Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
10/02/2018

PREMIER

BROADBRIDGE HEATH
    Javlon Campbell (46)
 1-4 EASTBOURNE TOWN
    Christopher Cumming-Bart (44)
    Evan Archibald (55)
    Layton Schaaf (74)
    Aaron Capon (89)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Scott Jones (11)
    Scott Jones (17)
    Jimmy Wild (44)
    Jimmy Wild (59)
 4-3 EAST PRESTON
    Daniel Huet (41)
    Ryan Quirke (73)
    Jakob Heryet (90)
OAKLANDS PARK >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-5 HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (14)
    Luke Gedling (35)
    Own Goal (46)
    Sam Schaaf (71)
    Callum Jeal (83)
THE OVAL >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Naim Rouane (71)
    Melford Simpson (73)
 2-2 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Michael Spence (22)
    Nicholas Sullivan (45)
HANBURY PARK >
LANCING
 0-3 AFC UCKFIELD TOWN
    Anthony Storey (28)
    Regan Smith (32)
    Matthew Rodrigues-Barbosa (80)
CULVER ROAD >
NEWHAVEN
    Oliver Davies (35)
    Ebou Jallow (40)
    Ebou Jallow (48)
    Lee Robinson (50)
    Sebastian Saunders (58)
    Lee Robinson (72)
 6-1 LOXWOOD
    Michael Wood (02)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Daniel Simmonds (14)
    Callum Overton (17)
    Daniel Simmonds (29)
    Daniel Simmonds (35)
    Daniel Simmonds (68)
    Lloyd Rowlatt (70)
    Jack Parkinson (87)
 7-0 WORTHING UNITED
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Harry Shooman (08)
    Billy Barker (57)
    Robert O`Toole (67)
    Joshua Jones (75)
 4-0 LITTLEHAMPTON TOWN
HILL PARK >
THREE BRIDGES
    George Gaskin (05)
    Jensen Grant (11)
    George Gaskin (23)
    John Lansdale (90+2)
 4-1 HASSOCKS
    Michael Death (40)
JUBILEE FIELD >

DIVISION 1

MIDHURST & EASEBOURNE
    Kieran Carter (05)
    Kieran Carter (50)
    Kieran Carter (80)
 3-1 SEAFORD TOWN
    Shaun Lee (59)
ROTHERFIELD >
SELSEY
    Jake Goulding (84)
    James Kilhams (90+2)
    Jamie Williams (90+5)
 3-2 MILE OAK
    Jack Stenning (74)
    Andrew McDowell (78)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
 0-5 LANGNEY WANDERERS
    Paul Rogers (32)
    Shane Saunders (43)
    Wayne Wilkinson (48)
    Shane Saunders (60)
    Wayne Wilkinson (85)
OLD BARN WAY >
STEYNING TOWN
    Dominik Ozga (09)
    Craig Knowles (59)
 2-6 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (31)
    Ashley Jarvis (34)
    Peter Cooper (51)
    Peter Cooper (87)
    Peter Cooper (89)
    Ashley Jarvis (90+5)
THE SHOOTING FIELD >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 2

BOSHAM
    Graeme Dowden (18)
    Callum Coker (30)
    Bradley Miles (76)
    Callum Coker (80)
    Jake Lafferty (87)
 5-1 MONTPELIER VILLA
    Mike Baker (60)
WALTON LANE >
UPPER BEEDING
 0-2 SIDLESHAM
    Callum Dowdell (34)
    Harry Gregory (65)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

DIVISION 2

CLYMPING
 0-1 WORTHING TOWN
    Jeffrey Marshman (55)
ST FLORA SPORTSFIELD >

SCFA INTERMEDIATE CUP 5

EASTBOURNE RANGERS  4-0 COWFOLD
XX - TO BE DEFINED >

RESERVE SECTION CHALLENGE CUP 2

HORSHAM YMCA Res
    Jack Ryder (02)
    Bradley Curtis (18)
    Jack Ryder (39)
    Daniel Lombardo (50)
    Jack Ryder (58)
    Bradley Curtis (71)
 6-0 SELSEY Res
GORINGS MEAD >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    Eddie Lyne (30)
    Huseyin Sayan (60)
    Eddie Lyne (80)
 3-0 ARUNDEL Res
BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
MILE OAK Res
    Ben May (11)
    Rowan Van Tromp (23)
    Luke Pullinger (25)
    Luke Pullinger (30)
    Jamie Watts (40)
    Brandon Redman (80)
 6-2 MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Luke Nursten (17)
    Luke Nursten (43)
MILE OAK REC GROUND >
STEYNING TOWN Res
 P-P Result not yet confirmed by the league CHICHESTER CITY Res XX - TO BE DEFINED >
Chichester City FC unable to raise team
11/02/2018

UNDER 18 (CENTRAL)

AFC VARNDEANIANS U18
    Joe coghlin (14)
    Alfie taylor (29)
    Nicholas collyer (44)
 3-0 BROADBRIDGE HEATH U18
WITHDEAN STADIUM >
STEYNING TOWN (CENTRAL) U18
    Will davies (29)
    Will davies (40)
 2-0 SOUTHWICK U18
THE SHOOTING FIELD >
12/02/2018

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U21
    Jack Murphy (03)
    Tyler Capon (09)
    Tyler Capon (16)
    Aaron Capon (32)
    Tyler Capon (33)
    Aaron Capon (35)
    Aaron Capon (37)
    Tyler Capon (54)
    Simon Piper (74)
    Simon Piper (88)
    Tyler Capon (89)
 11-1 HAILSHAM TOWN U21
    Casey Ham (55)
THE SAFFRONS >
13/02/2018

UNDER 21 (WEST)

LANCING U21
    Thomas Watson (17)
    Max Baker (26)
    Thomas Watson (70)
    Charles Chikowore (86)
 4-4 WICK U21
    Josh Irish (48)
    Kieron Playle-Howard (50)
    George Cody (58)
    David Crouch (69)
CULVER ROAD >
14/02/2018

SURREY PREMIER CUP 3

LINGFIELD
 P-P Result not yet confirmed by the league WESTFIELD RES SPORTS PAVILION >
Waterlogged pitch
17/02/2018

PREMIER

ARUNDEL
    Shane Brazil (09)
    Lewis Jenkins (47)
    Connor Bull (90)
 3-3 BROADBRIDGE HEATH
    George Cousins (12)
    Joao Andrade (27)
    Scott Weller (65)
MILL ROAD >
CHICHESTER CITY
    Jimmy Wild (48)
    Jimmy Wild (65)
    Kaleem Haitham (89)
 3-0 SALTDEAN UNITED
OAKLANDS PARK >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Sam Cane (49)
    Michael Belli (64)
 2-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Dean Stewart-Hunter (01)
THE HAVEN CENTRE >
EASTBOURNE TOWN
    Christopher Cumming-Bart (33)
 1-2 THREE BRIDGES
John Lansdale 80 George Gaskin 85
THE SAFFRONS >
HASSOCKS
    Michael Death (10)
    Jake Lindsay (88)
 2-2 EAST PRESTON
    Own Goal (19)
    Ryan Quirke (68)
THE BEACON >
LOXWOOD
    Dean Wright (03)
 1-0 WORTHING UNITED
PLAISTOW ROAD >

DIVISION 1

BEXHILL UNITED
    Craig Ottley (13)
    Jack McLean (20)
    Corey Wheeler (58)
 3-1 STEYNING TOWN
    Alexander Townley (58)
THE POLEGROVE >
HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (15)
    Danny Leach (17)
    Danny Leach (36)
 3-1 AFC VARNDEANIANS
    Ryan Walton (74)
THE BEACONSFIELD >
LANGNEY WANDERERS
    Gary Ingram (05)
    Shane Saunders (11)
    Wayne Wilkinson (38)
    Shane Saunders (43)
    Paul Rogers (51)
    Paul Weatherby (55)
    Daniel Bateman (66)
    Wayne Wilkinson (70)
    Wayne Wilkinson (75)
    Paul Weatherby (80)
    Wayne Wilkinson (82)
 11-2 STORRINGTON
Joe Warner 30 Dean Gilmour 35
PRIORY LANE >
LINGFIELD
Chris Ransome 34 Sammy Clements 58 Richard Wetton 92
 3-0 WICK
THE SHOOTING FIELD >
NB. At Steyning Town FC 5.30pm kick-off
LITTLE COMMON
    Lewis Hole (04)
    Jamie Crone (67)
 2-0 MIDHURST & EASEBOURNE
THE OVAL >
SEAFORD TOWN
    Craig Pooley (02)
    Jamie Buckett (53)
    Alvin Dasi (84)
 3-1 MILE OAK
Andy Mcdowell 84
THE CROUCH >
SOUTHWICK
    Mohamed Shuga`a (27)
 1-0 SELSEY
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS
    Luke Manley (45+1)
    Luke Manley (69)
 2-3 RINGMER
    Daniel Pollard (09)
    Matthew Daniel (24)
    Abubacarr Touray Drammeh (85)
COLWELL GROUND >

DIVISION 2

BOSHAM
    Graeme Dowden (22)
    Graeme Dowden (58)
    Louis Bell (62)
 3-1 WESTFIELD
    Scott Ramsay (45+1)
WALTON LANE >
MONTPELIER VILLA
Aidan Robbins 46 88
 2-1 FERRING
Brad Stevens 11
SUSSEX UNIVERSITY. >
ROFFEY
Nourse H 21 Hands 90+3
 2-1 UPPER BEEDING
    Kristian Harding (14)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
 0-8 ALFOLD
Kieron Purkis 14 60 84 Lee Wragg 34 Hazar Ayyaldiz 67 Gary Pritchard 54 71 Dan Hallett 74
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
NB. now being played at Rottingdean
WORTHING TOWN
    Chad Milner (25)
    Chad Milner (35)
 2-3 COWFOLD
    Rhyse Nash (67)
    Own Goal (75)
    Matthew Rendell (81)
PALATINE PARK >

SCFA INTERMEDIATE CUP 5

JARVIS BROOK
    Liam Edwards (10)
 1-2 FOREST ROW LIMEKILN >

RESERVE SECTION CHALLENGE CUP 2

PAGHAM Res
    Alexander Ansa-Mcintyre (02)
    Jack Parkinson (37)
    Jack Parkinson (83)
 3-1 ARUNDEL Res
    Luke Richards (84)
NYETIMBER LANE >

RESERVE SECTION

MILE OAK Res  3-3 HORSHAM YMCA Res
    Daniel Lombardo (09)
    George Hole (41)
    Daniel Lombardo (43)
MILE OAK REC GROUND >
SIDLESHAM Res
 P-P Result not yet confirmed by the league ST FRANCIS RANGERS Res REC GROUND SIDLESHAM >
St.Francis Rangers Res withdrawn