Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
11/08/2018

FA CHALLENGE CUP 0

ABBEY RANGERS  0-4 NEWHAVEN
    Lee Robinson (47)
    Lee Robinson (55)
    Sebastian Saunders (80)
    Lee Robinson (89)
XX - TO BE DEFINED >
AFC UCKFIELD TOWN
    Bailo Camara (74)
 1-0 GLEBE THE OAKS >
ARUNDEL
    Liam Brady (14)
    Harry Russell (47)
    Harry Russell (73)
    Benjamin Gray (90+3)
 4-1 CHERTSEY TOWN MILL ROAD >
BEARSTED  2-1 CHICHESTER CITY
    Daniel Hegarty (05)
XX - TO BE DEFINED >
BROADBRIDGE HEATH
 0-2 SHOREHAM
    Andrew Dalhouse (60)
    Andrew Dalhouse (90+4)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CRAWLEY DOWN GATWICK
 0-1 THREE BRIDGES THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
 0-2 BALHAM LASHMAR >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-2 HACKNEY WICK THE OVAL >
ERITH & BELV.  0-0 SALTDEAN UNITED
XX - TO BE DEFINED >
replay - Tuesday 7.30pm
FISHER  1-2 HORSHAM YMCA
    Anthony Nwachukwu (78)
    Dean Bown (90)
XX - TO BE DEFINED >
HASSOCKS
    Spencer Slaughter (07)
 1-3 ERITH TOWN THE BEACON >
HAYWARDS HEATH TOWN  0-2 LANCING
    Charlie Pitcher (02)
    Jack Langford (90+1)
XX - TO BE DEFINED >
K SPORTS  2-2 PAGHAM
    Johan Van Driel (55)
    Daniel Simmonds (81)
XX - TO BE DEFINED >
replay - Tuesday 7.30pm
LOXWOOD
    Michael Death (85)
    Michael Wood (90)
 2-1 HOLLANDS & BLAIR PLAISTOW ROAD >
RAYNES PARK VALE  3-0 LINGFIELD
XX - TO BE DEFINED >
SPELTHORNE SPORTS  3-0 PEACEHAVEN & TELS
XX - TO BE DEFINED >
WORTHING UNITED
    Craig Nagle (74)
 1-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Boxall (42)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
replay - Wednesday 7.30pm

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 1

AFC VARNDEANIANS
    Matt Waterman (18)
    Matt Waterman (35)
    Scott Packer (64)
 3-1 SEAFORD TOWN
    Ashley Kidman (85)
WITHDEAN STADIUM >
ALFOLD
    Mark Bevan (43)
    Mark Bevan (47)
    Jamie Wanstall (48)
    Samuel Lemon (53)
    Samuel Lemon (59)
    Samuel Lemon (77)
 6-2 STORRINGTON
    Kelvin Lucas (22)
    Kelvin Lucas (59)
ALFOLD REC >
OAKWOOD
    Aiden Cawte (07)
 1-4 MIDHURST & EASEBOURNE
    Bradley Miles (15)
    Liam Dreckmann (20)
    Liam Dreckmann (75)
    Grant Radmore (85)
TINSLEY LANE >
SELSEY
    Harry Gregory (03)
    Ollie Hambleton (15)
    Josh Hall (22)
    Josh Hall (90)
 4-0 BILLINGSHURST
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
    Enzo Benn (63)
    Thomas Shelley (80)
    Enzo Benn (83)
    Jordan Peskett (90)
 4-4A ST FRANCIS RANGERS
    Christopher Haskell (05)
    Jonathan Noakes (64)
    Christopher Haskell (69)
    Christopher Haskell (75)
OLD BARN WAY >
(AET; St. Francis Rangers w won 4-3 on pens)
STEYNING TOWN
    Harry Smith (29)
    Zachary Haulkham (37)
    Chris Neatherway (43)
    Scott Faber (90+1)
 4-1 SIDLESHAM
    Morgan Forry (85)
THE SHOOTING FIELD >
12/08/2018

FA CHALLENGE CUP 0

CRAY VALLEY (PM)  3-2 EASTBOURNE TOWN
    Evan Archibald (45)
    Sam Cole (67)
XX - TO BE DEFINED >
LANGNEY WANDERERS
    David Smart (72)
 1-2 EPSOM & EWELL PRIORY LANE >
LITTLE COMMON
    Russell Eldridge (11)
    Matthew Cruttwell (90+4)
 2-2 BEDFONT SPORTS THE OVAL >
RUSTHALL  3-0 WICK
XX - TO BE DEFINED >
14/08/2018

FA CHALLENGE CUP 0

BEDFONT SPORTS  2-1 LITTLE COMMON
    Wesley Tate (37)
XX - TO BE DEFINED >
PAGHAM
    Daniel Simmonds (55)
    Daniel Simmonds (84)
 2-0 K SPORTS NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Curtis Gayler (25)
    Marcus Allen (76)
 2-0 ERITH & BELV. HILL PARK >
15/08/2018

FA CHALLENGE CUP 0

LITTLEHAMPTON TOWN
    Davidson Mendes Borges (13)
    Alexander Fair (15)
 2-4 WORTHING UNITED
    James McKernan (45)
    Jake Luff (80)
    James McKernan (90+14)
    James McKernan (90+26)
ST FLORA SPORTSFIELD >
17/08/2018

PREMIER

EASTBOURNE UNITED AFC
    Tyler O`Callaghan (20)
 1-3 SALTDEAN UNITED
    James Waters (34)
    Toby House (69)
    Toby House (76)
THE OVAL >
18/08/2018

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Callum Smith (45+2)
 1-1 LOXWOOD
    Jordan Warren (90+2)
THE OAKS >
ARUNDEL
 0-0 LANGNEY WANDERERS
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH
    George Cousins (02)
    Devon Fender (23)
    Devon Fender (47)
    George Cousins (57)
    Devon Fender (90+5)
 5-4 LINGFIELD
Chris Ransome 16 TH Stead 33 Sammy Clements 66 Jake Horn 78
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Scott Jones (26)
    Scott Jones (86)
 2-1 HORSHAM YMCA
    Daniel Mobsby (65)
OAKLANDS PARK >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (56)
 1-1 PAGHAM
Lindon Miller 81
THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
    Scott Rafferty (23)
 1-0 LITTLE COMMON
LASHMAR >
LANCING
    Jack Langford (09)
 1-3 NEWHAVEN
    Lee Robinson (01)
    Lee Robinson (40)
    Sebastian Saunders (66)
CULVER ROAD >
PEACEHAVEN & TELS
    Marcus Richmond (16)
    Marcus Richmond (70)
    Curtis Ford (78)
 3-1 HASSOCKS
    Liam Benson (65)
THE SPORTS PARK >
SHOREHAM
    Andrew Dalhouse (27)
    Kai Bichard (89)
 2-1 EASTBOURNE TOWN
    Evan Archibald (47)
MIDDLE ROAD >

DIVISION 1

ALFOLD
    Johden De Meyer (18)
    Samuel Lemon (70)
 2-0 SELSEY
ALFOLD REC >
MIDHURST & EASEBOURNE
 0-4 HAILSHAM TOWN
    Peter Cooper (41)
    Sam Divall (45+3)
    Peter Cooper (50)
    Connor Townsend (87)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
    Joseph Hall (40)
 1-2 STEYNING TOWN
    Chad Milner (36)
    Jake Cockerton (76)
MILE OAK REC GROUND >
SIDLESHAM
    Ryan Chittock (25)
    Morgan Forry (30)
 2-1 BILLINGSHURST
    Jordan Stallibrass (12)
REC GROUND SIDLESHAM >
SOUTHWICK
    Andrew McDowell (65)
    Andrew McDowell (85)
 2-4 LITTLEHAMPTON TOWN
    Rafael Santos (02)
    Lawrence Edwards (37)
    Rafael Santos (48)
    Tayler-Lee Hayes (90+3)
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS
 0-4 AFC VARNDEANIANS
    Oliver Blackman (34)
    Matt Waterman (53)
    Matt Waterman (61)
    Kevin Keehan (85)
COLWELL GROUND >
STORRINGTON
    Kelvin Lucas (09)
 1-7 BEXHILL UNITED
    Liam Foster (38)
    Jack Shonk (52)
    Jack McLean (55)
    Jack Shonk (67)
    Jack Shonk (69)
    Sammy Bunn (88)
    Jamie Bunn (90)
REC GROUND STORRINGTON >
WICK
    Dean Janman (14)
    Jack Cole (54)
    David Crouch (76)
 3-1 SEAFORD TOWN
CRABTREE PARK >
WORTHING UNITED
    Keiran Deacon (66)
 1-1 OAKWOOD
    Farzad Bidgood (75)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 2

ANGMERING SENIORS
    Danny Cooper (24)
    Luke Huggett (60)
    Daniel Swain (67)
    Michael Hendrick (90+2)
 4-0 UPPER BEEDING
DECOY DRIVE >
COWFOLD
    Evan Millais (08)
    Timothy Martin (31)
 2-5 RUSTINGTON
    Alexander Maciver (04)
    Josh Irish (14)
    Tom Ryder (19)
    Josh Irish (22)
    Jack Anderton (59)
COWFOLD PLAYING FIELD >
FERRING
 0-5 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Bradley Stevens (05)
    Bradley Stevens (14)
    Sean Russell (22)
    Richard Cloake (75)
    Danny Stearman (85)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
JARVIS BROOK
 0-0 LITTLEHAMPTON UNITED
LIMEKILN >
ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (55)
    Patrick O`Sullivan (65)
 2-1 BOSHAM
    Luke Gregory (85)
BARTHOLOMEW WAY >
WESTFIELD
    Ryan Harffey (42)
    Sam Winter (49)
 2-1 MONTPELIER VILLA
    Ryan Walton (76)
THE PARISH FIELD >
WORTHING TOWN
 0-3 COPTHORNE
    Miguel Figueira-Dunne (43)
    Miguel Figueira-Dunne (60)
    Miguel Figueira-Dunne (79)
PALATINE PARK >