Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
12/10/2017

SCFA U21 CUP 1

MILE OAK U21
 0-2 WICK U21
    Samed Gashi (03)
    Jacob Ebling (77)
MILE OAK REC GROUND >
NEWHAVEN U21
    Charlie Parmiter (33)
    Charlie Parmiter (64)
    Michael McCormick (86)
 3-1 THREE BRIDGES U21
    Jack Charles (90)
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 21 CHALLENGE CUP 1

HASSOCKS U21
    Max Willcox (01)
    Max Willcox (38)
    Charles Alderton (90)
 3-4 AFC UCKFIELD TOWN U21
    Matthew Holland (53)
    Callum Ridley (63)
    Callum Ridley (69)
    Morgan Vale (88)
THE BEACON >
HORSHAM YMCA U21
    Callum Jeal (03)
    Timothy Bennett (13)
    Timothy Bennett (21)
    Ashley Dugdale (38)
    Callum Jeal (41)
    Jack Ryder (62)
 6-1 SEAFORD TOWN U21
    Siddiq Olaniyan (70)
GORINGS MEAD >

UNDER 21 (EAST)

LITTLE COMMON U21
    Jared Lusted (70)
    Zac Boutwood (85)
 2-3 EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Nnaemeka Ijezie (05)
    Joel Mbiya Kalambayi (42)
    Nnaemeka Ijezie (90)
LITTLE COMMON REC >

UNDER 21 (WEST)

SOUTHWICK U21
    Jack Piner (72)
 1-1 PAGHAM U21
    Ceri Marsh (24)
OLD BARN WAY >
WORTHING UNITED U21
    Omar Ndayako (72)
    Luis Sa Castro (76)
 2-0 EAST PRESTON U21
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

SCFA PROBEE YOUTH CUP 1

HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ben caiden (60)
    Christian weatherstone (85)
 3-2 PEACEHAVEN & TELS U18
    Kieran johnson (31)
    Spencer shergold (60)
HANBURY PARK >
13/10/2017

UNDER 21 (WEST)

LANCING U21
 0-2 STEYNING TOWN U21
    Oliver Finney (05)
    Daniel Boyle (15)
CULVER ROAD >
14/10/2017

PREMIER

ARUNDEL
    Lee Mottershead (30)
    Josh Biggs (53)
 2-3 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Oliver Leslie (32)
    Daniel Sullivan (66)
    Oliver Leslie (90+4)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH
 0-2 PEACEHAVEN & TELS
    Cameron Wiltshire (16)
    Frazer Massen (25)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EAST PRESTON
    Daniel Huet (26)
 1-2 EASTBOURNE TOWN
    Liam Baitup (19)
    Christopher Cumming-Bart (90+4)
LASHMAR >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-1 WORTHING UNITED
    Deji Alabi (38)
THE OVAL >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (22)
    Trevor McCreadie (23)
    Alfie Rogers (35)
    Trevor McCreadie (64)
 4-2 LOXWOOD
    Michael Wood (32)
    Byron Napper (82)
HANBURY PARK >
LANCING
    David Marsh (40)
    Alex Spinks (48)
    Josh Clayman (86)
 3-1 HASSOCKS
    Lewis Westlake (05)
CULVER ROAD >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (36)
    Lee Robinson (45)
    Lee Robinson (51)
 3-2 CHICHESTER CITY
    David Herbert (68)
    Jack Lee (90)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Scott Murfin (46)
    Jamie Horncastle (68)
 2-2 AFC UCKFIELD TOWN
    Shaun Loft (89)
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Robert O`Toole (52)
 1-3 HORSHAM YMCA
    Luke Gedling (24)
    Mark Cave (60)
    Liam Humphreys (68)
HILL PARK >
THREE BRIDGES
    Connor French (68)
 1-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Alex Laing (46)
JUBILEE FIELD >

DIVISION 1

BEXHILL UNITED
 1-1 BILLINGSHURST
    David Watts (20)
THE POLEGROVE >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Liam Dreckmann (32)
    Lewis Hamilton (37)
 2-2 MILE OAK
    Enzo Benn (26)
    Karl Gillingham (43)
ROTHERFIELD >
OAKWOOD
    Mark Gilbert (75)
 1-2 HAILSHAM TOWN
    Jamie Salvidge (21)
    Peter Cooper (62)
TINSLEY LANE >
RINGMER
 0-1 LINGFIELD
    Richard Wetton (28)
CABURN GROUND >
SEAFORD TOWN
    James Walker (36)
    Toby Wilkinson (51)
 2-2 SOUTHWICK
    Own Goal (60)
    Harvey Dunk (90+4)
THE CROUCH >
SELSEY
 0-1 LANGNEY WANDERERS
    Paul Rogers (15)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
ST FRANCIS RANGERS
    Tyler Fearnside (08)
    Ross McDonald (33)
 2-3 STORRINGTON
    Bradley Lewis (16)
    Dean Gilmour (20)
    Joe Warner (68)
COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
    Dominik Ozga (17)
    Ben Bacon (75)
    Craig Knowles (81)
    Ben Bacon (89)
 5-0 AFC VARNDEANIANS
THE SHOOTING FIELD >
WICK
    Josh Irish (41)
    Andrew Weir (82)
 2-0 LITTLE COMMON
CRABTREE PARK >

SCFA INTERMEDIATE CUP 2

CLYMPING
    Ben Adfield (54)
    Tom Foxon (78)
 2-4 ARUNDEL Res
    Luke Richards (18)
    Luke Richards (36)
    Bradley Jordan (51)
    Luke Richards (72)
ST FLORA SPORTSFIELD >
COWFOLD
    Chris Spiers (24)
    Sam Whyton (36)
 2-2 SIDLESHAM
    Callum Dowdell (27)
    Callum Dowdell (37)
COWFOLD PLAYING FIELD >
(after extra time; Cowfold won 5-4 on pens)
CROWHURST  2-6 STEYNING TOWN Res
    Neil Allison (20)
    Neil Allison (40)
    Neil Allison (65)
    Neil Allison (70)
    Isaac Cook (75)
    James Younger (80)
XX - TO BE DEFINED >
FERRING
    Daniel Hand (50)
 1-4 LAVANT THE GLEBELANDS,FERRING. >
FOREST ROW  5-4 BOSHAM
    Harry Bedford (20)
    Callum Coker (23)
    Jake Lafferty (73)
    Grant Radmore (88)
XX - TO BE DEFINED >
GORING BY SEA CC  0-12 RUSTINGTON
    Stephen Kirkham (06)
    Own Goal (10)
    Jack Llewellyn (15)
    Stephen Kirkham (21)
    Richard John (25)
    Jack Llewellyn (44)
    Declan Jenkins (53)
    Carl Bennett (66)
    Jack Llewellyn (69)
    Christopher Darwin (73)
    Christopher Darwin (81)
    Jordan Curtis (87)
XX - TO BE DEFINED >
HORSHAM YMCA Res
    Alfie Jones (90+4)
 1-1 SPORTING LINDFIELD GORINGS MEAD >
(after extra time; Horsham YMCA won 3-2 on pens)
HUNSTON COMMUNITY CLUB  6-0 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
XX - TO BE DEFINED >
JARVIS BROOK
    Charles Bastin (25)
    Michael Fuller (40)
    Liam Edwards (60)
    Daryl King (70)
    Thomas Penfold (78)
    Sam Saunders (85)
 6-1 ANGMERING LIMEKILN >
LANCING UNITED
    Jack Judd (55)
    Jack Judd (58)
 2-1 ROFFEY
    Ricky Etheridge (75)
CROSHAW GROUND >
MILE OAK Res
    Albert Ellis (27)
    Luke Pullinger (90+6)
    Luke Pullinger (90+25)
    Luke Pullinger (90+19)
 5-2 SELSEY Res
    Cameron Corell (41)
    David Jordan (90+16)
MILE OAK REC GROUND >
(after extra time)
MONTPELIER VILLA
    James De Trafford (22)
    Tod Brennan (31)
    Tod Brennan (69)
 3-2 HANGLETON SUSSEX UNIVERSITY. >
ROTTINGDEAN VILLAGE
 P-P Result not yet confirmed by the league MIDHURST & EASEBOURNE Res ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
(Midhurst & Ease. FC unable to raise a team)
SIDLEY UNITED  1-0 ST FRANCIS RANGERS Res
XX - TO BE DEFINED >
UPPER BEEDING
    Harry Smith (41)
    Jack Whittington (56)
    Lewis Castle (68)
    Nathaniel Rowland (73)
    Kieron Cleeves (87)
 5-2 AFC VARNDEANIANS Res
    Patrick Gracethorne (50)
    Patrick Gracethorne (85)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WESTFIELD
    Callum Smith (17)
    Allan McMinigal (90)
 2-4 WORTHING TOWN
    Tom Slater (47)
    Harry Cranford (85)
    Tom Slater (90+18)
    Tom Slater (90+20)
THE PARISH FIELD >
(after extra time)
WILLINGDON ATHLETIC  6-0 CHICHESTER CITY Res
XX - TO BE DEFINED >
15/10/2017

SCFA PROBEE YOUTH CUP 1

CHICHESTER CITY U18
    Oliver southon (12)
    Oliver southon (18)
    George murage (22)
    George murage (41)
    Charles oakwell-Boulto (49)
    Tanatswa kanjanda (70)
    Tanatswa kanjanda (77)
    Spencer mitchell (80)
 8-0 HOLLINGBURY HAWKS OAKLANDS PARK >
CROWBOROUGH ATH U18  1-3 BROADBRIDGE HEATH U18
    Zac massey (60)
    Alfie hinchey (75)
    Zac massey (81)
XX - TO BE DEFINED >
EASTBOURNE BOROUGH U18  1-2 HASSOCKS U18
    Jake lindsey (30)
    Jake lindsey (70)
XX - TO BE DEFINED >
HAILSHAM TOWN U18  0-2 SHOREHAM & ADUR U18 THE BEACONSFIELD >
MILE OAK U18
    Jack marriott (20)
    Bouzyaine elboukissi (75)
    Tristan chapman (85)
 3-4 STEYNING TOWN (WEST) U18
    Toby withers (55)
    Harry neale (63)
    Rafe brooks (70)
    Rafe brooks (90)
MILE OAK REC GROUND >
PINK FLAMINGOS  1-6 WORTHING UNITED U18
    Callum thoms (27)
    Leon andrew (41)
    Callum thoms (65)
    Joe kinsman (74)
    Joe kinsman (78)
    Callum thoms (82)
XX - TO BE DEFINED >
ROFFEY U18
    Charlie stack (55)
    Charlie stack (78)
 2-0 BOGNOR REGIS TOWN U18 BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN EAST U18   LITTLE COMMON U18 ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
(Little Common FC unable to raise a team)
SOUTHWICK U18
 0-2 EASTBOURNE TOWN U18 OLD BARN WAY >

UNDER 18 (EAST)

NEWHAVEN U18
    Alfie keelin (07)
    Joshua silva Carvalho (13)
    Aaron winser (73)
    Spencer wallis (78)
    Alfie haggar (80)
    Alfie haggar (90)
 6-1 RINGMER U18
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 18 (WEST)

BOSHAM U18
 0-5 EAST PRESTON U18
    Miguel acedera (15)
    Jacob worne (17)
    George foot (46)
    Miguel acedera (80)
    Miguel acedera (81)
WALTON LANE >
16/10/2017

UNDER 21 CHALLENGE CUP 1

PEACEHAVEN & TELS U21
 P-P Result not yet confirmed by the league WICK U21 THE SPORTS PARK >
(Wick FC unable to raise a team)

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Callum Hart (27)
    Callum Hart (45)
 2-0 SEAFORD TOWN U21
THE OVAL >

UNDER 21 (WEST)

PAGHAM U21
    Michael Rogerson (54)
    Ceri Marsh (67)
    Jack Parkinson (86)
 3-2 HASSOCKS U21
    Matthew Berridge (32)
    Connor Bradley (75)
NYETIMBER LANE >
17/10/2017

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 2

NEWHAVEN
    Ian Robinson (28)
    Lee Robinson (29)
    James Rhodes (36)
    Lee Robinson (44)
    Lee Robinson (54)
    Kyle Woolven (62)
    Tyler Goatcher (77)
 7-2 SEAFORD TOWN
    Own Goal (33)
    Craig Pooley (47)
THE TRAFALGAR GROUND >

PETER BENTLEY CHALLENGE CUP 3

CRAWLEY DOWN GATWICK
    Nicholas Sullivan (14)
    Michael Spence (27)
    Oliver Leslie (71)
    Own Goal (75)
    Kieran Greig (90)
 5-1 PAGHAM
    Scott Murfin (56)
THE HAVEN CENTRE >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Max Miller (04)
    Jamie Weston (12)
    Bailie Rogers (21)
    Max Miller (78)
    George Hayward (87)
 5-1 WICK
    Josh Irish (51)
HANBURY PARK >
HORSHAM YMCA
    Mark Cave (49)
    Own Goal (52)
    Sam Schaaf (64)
 3-0 BEXHILL UNITED
GORINGS MEAD >
LINGFIELD
    Nick Dembele (71)
 1-0 BROADBRIDGE HEATH
SPORTS PAVILION >
SALTDEAN UNITED
    James Fraser (42)
    James Fraser (90+22)
 2-1 PEACEHAVEN & TELS
    Conor Sidwell (02)
HILL PARK >
(after extra time)

DIVISION 1

LANGNEY WANDERERS
    Gary Ingram (28)
    Dominic Clarke (75)
    Paul Rogers (90)
 3-2 AFC VARNDEANIANS
    Oliver Blackman (19)
    Ryan Walton (67)
PRIORY LANE >
OAKWOOD
    Charlie Adsett (18)
    Mark Gilbert (28)
 2-5 STEYNING TOWN
    Ben Bacon (02)
    Ben Bacon (25)
    Craig Knowles (49)
    Ben Bacon (51)
    Ben Bacon (80)
TINSLEY LANE >

UNDER 21 (WEST)

STEYNING TOWN U21
 0-4 THREE BRIDGES U21
    Mason Doughty (09)
    Mason Doughty (35)
    Victor Naranjo (51)
    William Glenn (55)
THE SHOOTING FIELD >
19/10/2017

UNDER 21 CHALLENGE CUP 2

NEWHAVEN U21
    Tyler Goatcher (24)
    Duncan Valentine (41)
    Michael McCormick (87)
    Michael McCormick (90+30)
 4-5 LANCING U21
    Kirk Staley (09)
    Kofi Joseph-Buadi (46)
    Zachary Harris (63)
    Zachary Harris (90+13)
    Zachary Harris (90+23)
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 21 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U21
    Matthew Black (10)
    Jacob Bilal (13)
    Matthew Black (33)
    Morgan Vale (40)
    Jake Bartlett (51)
    Jacob Bilal (55)
    Matthew Black (57)
    Conor Mills (65)
    Matthew Black (75)
    Jarrod Wrangle (82)
    Own Goal (90)
 11-2 HAILSHAM TOWN U21
    Kris Drake (33)
    Jack Harris (87)
THE OAKS >
LITTLE COMMON U21
 0-1 EASTBOURNE TOWN U21
    Matthew Fear (35)
LITTLE COMMON REC >
ROTTINGDEAN VILLAGE U21
    Thomas Boyle (54)
 1-4 SALTDEAN UNITED U21
Andrew Mcdowell 25 65 Lawson Fisher 41 85
HILL PARK >

UNDER 21 (WEST)

EAST PRESTON U21
    Jakob Heryet (38)
    Jakob Heryet (59)
    Lucas Franzen Jones (63)
 3-5 HORSHAM YMCA U21
    Bradley Ross (12)
    Bradley Ross (14)
    Timothy Bennett (25)
    Bradley Ross (60)
    Callum Jeal (70)
LASHMAR >
WORTHING UNITED U21
 0-4 SOUTHWICK U21
    Connah Gardener-Lowe (18)
    Jack Rayner (62)
    Dean Smith (76)
    Liam Gravett (84)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

FA YOUTH CUP 3

LEWES U18  3-0 STEYNING TOWN (WEST) U18 XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (CENTRAL)

HASSOCKS U18
    Jake atherton (01)
    George galbraith-Gibb (68)
    Joseph tatford (76)
    Roberto gallotta (81)
 4-1 ROFFEY U18
    Aaron collins (60)
THE BEACON >
20/10/2017

UNDER 18 (CENTRAL)

AFC VARNDEANIANS U18
    Alfie taylor (09)
    Alfie taylor (23)
    Max smith (32)
    Max smith (44)
    Alfie taylor (70)
 5-0 UPPER BEEDING U18
WITHDEAN STADIUM >