Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
11/11/2017

FA CHALLENGE VASE 2

CORINTHIAN  3-4 EASTBOURNE TOWN
    Ethan Strevett (35)
    Jason Taylor (37)
    Liam Baitup (45+5)
    Daniel Rogers (84)
XX - TO BE DEFINED >
THATCHAM TOWN  8-2 BROADBRIDGE HEATH
    Javlon Campbell (60)
    Thomas Frankland (89)
XX - TO BE DEFINED >

PREMIER

HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (12)
    Sam Schaaf (17)
    Sam Schaaf (18)
    Callum Donaghey (35)
    Sam Schaaf (42)
    Philip Johnson (90+2)
 6-0 HASSOCKS
GORINGS MEAD >
LOXWOOD
    Byron Napper (30)
    Oliver Moore (40)
    Joao Andrade (44)
    Joao Andrade (51)
    Oliver Moore (80)
    Michael Wood (88)
    Dean Wright (90)
 7-0 LITTLEHAMPTON TOWN
PLAISTOW ROAD >
PAGHAM
    Daniel Simmonds (12)
    Callum Overton (41)
    Daniel Simmonds (52)
    Daniel Simmonds (64)
    Callum Overton (72)
    Scott Murfin (90)
 6-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Callum Hart (24)
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Jordan Pryor (55)
 1-1 THREE BRIDGES
    Darryl Siaw (13)
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Connor Martin (10)
    Connor Martin (37)
    David Mitchell (58)
    Connor Martin (70)
 4-1 BILLINGSHURST
    David Watts (80)
WITHDEAN STADIUM >
BEXHILL UNITED
    Jack McLean (21)
    Zackary McEniry (90)
 2-1 SOUTHWICK
    Jamie Connolly (20)
THE POLEGROVE >
LANGNEY WANDERERS
    Dominic Clarke (14)
    Shane Saunders (42)
 2-0 OAKWOOD
PRIORY LANE >
LINGFIELD
    Scott Johnston (30)
    Nick Dembele (42)
    Dan Summers (63)
    Richard Wetton (71)
    Richard Wetton (84)
    Nick Dembele (85)
 6-0 LITTLE COMMON
SPORTS PAVILION >
RINGMER
    Noah Dudok Van Heel (45)
    Stephen Jackson (50)
    Stephen Jackson (60)
    Jack Rowe-Hurst (70)
    Stephen Jackson (77)
    Jack Rowe-Hurst (89)
 6-2 MIDHURST & EASEBOURNE
    Gary Norgate (35)
    Jack Greenwood (90)
CABURN GROUND >
SEAFORD TOWN
    Connor Jones (49)
    Steven Stracey (80)
 2-1 STEYNING TOWN
THE CROUCH >
STORRINGTON
    Bradley Lewis (13)
    Thomas Donnelly (20)
    Joe Warner (88)
 3-2 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (04)
    Danny Leach (31)
REC GROUND STORRINGTON >
WICK
    Josh Irish (07)
    Alexander Kew (42)
    Josh Irish (82)
 3-1 MILE OAK
    Michael Gould (27)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 1

BOSHAM
    Callum Coker (45)
    Callum Fewell (54)
    Grant Radmore (64)
    Jake Lafferty (90+2)
 4-2 ALFOLD
    Kieron Purkis (82)
    Kieron Purkis (88)
WALTON LANE >

DIVISION 2

FERRING
 0-3 ROFFEY
    Benjamin Chowney (08)
    Ben Hands (48)
    Harri Nourse (74)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LANCING UNITED
 0-2 SIDLESHAM
    Ryan Hillier (70)
    Dan Bassil (88)
CROSHAW GROUND >

SCFA INTERMEDIATE CUP 3

MONTPELIER VILLA
    Aidan Robbins (07)
    Okwidilichuk Momah (40)
 2-3 FOREST ROW SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Ross Smith (10)
 1-5 RUSTINGTON
    James Bennett (19)
    Jack Llewellyn (57)
    James Bennett (69)
    Jack Llewellyn (81)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
STEYNING TOWN Res
    Michael Spence (70)
  HOLLINGTON UNITED THE SHOOTING FIELD >
result not reported
UPPER BEEDING
 3-0 WORTHING TOWN
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WEST CHILTINGTON  1-2 JARVIS BROOK
    Luke Leppard (55)
    Luke Leppard (75)
XX - TO BE DEFINED >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    David Phillips (20)
    Maxim Lejeune (30)
    Patrick Gracethorne (35)
 3-1 ST FRANCIS RANGERS Res
    Ben Towler (28)
BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
MILE OAK Res
    Fergus Davis (40)
    Jordan Saunders (61)
 2-0 ARUNDEL Res
MILE OAK REC GROUND >
SELSEY Res
    Simon Whall (70)
 1-3 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    Lewis Croal (30)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SIDLESHAM Res
    Joe Leggatt (10)
    Joe Palmer (20)
 2-4 HORSHAM YMCA Res
    Luke Butler (26)
    George Hole (27)
    Alfie Jones (31)
    Paul Walshe (59)
REC GROUND SIDLESHAM >
12/11/2017

SCFA PROBEE YOUTH CUP 2

LANCING RANGERS  0-0A SIDLESHAM U18 XX - TO BE DEFINED >
NEWHAVEN U18
    Alfie keelin (48)
    Alfie haggar (62)
    George squires (70)
    Keddie croft (80)
    Wain drew (89)
 5-0 FELPHAM COLTS YOUTH THE TRAFALGAR GROUND >
POLEGATE GRASSHOPPERS U1  0-0A AFC VARNDEANIANS U18 XX - TO BE DEFINED >
ROTTINGDEAN EAST U18
    William stanbridge (35)
 1-4 WORTHING UNITED U18
    Joe kinsman (08)
    Alexander webber (40)
    Joe kinsman (44)
    Joe kinsman (48)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
WORTHING BRAZILIAN MASTE  4-2 BOSHAM U18
    Edward kennett (10)
    Lewis rustell (40)
XX - TO BE DEFINED >
WORTHING TOWN U18
 0-7 SHOREHAM & ADUR PALATINE PARK >
WORTHING U18  3-4 HASSOCKS U18 XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (CENTRAL)

SOUTHWICK U18
    Max lester (35)
    Lewis shepherd (45)
    Max lester (55)
    Max lester (57)
    Max lester (80)
    Abdishuker awel (87)
 6-4 ROTTINGDEAN CENTRAL U18
    Jack geden (10)
    Harrison faulkner (15)
    Tiernan brierley (52)
    Harrison parker (80)
OLD BARN WAY >

UNDER 18 (EAST)

EASTBOURNE UNITED AFC U18
    Joshua burcombe (No)
    Tom langford (No)
    Connor townsend (No)
    Connor townsend (No)
    Brad santos (No)
 5-1 PEACEHAVEN & TELS U18
THE OVAL >
13/11/2017

SCFA U21 CUP 2

EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Nnaemeka Ijezie (45)
 1-6 EASTBOURNE TOWN U21
    Tyler Capon (18)
    Ryan Cooper (35)
    Simon Piper (54)
    Sam Willett (69)
    Tyler Capon (71)
    Simon Piper (84)
THE OVAL >
PEACEHAVEN & TELS U21
    Gus Burton (20)
 1-0 ROTTINGDEAN VILLAGE U21
THE SPORTS PARK >
14/11/2017

FA CHALLENGE VASE 2

CHICHESTER CITY
    Scott Jones (13)
    Daniel Hegarty (34)
    Josh Clack (89)
 3-0 DEAL TOWN OAKLANDS PARK >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (47)
 1-2 SEVENOAKS TOWN HANBURY PARK >

SCFA SENIOR CUP 2

EAST PRESTON
    Jack Barnes (44)
    Daniel Huet (48)
 2-3 BRIGHTON & HOVE ALBION LASHMAR >
(after extra time)
THREE BRIDGES
    Jensen Grant (65)
    Nathan Crabb (90)
 2-1 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (09)
JUBILEE FIELD >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 4

SALTDEAN UNITED
    Harry Shooman (39)
    Robert O`Toole (59)
    Andrew McDowell (85)
 3-0 LINGFIELD
HILL PARK >
16/11/2017

SCFA U21 CUP 2

AFC UCKFIELD TOWN U21
    Morgan Vale (30)
    Freddie Dawson (41)
    Freddie Dawson (78)
    Callum Ridley (89)
 4-3 STEYNING TOWN U21
    Samuel Pargeter (35)
    Neil Allison (70)
THE OAKS >
SALTDEAN UNITED U21
 0-6 EAST PRESTON U21
    Ryan Hallett (32)
    Jakob Heryet (38)
    Jakob Heryet (41)
    Cian Tilley (61)
    David Matthews (73)
    Michael Waller (81)
HILL PARK >
WICK U21
 0-7 HORSHAM YMCA U21
    Henry Daramala-Martin (03)
    Callum Jeal (13)
    Alfie Jones (58)
    Liam Humphreys (67)
    Liam Humphreys (72)
    Bradley Curtis (77)
    Henry Daramala-Martin (89)
CRABTREE PARK >

SCFA PROBEE YOUTH CUP 2

WHITEHAWK U18  3-0 HAYWARDS HEATH TOWN U18
XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (EAST)

HAILSHAM TOWN U18  3-2 LITTLE COMMON U18
    Jordan uttley (10)
    Harry Davies (88)
THE BEACONSFIELD >
18/11/2017

PREMIER

BROADBRIDGE HEATH
    Thomas Howard-Bold (27)
    Devon Fender (32)
 2-3 SALTDEAN UNITED
    Jordan Pryor (59)
    Robert O`Toole (72)
    Ryan Warwick (80)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Scott Jones (29)
    Scott Jones (63)
    Kaleem Haitham (82)
    Josh Clack (89)
 4-0 AFC UCKFIELD TOWN
OAKLANDS PARK >
EASTBOURNE UNITED AFC
    Max Howell (06)
 1-2 EAST PRESTON
    Jack Barnes (20)
    Daniel Huet (83)
THE OVAL >
HASSOCKS
 0-3 LOXWOOD
    Oliver Moore (35)
    Jordan Warren (52)
    Michael Wood (59)
THE BEACON >
LANCING
 0-1 HAYWARDS HEATH TOWN
    Joel Daly (09)
CULVER ROAD >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Cole (16)
    Jack Cole (49)
    Jack Cole (55)
    Eli Amoo (88)
 4-1 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (51)
ST FLORA SPORTSFIELD >
PEACEHAVEN & TELS
    Joshua Marshall (15)
 1-1 HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (27)
THE SPORTS PARK >
THREE BRIDGES
    Jensen Grant (33)
    Nathan Crabb (38)
    Connor French (57)
 3-2 ARUNDEL
    Shane Brazil (05)
    Dion Jarvis (63)
JUBILEE FIELD >
WORTHING UNITED
 0-4 EASTBOURNE TOWN
    Evan Archibald (53)
    Liam Baitup (59)
    Daniel Bolwell (64)
    Jason Taylor (68)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Connor Martin (28)
    Connor Martin (57)
 2-2 STORRINGTON
    Dean Gilmour (69)
    Joe Warner (88)
WITHDEAN STADIUM >
BILLINGSHURST
    Jake Chadwick (10)
 1-3 LITTLE COMMON
    Lewis Parsons (42)
    Lewis Hole (44)
    Lewis Hole (75)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
 0-6 LINGFIELD
    Conor Wilford (32)
    David Graves (37)
    Samuel Clements (47)
    Nick Dembele (64)
    Ben Connolly (83)
    Richard Wetton (90+3)
THE BEACONSFIELD >
MIDHURST & EASEBOURNE
 0-2 ST FRANCIS RANGERS
    Daniel Lilley (01)
    Ross Jones (30)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
Joe Benn 10 18 Callum Wells 61
 3-2 STEYNING TOWN
Ben Bacon 4 Alex Townley 90
MILE OAK REC GROUND >
OAKWOOD
    George Hearsey (41)
 1-3 SEAFORD TOWN
    David Pugh (01)
    Connor Jones (59)
    Ahmed Shaker (75)
TINSLEY LANE >
SELSEY
    Joseph Clarke (90+5)
 1-3 BEXHILL UNITED
    Lewis McGuigan (29)
    Zackary McEniry (61)
    Liam Foster (70)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
    Jamie Connolly (03)
    Zachary Haulkham (73)
 2-1 RINGMER
    Abubacarr Touray Drammeh (54)
OLD BARN WAY >
WICK
 0-2 LANGNEY WANDERERS
    Wayne Wilkinson (57)
    Gary Ingram (78)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2

BOSHAM
    Callum Coker (22)
    Callum Coker (47)
    Callum Coker (61)
    Callum Coker (77)
 4-2 JARVIS BROOK
    Thomas Penfold (60)
    Thomas Penfold (75)
WALTON LANE >
FERRING
 0-4 ALFOLD
    Kieron Purkis (22)
    Hazar Ayyildiz (60)
    Jamal Sultan (82)
    Daniel Hallett (85)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
MONTPELIER VILLA
    Joshua Tomkins (13)
    Michael Jarman (30)
    Aidan Robbins (43)
    Christopher Grant (81)
 4-3 CLYMPING
    Adam Foster (51)
    Tom Baker (60)
    Ben Adfield (75)
SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
Johnny Buggy 47
 1-3 ROFFEY
    Ben Hands (52)
    Harri Nourse (62)
    Ben Hands (81)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Ryan Hudson (65)
 1-0 UPPER BEEDING
RECREATION GD RUSTINGTON >
SIDLESHAM
    Daniel Byles (04)
    Callum Dowdell (10)
    Dan Bassil (65)
    Dan Bassil (71)
    Liam-Jay Bush (73)
    Joe Bennett (75)
    Thomas Atkinson (77)
    Liam-Jay Bush (85)
    Harry Gregory (89)
 9-0 WORTHING TOWN
REC GROUND SIDLESHAM >
WESTFIELD
 0-4 COWFOLD
Chris Spiers 50 72 Nigel Smith 66 Rhyse Nash 81
THE PARISH FIELD >

SCFA INTERMEDIATE CUP 3

ARUNDEL Res
    Daniel Gibb (74)
    Luke Richards (90+10)
    Hayden Briggs (90+18)
    Hayden Briggs (90+30)
    Tom Ayling (90+8)
 5-2 WILLINGDON ATHLETIC MILL ROAD >
HORSHAM YMCA Res
    Paul Walshe (85)
 1-2 LANCING UNITED
    Chris George (30)
    Daniel Measom (55)
GORINGS MEAD >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    James Wilson (60)
    George Stone (75)
    Patrick Gracethorne (85)
 3-0 SIDLESHAM Res
BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    Ethan O`Shea (25)
    Ben Wilson (70)
 2-1 CHICHESTER CITY Res THE HAVEN CENTRE >
PAGHAM Res
    Joseph Matthews (61)
 1-2 MILE OAK Res NYETIMBER LANE >
ST FRANCIS RANGERS Res
 0-3 BROADBRIDGE HEATH Res
    Dane Riecker (07)
    Karel Kutaa (12)
    Ben Stoneham (70)
COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN Res  6-1 SELSEY Res
    Simon Whall (70)
THE SHOOTING FIELD >
19/11/2017

SCFA PROBEE YOUTH CUP 2

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Morgan vale (23)
    Leon wright (35)
    Ethan probert (40)
    Leon wright (84)
    Leon wright (89)
 5-3 BROAD OAK & HORAM U17 THE OAKS >
EAST PRESTON U18
    David matthews (35)
    Ollie turner (60)
    Miguel acedera (80)
 3-1 BURGESS HILL TOWN U18 LASHMAR >
JARVIS BROOK U18
    Jayden cooper (38)
 1-5 STEYNING TOWN (WEST) U18 LIMEKILN >
RINGMER U18  1-6 LEWES U18 CABURN GROUND >
ROFFEY U18
    Ben gibbs (44)
    Neo caine (73)
    Neo caine (80)
 3-4 THREE BRIDGES U18 BARTHOLOMEW WAY >

YOUTH CHALLENGE CUP 1

LITTLE COMMON U18  0-0A SHOREHAM U18 LITTLE COMMON REC >

UNDER 18 (CENTRAL)

HASSOCKS U18  5-0 UPPER BEEDING U18
THE BEACON >
HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Conor ghosh (11)
    Ryan murphy (30)
    Charles donohue (40)
    Conor ghosh (65)
 4-0 MILE OAK U18
HANBURY PARK >
SOUTHWICK U18
    Max lester (47)
    Max lester (60)
    Max lester (73)
 3-1 AFC VARNDEANIANS U18
    Joe coghlin (65)
OLD BARN WAY >
STEYNING TOWN (CENTRAL) U18  0H-0 ROTTINGDEAN CENTRAL U18 THE SHOOTING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

ROTTINGDEAN EAST U18
    Joshua short (28)
    Rohan doyle (45+2)
    Rohan doyle (55)
    Ben lane (82)
    Thomas boyle (84)
 5-0 PEACEHAVEN & TELS U18 ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >