Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
14/11/2017

FA CHALLENGE VASE 2

CHICHESTER CITY
    Scott Jones (13)
    Daniel Hegarty (34)
    Josh Clack (89)
 3-0 DEAL TOWN OAKLANDS PARK >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (47)
 1-2 SEVENOAKS TOWN HANBURY PARK >

SCFA SENIOR CUP 2

EAST PRESTON
    Jack Barnes (44)
    Daniel Huet (48)
 2-3 BRIGHTON & HOVE ALBION LASHMAR >
(after extra time)
THREE BRIDGES
    Jensen Grant (65)
    Nathan Crabb (90)
 2-1 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (09)
JUBILEE FIELD >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 4

SALTDEAN UNITED
    Harry Shooman (39)
    Robert O`Toole (59)
    Andrew McDowell (85)
 3-0 LINGFIELD
HILL PARK >
13/11/2017

SCFA U21 CUP 2

EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Nnaemeka Ijezie (45)
 1-6 EASTBOURNE TOWN U21
    Tyler Capon (18)
    Ryan Cooper (35)
    Simon Piper (54)
    Sam Willett (69)
    Tyler Capon (71)
    Simon Piper (84)
THE OVAL >
PEACEHAVEN & TELS U21
    Gus Burton (20)
 1-0 ROTTINGDEAN VILLAGE U21
THE SPORTS PARK >
12/11/2017

SCFA PROBEE YOUTH CUP 2

LANCING RANGERS  0-0A SIDLESHAM U18 XX - TO BE DEFINED >
NEWHAVEN U18
    Alfie keelin (48)
    Alfie haggar (62)
    George squires (70)
    Keddie croft (80)
    Wain drew (89)
 5-0 FELPHAM COLTS YOUTH THE TRAFALGAR GROUND >
POLEGATE GRASSHOPPERS U1  0-0A AFC VARNDEANIANS U18 XX - TO BE DEFINED >
ROTTINGDEAN EAST U18
    William stanbridge (35)
 1-4 WORTHING UNITED U18
    Joe kinsman (08)
    Alexander webber (40)
    Joe kinsman (44)
    Joe kinsman (48)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
WORTHING BRAZILIAN MASTE  4-2 BOSHAM U18
    Edward kennett (10)
    Lewis rustell (40)
XX - TO BE DEFINED >
WORTHING TOWN U18
 0-7 SHOREHAM & ADUR PALATINE PARK >
WORTHING U18  3-4 HASSOCKS U18 XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (CENTRAL)

SOUTHWICK U18
    Max lester (35)
    Lewis shepherd (45)
    Max lester (55)
    Max lester (57)
    Max lester (80)
    Abdishuker awel (87)
 6-4 ROTTINGDEAN CENTRAL U18
    Jack geden (10)
    Harrison faulkner (15)
    Tiernan brierley (52)
    Harrison parker (80)
OLD BARN WAY >

UNDER 18 (EAST)

EASTBOURNE UNITED AFC U18
    Joshua burcombe (No)
    Tom langford (No)
    Connor townsend (No)
    Connor townsend (No)
    Brad santos (No)
 5-1 PEACEHAVEN & TELS U18
THE OVAL >
11/11/2017

FA CHALLENGE VASE 2

CORINTHIAN  3-4 EASTBOURNE TOWN
    Ethan Strevett (35)
    Jason Taylor (37)
    Liam Baitup (45+5)
    Daniel Rogers (84)
XX - TO BE DEFINED >
THATCHAM TOWN  8-2 BROADBRIDGE HEATH
    Javlon Campbell (60)
    Thomas Frankland (89)
XX - TO BE DEFINED >

PREMIER

HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (12)
    Sam Schaaf (17)
    Sam Schaaf (18)
    Callum Donaghey (35)
    Sam Schaaf (42)
    Philip Johnson (90+2)
 6-0 HASSOCKS
GORINGS MEAD >
LOXWOOD
    Byron Napper (30)
    Oliver Moore (40)
    Joao Andrade (44)
    Joao Andrade (51)
    Oliver Moore (80)
    Michael Wood (88)
    Dean Wright (90)
 7-0 LITTLEHAMPTON TOWN
PLAISTOW ROAD >
PAGHAM
    Daniel Simmonds (12)
    Callum Overton (41)
    Daniel Simmonds (52)
    Daniel Simmonds (64)
    Callum Overton (72)
    Scott Murfin (90)
 6-1 EASTBOURNE UNITED AFC
    Callum Hart (24)
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Jordan Pryor (55)
 1-1 THREE BRIDGES
    Darryl Siaw (13)
HILL PARK >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    Connor Martin (10)
    Connor Martin (37)
    David Mitchell (58)
    Connor Martin (70)
 4-1 BILLINGSHURST
    David Watts (80)
WITHDEAN STADIUM >
BEXHILL UNITED
    Jack McLean (21)
    Zackary McEniry (90)
 2-1 SOUTHWICK
    Jamie Connolly (20)
THE POLEGROVE >
LANGNEY WANDERERS
    Dominic Clarke (14)
    Shane Saunders (42)
 2-0 OAKWOOD
PRIORY LANE >
LINGFIELD
    Scott Johnston (30)
    Nick Dembele (42)
    Dan Summers (63)
    Richard Wetton (71)
    Richard Wetton (84)
    Nick Dembele (85)
 6-0 LITTLE COMMON
SPORTS PAVILION >
RINGMER
    Noah Dudok Van Heel (45)
    Stephen Jackson (50)
    Stephen Jackson (60)
    Jack Rowe-Hurst (70)
    Stephen Jackson (77)
    Jack Rowe-Hurst (89)
 6-2 MIDHURST & EASEBOURNE
    Gary Norgate (35)
    Jack Greenwood (90)
CABURN GROUND >
SEAFORD TOWN
    Connor Jones (49)
    Steven Stracey (80)
 2-1 STEYNING TOWN
THE CROUCH >
STORRINGTON
    Bradley Lewis (13)
    Thomas Donnelly (20)
    Joe Warner (88)
 3-2 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (04)
    Danny Leach (31)
REC GROUND STORRINGTON >
WICK
    Josh Irish (07)
    Alexander Kew (42)
    Josh Irish (82)
 3-1 MILE OAK
    Michael Gould (27)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 1

BOSHAM
    Callum Coker (45)
    Callum Fewell (54)
    Grant Radmore (64)
    Jake Lafferty (90+2)
 4-2 ALFOLD
    Kieron Purkis (82)
    Kieron Purkis (88)
WALTON LANE >

DIVISION 2

FERRING
 0-3 ROFFEY
    Benjamin Chowney (08)
    Ben Hands (48)
    Harri Nourse (74)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LANCING UNITED
 0-2 SIDLESHAM
    Ryan Hillier (70)
    Dan Bassil (88)
CROSHAW GROUND >

SCFA INTERMEDIATE CUP 3

MONTPELIER VILLA
    Aidan Robbins (07)
    Okwidilichuk Momah (40)
 2-3 FOREST ROW SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Ross Smith (10)
 1-5 RUSTINGTON
    James Bennett (19)
    Jack Llewellyn (57)
    James Bennett (69)
    Jack Llewellyn (81)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
STEYNING TOWN Res
    Michael Spence (70)
  HOLLINGTON UNITED THE SHOOTING FIELD >
result not reported
UPPER BEEDING
 3-0 WORTHING TOWN
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WEST CHILTINGTON  1-2 JARVIS BROOK
    Luke Leppard (55)
    Luke Leppard (75)
XX - TO BE DEFINED >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    David Phillips (20)
    Maxim Lejeune (30)
    Patrick Gracethorne (35)
 3-1 ST FRANCIS RANGERS Res
    Ben Towler (28)
BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
MILE OAK Res
    Fergus Davis (40)
    Jordan Saunders (61)
 2-0 ARUNDEL Res
MILE OAK REC GROUND >
SELSEY Res
    Simon Whall (70)
 1-3 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    Lewis Croal (30)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SIDLESHAM Res
    Joe Leggatt (10)
    Joe Palmer (20)
 2-4 HORSHAM YMCA Res
    Luke Butler (26)
    George Hole (27)
    Alfie Jones (31)
    Paul Walshe (59)
REC GROUND SIDLESHAM >
09/11/2017

SCFA U21 CUP 2

HAILSHAM TOWN U21
 0-5 HASSOCKS U21
    Kieran Rowe (09)
    Connor Bradley (47)
    Max Willcox (69)
    Kieran Rowe (71)
    Matthew Berridge (90)
THE BEACONSFIELD >

UNDER 21 (EAST)

LITTLE COMMON U21
    Jordan Harley (87)
    Zac Boutwood (90+1)
 2-2 AFC UCKFIELD TOWN U21
    Morgan Vale (09)
    Matthew Black (52)
LITTLE COMMON REC >
NEWHAVEN U21
    Rhys Smith (45)
    Alfie Haggar (60)
 2-2 EASTBOURNE TOWN U21
    Fabio Di Rico (22)
    Simon Piper (50)
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 21 (WEST)

MILE OAK U21
 0-2 THREE BRIDGES U21
    Jamarie Brissett (17)
    Nick Castro Da Silva (26)
MILE OAK REC GROUND >
SOUTHWICK U21
    Anthony Adebamibo (15)
    Connah Gardener-Lowe (25)
    Connah Gardener-Lowe (36)
    Benjamin Symes (73)
    Marshall Darby (84)
 5-2 WICK U21
    Joshua Kingdon (60)
    Samed Gashi (66)
OLD BARN WAY >
WORTHING UNITED U21
    James McKernan (07)
    James McKernan (61)
 2-1 HORSHAM YMCA U21
    James Pearse (18)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
08/11/2017

SCFA SENIOR CUP 2

LEWES  7-0 HORSHAM YMCA
XX - TO BE DEFINED >
07/11/2017

SCFA SENIOR CUP 2

BROADBRIDGE HEATH
    Scott Weller (22)
    Devon Fender (27)
    Devon Fender (41)
 3-0 EASTBOURNE UNITED AFC
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EASTBOURNE BOROUGH  6-0 AFC UCKFIELD TOWN
XX - TO BE DEFINED >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Ryan Bell (49)
    Jack Cole (63)
    Jack Cole (86)
 3-0 STORRINGTON
ST FLORA SPORTSFIELD >
PAGHAM
    Jamie Horncastle (38)
    Daniel Simmonds (52)
    Daniel Simmonds (67)
 3-2 CROWBOROUGH ATHLETIC NYETIMBER LANE >
SHOREHAM  0-3 SALTDEAN UNITED
    Robert O`Toole (37)
    Ryan Warwick (55)
    James Fraser (67)
MIDDLE ROAD >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 3

CHICHESTER CITY
    Samuel Ndlovu (68)
    Kieran Hartley (72)
 2-0 NEWHAVEN
OAKLANDS PARK >

UNDER 21 (WEST)

STEYNING TOWN U21
    Neil Allison (90+2)
 1-1 EAST PRESTON U21
    Jakob Heryet (81)
THE SHOOTING FIELD >