Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
15/09/2018

FA CHALLENGE VASE 0

AFC CROYDON ATHLETIC  5-2 LINGFIELD
    Christopher Ransome (31)
    Naseem James (33)
XX - TO BE DEFINED >
(after extra time)
AFC UCKFIELD TOWN
    Bailo Camara (15)
    Callum Smith (35)
    Callum Smith (45)
    Callum Smith (72)
    Matthew Black (80)
 5-0 SOUTHWICK
THE OAKS >
AFC VARNDEANIANS
 0-2 CANTERBURY CITY WITHDEAN STADIUM >
COLLIERS WOOD UNITED  0-1 SIDLESHAM
    Ben Mepham (58)
XX - TO BE DEFINED >
EAST PRESTON
    Nathan Da Costa (79)
 1-0 BROADBRIDGE HEATH
LASHMAR >
NEWHAVEN
    Callum Connor (85)
 1-0 LITTLE COMMON
THE TRAFALGAR GROUND >
PEACEHAVEN & TELS
    Tyler Scrafton (49)
    Marcus Richmond (56)
    Marcus Richmond (67)
 3-1 SHOREHAM
    Andrew Dalhouse (09)
THE SPORTS PARK >
SALTDEAN UNITED
    Jamie Brotherton (75)
    Josh Street (78)
    Jamie Brotherton (88)
 3-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Hands (45)
HILL PARK >
SELSEY
 0-2 BEARSTED THE BUNN LEISURE STADIUM >
SHEPPEY UNITED  5-3 SEAFORD TOWN
    Ashley Kidman (23)
    Jake Botting (45+3)
    Alexander Rainford (82)
XX - TO BE DEFINED >
ST FRANCIS RANGERS
 0-6 LORDSWOOD COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
    Josh Maher (23)
 1-1 PUNJAB UNITED THE SHOOTING FIELD >
(AET; Steyning Town won 9-8 on pens)
WICK
    Jack Cole (27)
    Jack Cole (52)
    David Crouch (55)
    Kieron Playle-Howard (79)
 4-2 HACKNEY WICK CRABTREE PARK >

SCFA RUR CHARITY CUP 1

EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (01)
    Daniel Perry (04)
    Marcus Goldsmith (15)
    Aaron Capon (41)
    Samuel Carrington (47)
    Samuel Carrington (51)
    Aaron Capon (53)
 7-1 MILE OAK
    Mohamed Shuga`a (83)
THE SAFFRONS >

SCFA RUR CHARITY CUP 2

MIDHURST & EASEBOURNE
    Jake Goulding (09)
    Jake Goulding (30)
    Matthew Brown (33)
 3-0 ARUNDEL
ROTHERFIELD >
OAKWOOD
 0-5 CHICHESTER CITY
    Samuel Ndlovu (10)
    Joao Andrade (40)
    Joao Andrade (78)
    Joao Andrade (80)
    Samuel Ndlovu (86)
TINSLEY LANE >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

LOXWOOD
 0H-0 ALFOLD
PLAISTOW ROAD >
(AET; Loxwood won 3-2 on pens)

PREMIER

CRAWLEY DOWN GATWICK
 0-3 HORSHAM YMCA
    Alex Barbary (12)
    Oliver Moore (33)
    David Brown (88)
THE HAVEN CENTRE >

DIVISION 2

BOSHAM
    William Lewis (82)
 1-4 COWFOLD
    Timothy Martin (20)
    Greg Brabon (41)
    Jermaine Beer (78)
    Jermaine Beer (90)
WALTON LANE >
COPTHORNE
    Sean Banks (14)
    Ryan Fenton (40)
    Oscar Weddell (44)
    Oscar Weddell (90)
 4-1 UPPER BEEDING
    Ryan Singers (44)
KING GEORGES FIELD >
FERRING
    Nkanyiso Mbambo (60)
    Cameron Atkinson (67)
    Nkanyiso Mbambo (78)
 3-1 BRIGHTON ELECTRICITY
    Joaquin Corrales Lopez De (86)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LITTLEHAMPTON UNITED
    Adam Hodder (83)
    Barney Boutwood (89)
 2-0 WESTFIELD
ST FLORA SPORTSFIELD >
MONTPELIER VILLA
    Simon Whitney (40)
    Ryan Walton (44)
    Ryan Walton (71)
 3-5 WORTHING TOWN
    Isaac Allum (02)
    Tom Slater (48)
    Ryan Warr (57)
    Isaac Allum (75)
    Ryan Warr (88)
SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Bradley Stevens (28)
    Bradley Stevens (77)
 2-3 ANGMERING SENIORS
    Julian Curnow (45)
    Thomas Hamilton (72)
    Danny Cooper (88)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Josh Irish (08)
    Josh Irish (23)
    Josh Irish (34)
    Carl Bennett (60)
 4-2 ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (74)
    Paul White (80)
RECREATION GD RUSTINGTON >
14/09/2018

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE BOROUGH U23
    Samuel Townsend (24)
    Archie Hannam (35)
    Taine Hendry (62)
 3-2 ROTTINGDEAN VILLAGE U23
    Billy Cooper (34)
    Ben Lane (89)
PRIORY LANE >
13/09/2018

UNDER 18 (CENTRAL)

HASSOCKS U18
    Tristan hayes (25)
    Yahya azizi (44)
    Yahya azizi (65)
    Tristan hayes (80)
 4-0 UPPER BEEDING U18
THE BEACON >
HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Benjamin rakabopa (12)
    Ethan carrick (20)
    Benjamin rakabopa (38)
    Ollie broad (57)
    Mahamadou juwala (70)
    Mahamadou juwala (71)
    Joey biner (76)
    Ethan carrick (85)
    Aaron raymond (88)
 9-0 LANCING U18
HANBURY PARK >
SOUTHWICK U18
    Yezen abu-Hilal (03)
    Jacob ross (15)
    Jacob ross (20)
    Morgan kennett (35)
    Samuel murray (42)
    Belal ouachan (45)
    Jacob ross (65)
    Zaid abu-Hilal (70)
    Morgan kennett (75)
    Belal ouachan (80)
 10-3 ROTTINGDEAN VILLAGE U18
    Roni washington-Gun (06)
    Callum hammond (70)
    Harley whittington (76)
OLD BARN WAY >

UNDER 18 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U18
    Tyler smith (22)
    Benjamin holding (25)
    Ryan molyneux (27)
 3-4 HAILSHAM TOWN U18
    Jake hoodless (50)
    Callum edwards (65)
    Cameron hogg (80)
    Aidan murphy (90+5)
THE SAFFRONS >
PEACEHAVEN & TELS U18  1-2 MONTPELIER VILLA U18
    Harley damario (22)
    Callum farrington (36)
THE SPORTS PARK >

UNDER 18 (WEST)

ARUNDEL U18
    Liam brady (06)
    Liam brady (32)
    Alex mani (41)
 3-1 EAST PRESTON U18
    Harry callaghan (60)
MILL ROAD >
CHICHESTER CITY U18
    Theo bennetts (No)
    Ethan anders (No)
    Ethan anders (No)
    Luke wallis (No)
    Luke wallis (No)
 5-2 WORTHING TOWN U18
    Thomas hooper (28)
    Aaron frupe (33)
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
PAGHAM U18
    Taylor parker (09)
    Alfie davidson (38)
    Taylor parker (47)
    Charles holden (61)
    Taylor parker (88)
 5-2 LITTLEHAMPTON UNITED U18
    Liam taylor (15)
    Aaron warren (31)
NYETIMBER LANE >
WICK U18
 0-3 WORTHING UNITED U18
    Lewis burgess (53)
    Harry farmer (56)
    Harry farmer (70)
CRABTREE PARK >
12/09/2018

PREMIER

LINGFIELD
    Conor Wilford (15)
    David Heaton (66)
 2-3 HORSHAM YMCA
    Dean Bown (73)
    Dean Bown (74)
    Alex Barbary (87)
EAST COURT >
11/09/2018

FA CHALLENGE CUP 1

LANCING
 0-3 PHOENIX SPORTS CULVER ROAD >

SCFA RUR CHARITY CUP 2

EASTBOURNE UNITED AFC
    Joel Mbiya Kalambayi (49)
 1-0 ST FRANCIS RANGERS
THE OVAL >

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Dee Okojie (37)
    Matthew Black (84)
 2-1 EASTBOURNE TOWN
    Sam Cole (77)
THE OAKS >
BROADBRIDGE HEATH
 0-0 PAGHAM
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Joao Andrade (15)
    David Herbert (35)
    Samuel Ndlovu (80)
    David Herbert (90)
 4-2 LOXWOOD
    Thomas Frankland (67)
    Harry Williams (82)
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Harry Petty (27)
    Oliver Leslie (44)
    Josh Brown (59)
    Sam Cane (62)
 4-4 SALTDEAN UNITED
    Tariq Richards (15)
    Ben Bacon (52)
    Ben Bacon (68)
    Curtis Gayler (90)
THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
    Lucas Pattenden (03)
    Thomas Lyne (36)
 2-2 HASSOCKS
    Daniel Stokes (80)
    Daniel Stokes (89)
LASHMAR >
PEACEHAVEN & TELS
    Reilly Grant (58)
 1-0 LITTLE COMMON
THE SPORTS PARK >

DIVISION 1

HAILSHAM TOWN
 0-0 BILLINGSHURST
THE BEACONSFIELD >
10/09/2018

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

AFC VARNDEANIANS
    Mark Goldson (12)
    Chad Mitchell-Turner (40)
    Scott Packer (85)
 3-1A MILE OAK
    Patrick Schooley (81)
WITHDEAN STADIUM >
nb. AFC Varndeanians used ineligible player & subsequently removed from competition

UNDER 23 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U23
    Simon Piper (01)
    Simon Piper (02)
    Ricky Dalton (21)
    Rowan Johnson (38)
    Matthew Fear (47)
    Stephen Jackson (76)
 6-3 PEACEHAVEN & TELS U23
    Marcus Richmond (14)
    Marcus Richmond (63)
    Lucas Tyrrell (81)
THE SAFFRONS >
NEWHAVEN U23
    Callum Connor (11)
    Callum Connor (16)
    Marley Ambler (28)
    Callum Connor (47)
    Kyle Woolven (48)
    Kyle Woolven (52)
    Oliver Davies (56)
    Kyle Woolven (69)
    Alfie Taylor (78)
 9-0 HAILSHAM TOWN U23
THE TRAFALGAR GROUND >
09/09/2018

UNDER 18 (CENTRAL)

LANCING U18
    Oscar pettit (66)
    Charlie-Joe millard (72)
    Harrison longley (80)
    Sam wilinson (85)
 4-5 HASSOCKS U18
    Alex moulvogny (10)
    Tristan hayes (14)
    Jack baden (41)
    Tristan hayes (55)
    Tristan hayes (67)
CULVER ROAD >
ROTTINGDEAN VILLAGE U18
    Samuel macrae (45)
    Roni washington-Gun (63)
    Liam white (75)
 3-5 BROADBRIDGE HEATH U18
    Max laker (07)
    Luis bhana (09)
    Kieran bonner (29)
    Thomas searle (46)
    Kieran bonner (52)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
SOUTHWICK U18
    Jake webb (16)
    Yezen abu-Hilal (21)
    Jacob ross (89)
 3-0 STEYNING TOWN U18
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS U18
    Omar-Jermain ashby (41)
    Finlay evans (89)
 2-5 HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Dylan weller (20)
    Daniel blain (48)
    Ethan carrick (53)
    Own Goal (59)
    Mahamadou juwala (88)
COLWELL GROUND >

UNDER 18 (EAST)

AFC VARNDEANIANS U18
 0-1 NEWHAVEN U18
    Myles bickmore-Vaugh (74)
WITHDEAN STADIUM >
HAILSHAM TOWN U18
    Rhys taylor (33)
    Callum edwards (85)
 2-4 PEACEHAVEN & TELS U18
    Callum edwards (04)
    Gilles cheta (54)
    Gilles cheta (63)
    Claude cheta (81)
THE BEACONSFIELD >
MILE OAK U18
    Michael bingham (29)
 1-0 EASTBOURNE TOWN U18
MILE OAK REC GROUND >
MONTPELIER VILLA U18
    Matthew astle (67)
 0-1 AFC UCKFIELD TOWN U18
SUSSEX UNIVERSITY. >

UNDER 18 (WEST)

EAST PRESTON U18
    Mackenzie oatway (79)
    Nathaniel monk (87)
 2-2 SELSEY U18
    Own Goal (00)
    Alfie johnson (70)
LASHMAR >
WICK U18
    Kai williams (44)
    Joshua mines (80)
 2-10 ARUNDEL U18
    George britton (03)
    Taie furlonge-Walke (31)
    Elliot harrison (54)
    George britton (61)
    Liam brady (67)
    Seamus griffin Tilley (75)
    George britton (81)
    Jamie thornley (83)
    George britton (84)
    Liam brady (86)
CRABTREE PARK >
WORTHING TOWN U18
    Elliott collett (11)
    Elliott collett (28)
    Aaron frupe (55)
    Charlie knight (72)
    William silk (80)
 5-1 PAGHAM U18
    Charles holden (87)
PALATINE PARK >
WORTHING UNITED U18
    Harry farmer (40)
    Daniel hills (61)
    Callum thoms (73)
 3-1 LITTLEHAMPTON UNITED U18
    Ronald kardos (10)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
08/09/2018

FA CHALLENGE CUP 1

AFC UCKFIELD TOWN
    Regan Smith (81)
 1-0 AFC CROYDON ATHLETIC THE OAKS >
HORSHAM YMCA
    Dean Bown (55)
 1-2 TOOTING & MITCHAM GORINGS MEAD >
PAGHAM
 0-2 WHITEHAWK NYETIMBER LANE >
PHOENIX SPORTS
 2-2 LANCING
    Matthew Daniel (56)
    Michael Williamson (68)
XX - TO BE DEFINED >

PREMIER

ARUNDEL
    Liam Brady (40)
    Benjamin Gray (83)
 2-3 EASTBOURNE TOWN
    Daniel Perry (19)
    Sam Cole (82)
    Daniel Bolwell (87)
MILL ROAD >
CHICHESTER CITY
    Ellis Martin (01)
    Robert Hutchings (47)
    Matthew Axell (55)
    David Herbert (67)
    Matthew Axell (78)
    Joao Andrade (87)
 6-1 PEACEHAVEN & TELS
    Tyler Scrafton (36)
COUNTRYWIDE GAS STADIUM >
EASTBOURNE UNITED AFC
    Nicholas Cox (52)
 1-7 EAST PRESTON
    Daniel Huet (08)
    Ryan Quirke (13)
    David Beaney (29)
    Ryan Quirke (70)
    Cian Griffin-Tilley (80)
    Daniel Huet (82)
    Daniel Huet (89)
THE OVAL >
LANGNEY WANDERERS
    Wayne Wilkinson (27)
    Paul Rogers (80)
 2-2 SHOREHAM
    Stefan Joseph (52)
    Andrew Dalhouse (70)
PRIORY LANE >
LOXWOOD
 0-4 HASSOCKS
    Liam Benson (35)
    Spencer Slaughter (57)
    Philip Johnson (68)
    Philip Johnson (77)
PLAISTOW ROAD >
SALTDEAN UNITED
    Jamie Brotherton (61)
    Toby House (63)
    Ben Bacon (67)
 3-0 LITTLE COMMON
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Oliver Blackman (13)
    Ryan Storrie (62)
 2-2 ALFOLD
    Samuel Lemon (39)
    Samuel Lemon (75)
WITHDEAN STADIUM >
BILLINGSHURST
    Joseph Bagwell (20)
 1-2 BEXHILL UNITED
    Jack Shonk (21)
    Jack Shonk (25)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
    Sam Divall (28)
    Scott Taylor (56)
    Ashley Jarvis (68)
    Scott Taylor (83)
 4-2 OAKWOOD
    Thomas Routley (33)
    Shane Saunders (50)
THE BEACONSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
 0-3 WICK
    David Crouch (10)
    Jack Cole (40)
    David Crouch (80)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
 0-2 WORTHING UNITED
    Keiran Deacon (77)
    Jordan Layton (84)
MILE OAK REC GROUND >
SELSEY
 0-0 SEAFORD TOWN
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SIDLESHAM
 0-0 SOUTHWICK
REC GROUND SIDLESHAM >
STEYNING TOWN
    Zachary Haulkham (14)
    Own Goal (55)
    Lewis Levoi (80)
 3-1 ST FRANCIS RANGERS
    Oluwaseun Olabiyi (88)
THE SHOOTING FIELD >
STORRINGTON
    Jordan Suter (17)
 1-4 LITTLEHAMPTON TOWN
    Ross McKay (22)
    Alexander Fair (62)
    Davidson Mendes Borges (82)
    Ross McKay (90)
REC GROUND STORRINGTON >

DIVISION 2

ANGMERING SENIORS
    Ben Hamilton (10)
    Daniel Swain (27)
    Danny Cooper (33)
    Michael Hendrick (37)
    Danny Cooper (47)
    Stanley Elder (61)
    Stanley Elder (80)
 7-2 JARVIS BROOK
    Daryl King (60)
    Sam Saunders (65)
DECOY DRIVE >
COWFOLD
    Timothy Martin (25)
    Andy Sullivan (43)
    Nigel Smith (75)
 3-0 BRIGHTON ELECTRICITY
COWFOLD PLAYING FIELD >
FERRING
    Nkanyiso Mbambo (30)
    Nkanyiso Mbambo (35)
 2-3 BOSHAM
    Alex Barnes (15)
    Luke Gregory (25)
    Ryan Coombes (88)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LITTLEHAMPTON UNITED
    Samuel Leggatt (54)
    Daniel Jarvis (61)
 2-4 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Bradley Stevens (09)
    Declan Torgersen (25)
    Johnny Buggy (69)
    James Hobbs (74)
ST FLORA SPORTSFIELD >
ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (10)
    Marek Koutsavakis (25)
    Craig Grantham (38)
    Patrick O`Sullivan (65)
    Marek Koutsavakis (75)
    Marek Koutsavakis (82)
 6-1 MONTPELIER VILLA
    Ryan Walton (79)
BARTHOLOMEW WAY >
RUSTINGTON
 0-0 COPTHORNE
RECREATION GD RUSTINGTON >
UPPER BEEDING
    Drew McGill (19)
    Sam Gunn (62)
    Ryan Singers (67)
    Callum Angood (72)
 4-2 WESTFIELD
    Own Goal (20)
    Thomas Frazer-Bates (77)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
07/09/2018

UNDER 23 (WEST)

LANCING U23
    Sam Wilkinson (80)
 1-2 HORSHAM YMCA U23
    Callum Nash (22)
    Leon Eales (28)
CULVER ROAD >