Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
13/02/2018

UNDER 21 (WEST)

LANCING U21
    Thomas Watson (17)
    Max Baker (26)
    Thomas Watson (70)
    Charles Chikowore (86)
 4-4 WICK U21
    Josh Irish (48)
    Kieron Playle-Howard (50)
    George Cody (58)
    David Crouch (69)
CULVER ROAD >
12/02/2018

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U21
    Jack Murphy (03)
    Tyler Capon (09)
    Tyler Capon (16)
    Aaron Capon (32)
    Tyler Capon (33)
    Aaron Capon (35)
    Aaron Capon (37)
    Tyler Capon (54)
    Simon Piper (74)
    Simon Piper (88)
    Tyler Capon (89)
 11-1 HAILSHAM TOWN U21
    Casey Ham (55)
THE SAFFRONS >
11/02/2018

UNDER 18 (CENTRAL)

AFC VARNDEANIANS U18
    Joe coghlin (14)
    Alfie taylor (29)
    Nicholas collyer (44)
 3-0 BROADBRIDGE HEATH U18
WITHDEAN STADIUM >
STEYNING TOWN (CENTRAL) U18
    Will davies (29)
    Will davies (40)
 2-0 SOUTHWICK U18
THE SHOOTING FIELD >
10/02/2018

PREMIER

BROADBRIDGE HEATH
    Javlon Campbell (46)
 1-4 EASTBOURNE TOWN
    Christopher Cumming-Bart (44)
    Evan Archibald (55)
    Layton Schaaf (74)
    Aaron Capon (89)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Scott Jones (11)
    Scott Jones (17)
    Jimmy Wild (44)
    Jimmy Wild (59)
 4-3 EAST PRESTON
    Daniel Huet (41)
    Ryan Quirke (73)
    Jakob Heryet (90)
OAKLANDS PARK >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-5 HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (14)
    Luke Gedling (35)
    Own Goal (46)
    Sam Schaaf (71)
    Callum Jeal (83)
THE OVAL >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Naim Rouane (71)
    Melford Simpson (73)
 2-2 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Michael Spence (22)
    Nicholas Sullivan (45)
HANBURY PARK >
LANCING
 0-3 AFC UCKFIELD TOWN
    Anthony Storey (28)
    Regan Smith (32)
    Matthew Rodrigues-Barbosa (80)
CULVER ROAD >
NEWHAVEN
    Oliver Davies (35)
    Ebou Jallow (40)
    Ebou Jallow (48)
    Lee Robinson (50)
    Sebastian Saunders (58)
    Lee Robinson (72)
 6-1 LOXWOOD
    Michael Wood (02)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Daniel Simmonds (14)
    Callum Overton (17)
    Daniel Simmonds (29)
    Daniel Simmonds (35)
    Daniel Simmonds (68)
    Lloyd Rowlatt (70)
    Jack Parkinson (87)
 7-0 WORTHING UNITED
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Harry Shooman (08)
    Billy Barker (57)
    Robert O`Toole (67)
    Joshua Jones (75)
 4-0 LITTLEHAMPTON TOWN
HILL PARK >
THREE BRIDGES
    George Gaskin (05)
    Jensen Grant (11)
    George Gaskin (23)
    John Lansdale (90+2)
 4-1 HASSOCKS
    Michael Death (40)
JUBILEE FIELD >

DIVISION 1

MIDHURST & EASEBOURNE
    Kieran Carter (05)
    Kieran Carter (50)
    Kieran Carter (80)
 3-1 SEAFORD TOWN
    Shaun Lee (59)
ROTHERFIELD >
SELSEY
    Jake Goulding (84)
    James Kilhams (90+2)
    Jamie Williams (90+5)
 3-2 MILE OAK
    Jack Stenning (74)
    Andrew McDowell (78)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
 0-5 LANGNEY WANDERERS
    Paul Rogers (32)
    Shane Saunders (43)
    Wayne Wilkinson (48)
    Shane Saunders (60)
    Wayne Wilkinson (85)
OLD BARN WAY >
STEYNING TOWN
    Dominik Ozga (09)
    Craig Knowles (59)
 2-6 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (31)
    Ashley Jarvis (34)
    Peter Cooper (51)
    Peter Cooper (87)
    Peter Cooper (89)
    Ashley Jarvis (90+5)
THE SHOOTING FIELD >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 2

BOSHAM
    Graeme Dowden (18)
    Callum Coker (30)
    Bradley Miles (76)
    Callum Coker (80)
    Jake Lafferty (87)
 5-1 MONTPELIER VILLA
    Mike Baker (60)
WALTON LANE >
UPPER BEEDING
 0-2 SIDLESHAM
    Callum Dowdell (34)
    Harry Gregory (65)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

DIVISION 2

CLYMPING
 0-1 WORTHING TOWN
    Jeffrey Marshman (55)
ST FLORA SPORTSFIELD >

SCFA INTERMEDIATE CUP 5

EASTBOURNE RANGERS  4-0 COWFOLD
XX - TO BE DEFINED >

RESERVE SECTION CHALLENGE CUP 2

HORSHAM YMCA Res
    Jack Ryder (02)
    Bradley Curtis (18)
    Jack Ryder (39)
    Daniel Lombardo (50)
    Jack Ryder (58)
    Bradley Curtis (71)
 6-0 SELSEY Res
GORINGS MEAD >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    Eddie Lyne (30)
    Huseyin Sayan (60)
    Eddie Lyne (80)
 3-0 ARUNDEL Res
BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
MILE OAK Res
    Ben May (11)
    Rowan Van Tromp (23)
    Luke Pullinger (25)
    Luke Pullinger (30)
    Jamie Watts (40)
    Brandon Redman (80)
 6-2 MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Luke Nursten (17)
    Luke Nursten (43)
MILE OAK REC GROUND >
08/02/2018

UNDER 21 (WEST)

HORSHAM YMCA U21
    George Hole (24)
    Henry Daramala-Martin (33)
    George Hole (44)
    Bradley Ross (70)
 4-0 WORTHING UNITED U21
GORINGS MEAD >
MILE OAK U21
 0H-0 WICK U21 MILE OAK REC GROUND >
(Wick FC unable to raise a team)
07/02/2018

DIVISION 1

BEXHILL UNITED
    Liam Foster (62)
 1-3 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (22)
    Danny Leach (40)
    Ashley Jarvis (76)
THE POLEGROVE >

UNDER 21 (WEST)

THREE BRIDGES U21
    Jemial Johnson (56)
 1-1 EAST PRESTON U21
    Cian Tilley (68)
JUBILEE FIELD >
06/02/2018

SCFA SENIOR CUP 4

PAGHAM
    Callum Overton (06)
    Callum Overton (55)
    Daniel Simmonds (72)
 3-0 HORSHAM NYETIMBER LANE >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 4

HAYWARDS HEATH TOWN
    Callum Saunders (72)
    Max Miller (84)
 2-1 CHICHESTER CITY
    David Herbert (60)
HANBURY PARK >

PREMIER

ARUNDEL
 0-1 AFC UCKFIELD TOWN
    Dee Okojie (73)
MILL ROAD >
EAST PRESTON
    Ryan Quirke (20)
 1-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Scott Packer (06)
LASHMAR >
HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (15)
    Philip Johnson (45+2)
    Thomas Gilbert (61)
    Philip Johnson (70)
 4-0 BROADBRIDGE HEATH
GORINGS MEAD >

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 2

STORRINGTON
    Joseph Stakim (55)
 1-3 LITTLE COMMON
    Jamie Crone (04)
    Jamie Crone (78)
    Lewis Hole (84)
REC GROUND STORRINGTON >

DIVISION 1

OAKWOOD
    Darren Tidey (13)
 1-3 LINGFIELD
    Christopher Ransome (64)
    Nick Dembele (74)
    Samuel Clements (90+3)
TINSLEY LANE >
SOUTHWICK
    Toby Funnell (40)
    Connah Gardener-Lowe (60)
 2-5 ST FRANCIS RANGERS
    Oluwaseun Olabiyi (21)
    Christopher Capper (51)
    Daniel Lilley (53)
    Joel Baker (58)
    Oluwaseun Olabiyi (66)
OLD BARN WAY >

SCFA INTERMEDIATE CUP 4

COWFOLD
    Callum Nash (27)
    Chris Spiers (33)
    Sam Whyton (39)
    Greg Bradon (74)
 4-3 BURGESS HILL ALBION THE SHOOTING FIELD >