucas Pattenden (23)
    Jack Barnes (37)
    Jack Barnes (54)
    Daniel Huet (89)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Howard Neighbour (02)
    Shane Brazil (10)
    Liam Humphreys (25)
    Callum Overton (68)
    Howard Neighbour (70)
    Howard Neighbour (87)
 6-0 LANGNEY WANDERERS
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Luc Doherty (80)
    Ashley Jones (90+2)
 2-2 AFC UCKFIELD TOWN
    Bright Temba (24)
    Ellis Cormack (67)
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Dominic Hemblade (07)
    Matt Waterman (62)
 2-0 SELSEY
WITHDEAN STADIUM >
BEXHILL UNITED
    Jack Shonk (15)
    Jack Shonk (70)
    Sammy Bunn (80)
 3-1 SIDLESHAM
    Frazer Smith (53)
THE POLEGROVE >
BILLINGSHURST
    Jamie Cradock (14)
    Chris Spiers (75)
    Jordan Stallibrass (85)
    Chris Spiers (90)
 4-2 LITTLEHAMPTON TOWN
    Mark O`Regan (36)
    Alexander Fair (62)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
    Scott Taylor (29)
    Scott Taylor (44)
    Scott Taylor (64)
    Scott Taylor (71)
 4-2 WORTHING UNITED
    Michael Waller (67)
    Michael Waller (85)
THE BEACONSFIELD >
SEAFORD TOWN
    Alexander Rainford (34)
    Jake Botting (55)
    Carlos Anderson (60)
    Carlos Anderson (89)
 4-2 ST FRANCIS RANGERS
    Jonathan Noakes (28)
    Jonathan Noakes (70)
THE CROUCH >
SOUTHWICK
    Thomas Shelley (30)
    Samuel Morley (90)
 2-1 MIDHURST & EASEBOURNE
    Grant Radmore (70)
OLD BARN WAY >
STORRINGTON
    Kelvin Lucas (15)
    Owen Cave (34)
 2-0 MILE OAK
REC GROUND STORRINGTON >
WICK
    Own Goal (09)
    Joseph Kilhams (39)
    Kieron Playle-Howard (57)
    Jack Cole (73)
 4-3 ALFOLD
    Jack Stafford (31)
    Samuel Lemon (60)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2

COPTHORNE
    Jack Jenkins (10)
    Jack Jenkins (42)
    Jack Jenkins (47)
    Own Goal (55)
    Lawrence Morley (75)
 5-4 ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (23)
    Patrick O`Sullivan (30)
    Patrick O`Sullivan (50)
    Patrick O`Sullivan (90+2)
KING GEORGES FIELD >
FERRING
    Nkanyiso Mbambo (52)
 1-2 COWFOLD
    Timothy Martin (05)
    Kyle Mitchell-Harris (59)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
JARVIS BROOK
    Daryl King (11)
    Ollie Hyland (35)
    Daryl King (40)
 3-2 MONTPELIER VILLA
    David Collie (45)
    Karl Gumbrell (79)
LIMEKILN >
LITTLEHAMPTON UNITED
    Barney Boutwood (31)
    Barney Boutwood (79)
    Barney Boutwood (85)
 3-3 BOSHAM
    Alex Barnes (17)
    Alex Barnes (56)
    Alex Barnes (75)
ST FLORA SPORTSFIELD >
RUSTINGTON
    Josh Irish (45)
    Aaron Hooker-Meehan (70)
 2-1 ROTTINGDEAN VILLAGE
    James Hunt (62)
RECREATION GD RUSTINGTON >
WESTFIELD
    Jacob Shelton (33)
 1-3 BRIGHTON ELECTRICITY
    Joaquin Corrales Lopez De (06)
    Scott Berridge (62)
    Joaquin Corrales Lopez De (74)
THE PARISH FIELD >
WORTHING TOWN
    Matthew Wilson (46)
    Ryan Warr (65)
    Matthew Wilson (75)
 3-0 UPPER BEEDING
PALATINE PARK >
05/10/2018

DIVISION 1

STEYNING TOWN
    Alfred Gritt (08)
    Alfred Gritt (18)
    Dominik Ozga (44)
    Robert Clark (46)
 4-0 OAKWOOD
THE SHOOTING FIELD >

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE BOROUGH U23
 P-P Result not yet confirmed by the league EASTBOURNE UNITED AFC U23 PRIORY LANE >
Eastbourne United FC unable to raise a team

UNDER 23 (WEST)

LANCING U23
    Dillon Nagle (56)
    Taku Madhlazi (60)
 2-0 SOUTHWICK U23
CULVER ROAD >
SELSEY U23
    Josh Hall (14)
 1-0 HASSOCKS U23
THE BUNN LEISURE STADIUM >
04/10/2018

UNDER 23 (EAST)

ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Connor Spicer (79)
    Thomas Boyle (84)
 2-1 AFC UCKFIELD TOWN U23
    Thomas Overton (32)
THE OAKS >

UNDER 23 (WEST)

BROADBRIDGE HEATH U23
    Lagin Riecker (40)
 1-1 ARUNDEL U23
    Jack Kates (70)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EAST PRESTON U23
    Jack Collins (23)
    Jack Collins (48)
 2-1 PAGHAM U23
    George Cody (65)
LASHMAR >
MIDHURST & EASEBOURNE U23
    Kieran Carter (29)
    Kieran Carter (53)
 2-1 MILE OAK U23
    Daniel Harley (61)
ROTHERFIELD >

FA YOUTH CUP 2

RAYNES PARK VALE  5-1 ARUNDEL
    Elliot harrison (34)
XX - TO BE DEFINED >