Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
14/09/2018

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE BOROUGH U23
    Samuel Townsend (24)
    Archie Hannam (35)
    Taine Hendry (62)
 3-2 ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Billy Cooper (34)
    Ben Lane (89)
PRIORY LANE >
15/09/2018

FA CHALLENGE VASE 0

AFC CROYDON ATHLETIC  5-2 LINGFIELD
    Christopher Ransome (31)
    Naseem James (33)
XX - TO BE DEFINED >
(after extra time)
AFC UCKFIELD TOWN
    Bailo Camara (15)
    Callum Smith (35)
    Callum Smith (45)
    Callum Smith (72)
    Matthew Black (80)
 5-0 SOUTHWICK
THE OAKS >
AFC VARNDEANIANS
 0-2 CANTERBURY CITY WITHDEAN STADIUM >
COLLIERS WOOD UNITED  0-1 SIDLESHAM
    Ben Mepham (58)
XX - TO BE DEFINED >
EAST PRESTON
    Nathan Da Costa (79)
 1-0 BROADBRIDGE HEATH
LASHMAR >
NEWHAVEN
    Callum Connor (85)
 1-0 LITTLE COMMON
THE TRAFALGAR GROUND >
PEACEHAVEN & TELS
    Tyler Scrafton (49)
    Marcus Richmond (56)
    Marcus Richmond (67)
 3-1 SHOREHAM
    Andrew Dalhouse (09)
THE SPORTS PARK >
SALTDEAN UNITED
    Jamie Brotherton (75)
    Josh Street (78)
    Jamie Brotherton (88)
 3-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Hands (45)
HILL PARK >
SELSEY
 0-2 BEARSTED THE BUNN LEISURE STADIUM >
SHEPPEY UNITED  5-3 SEAFORD TOWN
    Ashley Kidman (23)
    Jake Botting (45+3)
    Alexander Rainford (82)
XX - TO BE DEFINED >
ST FRANCIS RANGERS
 0-6 LORDSWOOD COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
    Josh Maher (23)
 1-1 PUNJAB UNITED THE SHOOTING FIELD >
(AET; Steyning Town won 9-8 on pens)
WICK
    Jack Cole (27)
    Jack Cole (52)
    David Crouch (55)
    Kieron Playle-Howard (79)
 4-2 HACKNEY WICK CRABTREE PARK >

SCFA RUR CHARITY CUP 1

EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (01)
    Daniel Perry (04)
    Marcus Goldsmith (15)
    Aaron Capon (41)
    Samuel Carrington (47)
    Samuel Carrington (51)
    Aaron Capon (53)
 7-1 MILE OAK
    Mohamed Shuga`a (83)
THE SAFFRONS >

SCFA RUR CHARITY CUP 2

MIDHURST & EASEBOURNE
    Jake Goulding (09)
    Jake Goulding (30)
    Matthew Brown (33)
 3-0 ARUNDEL
ROTHERFIELD >
OAKWOOD
 0-5 CHICHESTER CITY
    Samuel Ndlovu (10)
    Joao Andrade (40)
    Joao Andrade (78)
    Joao Andrade (80)
    Samuel Ndlovu (86)
TINSLEY LANE >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

LOXWOOD
 0H-0 ALFOLD
PLAISTOW ROAD >
(AET; Loxwood won 3-2 on pens)

PREMIER

CRAWLEY DOWN GATWICK
 0-3 HORSHAM YMCA
    Alex Barbary (12)
    Oliver Moore (33)
    David Brown (88)
THE HAVEN CENTRE >

DIVISION 2

BOSHAM
    William Lewis (82)
 1-4 COWFOLD
    Timothy Martin (20)
    Greg Brabon (41)
    Jermaine Beer (78)
    Jermaine Beer (90)
WALTON LANE >
COPTHORNE
    Sean Banks (14)
    Ryan Fenton (40)
    Oscar Weddell (44)
    Oscar Weddell (90)
 4-1 UPPER BEEDING
    Ryan Singers (44)
KING GEORGES FIELD >
FERRING
    Nkanyiso Mbambo (60)
    Cameron Atkinson (67)
    Nkanyiso Mbambo (78)
 3-1 BRIGHTON ELECTRICITY
    Joaquin Corrales Lopez De (86)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LITTLEHAMPTON UNITED
    Adam Hodder (83)
    Barney Boutwood (89)
 2-0 WESTFIELD
ST FLORA SPORTSFIELD >
MONTPELIER VILLA
    Simon Whitney (40)
    Ryan Walton (44)
    Ryan Walton (71)
 3-5 WORTHING TOWN
    Isaac Allum (02)
    Tom Slater (48)
    Ryan Warr (57)
    Isaac Allum (75)
    Ryan Warr (88)
SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Bradley Stevens (28)
    Bradley Stevens (77)
 2-3 ANGMERING SENIORS
    Julian Curnow (45)
    Thomas Hamilton (72)
    Danny Cooper (88)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Josh Irish (08)
    Josh Irish (23)
    Josh Irish (34)
    Carl Bennett (60)
 4-2 ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (74)
    Paul White (80)
RECREATION GD RUSTINGTON >
16/09/2018

FA CHALLENGE VASE 0

CRAY VALLEY (PM)  2-0 HAILSHAM TOWN
XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (CENTRAL)

BROADBRIDGE HEATH U18
    Cameron watts (80)
 1-5 HASSOCKS U18
    Own Goal (00)
    Yahya azizi (20)
    Yahya azizi (55)
    Kieran dimelow (58)
    Sam herd (85)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
UPPER BEEDING U18
    Cal paul-Moolla (55)
    Max lester (60)
 2-5 HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ethan carrick (11)
    Mahamadou juwala (16)
    Ollie broad (52)
    Ben caiden (60)
    Ollie broad (65)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

AFC VARNDEANIANS U18
 0-2 AFC UCKFIELD TOWN U18
    Ollie hersey-Swan (11)
    Leon wright (65)
WITHDEAN STADIUM >
HAILSHAM TOWN U18
 0-2 MILE OAK U18
    Alexnader coghlin (No)
    Isaac andrews (48)
THE BEACONSFIELD >
MONTPELIER VILLA U18
    Gabriel robinson (02)
    Shay tobin (52)
    Ben bradford (62)
    Ben bradford (68)
    Ned sullivan (85)
 5-0 EASTBOURNE TOWN U18
SUSSEX UNIVERSITY. >

UNDER 18 (WEST)

EAST PRESTON U18
    Harry callaghan (06)
    James henton (15)
    Harry callaghan (20)
    Harry callaghan (35)
    Ben wells (47)
 5-1 WICK U18
LASHMAR >
LITTLEHAMPTON UNITED U18
 0-7 CHICHESTER CITY U18
    Max lambkin (No)
    Jett leonard (No)
    Jett leonard (No)
    Jett leonard (No)
    Theo bennetts (No)
    Ethan Anders (No)
    Luke wallis (No)
ST FLORA SPORTSFIELD >
WORTHING TOWN U18
 0-1 SELSEY U18
    Ben hauxwell (88)
PALATINE PARK >
WORTHING UNITED U18
    Harry farmer (28)
    Harry farmer (38)
    Edward hartley (45+3)
    Connor mills (55)
    Connor mills (65)
    Connor mills (68)
 6-0 PAGHAM U18
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
17/09/2018

FA YOUTH CUP 1

NEWHAVEN U18
    Aaron winser (59)
 1-3 METROPOLITAN POLICE THE TRAFALGAR GROUND >
18/09/2018

SCFA RUR CHARITY CUP 1

BROADBRIDGE HEATH
    Devon Fender (15)
    Marlon Maxwell (45+1)
    George Cousins (49)
    Richard Wetton (79)
 4-1 HORSHAM YMCA
    Mark Pritchard-Cave (39)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
STEYNING TOWN
    Dominik Ozga (44)
    Scott Faber (89)
    Rafe Brooks (90+28)
 3H-3 LITTLE COMMON
    Nicholas Richardson (47)
    Sam Ellis (89)
    Wesley Tate (90+2)
THE SHOOTING FIELD >
(AET; Steyning Town won 5-3 on pens)

SCFA RUR CHARITY CUP 2

AFC UCKFIELD TOWN
    Regan Smith (10)
    Callum Smith (37)
    Bright Temba (90+2)
 3-0 LITTLEHAMPTON TOWN
THE OAKS >
EAST PRESTON
    Asa Nicholson (27)
    Cian Griffin-Tilley (47)
    Thomas Lyne (90+7)
 3-2 LOXWOOD
    Thomas Frankland (65)
    Michael Wood (72)
LASHMAR >
SEAFORD TOWN
    Shaun Lee (10)
    Alexander Rainford (24)
    Harvey Storer (43)
    Carlos Anderson (52)
    Tony Guillou (75)
    Mohamed Joumaa Zabadne (78)
 6-1 SOUTHWICK
    Max Lester (10)
THE CROUCH >
SELSEY
 0-1 BILLINGSHURST
    Jake Chadwick (82)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SHOREHAM
 0-6 LANCING
    Johnathan Lansdale (13)
    Charlie Pitcher (20)
    Johnathan Lansdale (33)
    Charlie Pitcher (40)
    Charlie Pitcher (58)
    Charlie Pitcher (63)
MIDDLE ROAD >
STORRINGTON
    Kelvin Lucas (31)
    Owen Cave (41)
 2-3 SIDLESHAM
    Ryan Chittock (19)
    Cameron Corell (30)
    Robert Madden (51)
REC GROUND STORRINGTON >
WORTHING UNITED
 0-4 PAGHAM
    Callum Overton (31)
    Howard Neighbour (38)
    George Gaskin (61)
    Jack Rowe-Hurst (88)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

ST FRANCIS RANGERS
 0-7 SALTDEAN UNITED
    Marcus Allen (06)
    Marcus Allen (37)
    Josh Street (48)
    Rabbit Kinkene (60)
    William Berry (76)
    Ryan Warwick (82)
    Ben Bacon (83)
COLWELL GROUND >

PREMIER

LANGNEY WANDERERS
    Gary Ingram (74)
 1-2 NEWHAVEN
    Sebastian Saunders (76)
    Lee Robinson (90+4)
PRIORY LANE >
20/09/2018

UNDER 23 (WEST)

BROADBRIDGE HEATH U23
 0-3 HORSHAM YMCA U23
    Anthony Nwachukwu (05)
    Anthony Nwachukwu (23)
    Anthony Nwachukwu (25)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EAST PRESTON U23
    Lewis Jenkins (18)
    George Laughlin (20)
    David Matthews (21)
    Lewis Jenkins (62)
 4-4 MIDHURST & EASEBOURNE U23
    Grant Radmore (02)
    Harry Bedford (12)
    Grant Radmore (23)
    Thomas Merritt-Smith (90+6)
LASHMAR >
HASSOCKS U23
    Jake Lindsay (58)
    James Littlejohn (81)
 2-0 PAGHAM U23
THE BEACON >
MILE OAK U23
    Aaron Clarke (43)
    Bradley Salvage (60)
 2-2 ARUNDEL U23
    Dion Jarvis (46)
    Dion Jarvis (49)
MILE OAK REC GROUND >

FA YOUTH CUP 1

HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ben caiden (25)
    Mahamadou juwala (44)
 2-3 BOGNOR REGIS TOWN U18 HANBURY PARK >
21/09/2018

UNDER 23 (WEST)

LANCING U23
    Daniel Momah (68)
    Brady Pugsley (82)
    Daniel Momah (88)
 3-2 SELSEY U23
    Alex McCarthy (43)
    Joe Palmer (63)
CULVER ROAD >
22/09/2018

FA CHALLENGE CUP 2

AFC UCKFIELD TOWN
    Callum Smith (42)
 1-3 DARTFORD THE OAKS >

PREMIER

EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (15)
    Daniel Perry (53)
    Daniel Perry (64)
    Aaron Capon (66)
    Ethan Strevett (69)
 5-3 LANCING
    Lucas Tredrea (44)
    Jack Langford (81)
    Jack Langford (90+3)
THE SAFFRONS >
HASSOCKS
    Matthew Berridge (26)
    Liam Benson (60)
    Spencer Slaughter (90)
 3-0 EASTBOURNE UNITED AFC
THE BEACON >
HORSHAM YMCA
    Dean Bown (31)
    Dean Bown (54)
    Anthony Nwachukwu (57)
    Ashley Dugdale (60)
 4-1 PEACEHAVEN & TELS
    Jake Legrange (11)
GORINGS MEAD >
LINGFIELD
    Thomas Stead (55)
    Samuel Clements (59)
    Samuel Clements (69)
    Samuel Clements (79)
    David Heaton (82)
 5-0 EAST PRESTON
SPORTS PAVILION >
LITTLE COMMON
 0-3 BROADBRIDGE HEATH
    Lee Carney (46)
    Tim Cook (67)
    Devon Fender (77)
THE OVAL >
LOXWOOD
    Thomas Frankland (22)
    Lewis Westlake (69)
 2-3 LANGNEY WANDERERS
    Billy Pout (41)
    Paul Rogers (49)
    Wayne Wilkinson (65)
PLAISTOW ROAD >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (45+1)
    Kyle Woolven (55)
    Ebou Jallow (58)
    Lee Robinson (78)
 4-3 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Sam Cane (22)
    Nicholas Sullivan (24)
    Harry Petty (86)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    George Gaskin (05)
    Callum Overton (11)
 2-1 SHOREHAM
    Andrew Dalhouse (55)
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Jamie Brotherton (03)
    Curtis Gayler (68)
 2-0 CHICHESTER CITY
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Dominic Hemblade (53)
    Christopher Pearson (68)
    Chad Mitchell-Turner (89)
 3-0 SIDLESHAM
WITHDEAN STADIUM >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Alexander Fair (45)
 1-7 ALFOLD
    Johden De Meyer (18)
    Johden De Meyer (29)
    Samuel Lemon (34)
    Kieron Purkis (72)
    Samuel Lemon (80)
    Jack Stafford (82)
    Thomas Familton (90+2)
ST FLORA SPORTSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Jake Goulding (38)
    Liam Dreckmann (60)
 2-3 SEAFORD TOWN
    Connor Jones (19)
    Ashley Kidman (45)
    Carlos Anderson (90)
ROTHERFIELD >
OAKWOOD
    Aiden Cawte (27)
    Harri Nourse (65)
    Shane Saunders (75)
 3-5 WICK
    David Crouch (04)
    Jack Cole (12)
    Kieron Playle-Howard (31)
    Guy Church (55)
    Louis Rodgers (58)
TINSLEY LANE >
SELSEY
    Dan Bassil (19)
    Callum Dowdell (27)
 2-2 HAILSHAM TOWN
    Charlie White (57)
    Joey Pout (90+1)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
    Harry Furnell (07)
    Andrew McDowell (20)
    Harry Heath (35)
    Harry Heath (63)
 4-5 STORRINGTON
    Kelvin Lucas (26)
    Iain Jarvie (50)
    Dean Gilmour (76)
    Jordan Suter (79)
    Kelvin Lucas (85)
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS
    Christopher Haskell (66)
 1-0 MILE OAK
COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
    Robert Clark (33)
    Dominik Ozga (35)
 2-0 BILLINGSHURST
THE SHOOTING FIELD >
WORTHING UNITED
    Tobi Minter (90)
 1-8 BEXHILL UNITED
    Wayne Giles (07)
    Wayne Giles (28)
    Jack McLean (44)
    Wayne Giles (53)
    Wayne Giles (59)
    Jack McLean (75)
    Drew Greenall (85)
    Jack Shonk (88)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 2

ANGMERING SENIORS
    Michael Sayers (35)
    Benjamin Smart (58)
 2-4 COWFOLD
    Own Goal (12)
    Nigel Smith (19)
    Andy Sullivan (80)
    Andy Sullivan (86)
DECOY DRIVE >
COPTHORNE
    Oscar Weddell (75)
 1-1 MONTPELIER VILLA
    Darren Flynn (27)
KING GEORGES FIELD >
JARVIS BROOK
 0-0 UPPER BEEDING
LIMEKILN >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Harley Parfitt (05)
    Bradley Stevens (72)
 2-2 ROFFEY
    Marek Koutsavakis (30)
    Patrick O`Sullivan (36)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Christopher Darwin (14)
    Regan Miles (90+5)
 2-1 BRIGHTON ELECTRICITY
    Scott Turner (33)
RECREATION GD RUSTINGTON >
WESTFIELD
    Terry Robinson (32)
    Jack Stapley (54)
 2-0 BOSHAM
THE PARISH FIELD >
WORTHING TOWN
    Matthew Wilson (02)
    Ryan Warr (15)
    Matthew Wilson (40)
    Chris Welbelove (48)
    Matthew Wilson (75)
 5-2 FERRING
    Nkanyiso Mbambo (55)
    Harry Gardner (72)
PALATINE PARK >