Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
08/10/2017

UNDER 18 (CENTRAL)

BROADBRIDGE HEATH U18
    Thomas shergold (27)
 1-2 AFC VARNDEANIANS U18
    Alfie taylor (30)
    Matthew firmin (85)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
ROFFEY U18
    George chantrill (90)
 1-4 STEYNING TOWN (CENTRAL) U18
    Niko godby (35)
    Callum parrish-Jones (44)
    Callum parrish-Jones (55)
    Charlie witham (65)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN CENTRAL U18
    Leon bundy (35)
    Fabio spampanato (80)
 2-1 MILE OAK U18
    Jack marriott (80)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
SOUTHWICK U18
 0-3 HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ryan murphy (04)
    Ryan murphy (31)
    Ryan murphy (66)
OLD BARN WAY >
UPPER BEEDING U18
    Callum darcy (75)
 1-9 HASSOCKS U18
    Daniel austin (No)
    Jake atherton (No)
    George galbraith-Gibb (No)
    George galbraith-Gibb (No)
    Jake lindsey (No)
    Jake lindsey (No)
    Jake lindsey (No)
    Jake lindsey (No)
MEMORIAL PLAYING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Harry funnell (30)
    Bradley peirce (75)
 2-0 RINGMER U18
THE OAKS >
EASTBOURNE UNITED AFC U18
    Connor townsend (No)
    Jack samways (No)
    Leone gravata (No)
    Daniel blackmore (No)
 4-1 NEWHAVEN U18
    Wain drew (10)
THE OVAL >
HAILSHAM TOWN U18
    Ronan Ayres (55)
    Ronan Ayres (62)
    Callum Edwards (76)
    Callum Edwards (81)
 4-2 JARVIS BROOK U18
    Jacob feasey (40)
    Jayden cooper (60)
THE BEACONSFIELD >
LITTLE COMMON U18
 0-6 ROTTINGDEAN EAST U18
    Rohan doyle (10)
    Will cattermole (27)
    Benjamin holden (39)
    Benjamin holden (46)
    William stanbridge (48)
    Benjamin holden (55)
LITTLE COMMON REC >

UNDER 18 (WEST)

SHOREHAM U18
    Joseph clayton (20)
    Leo weedon (40)
    Ahmed kamil Hassan (50)
 3-4 CHICHESTER CITY U18
    Oliver southon (50)
    George murage (80)
    Oliver southon (86)
MIDDLE ROAD >
STEYNING TOWN (WEST) U18
    Alexander bridger (30)
    Jack baden (35)
    Harry neale (49)
 3-2 EAST PRESTON U18
    Ollie turner (42)
    David Matthews (55)
THE SHOOTING FIELD >
WORTHING TOWN U18
    Oliver dengate (35)
 1-7 FELPHAM COLTS U18
    Ben grieshaber (06)
    Robert peart (16)
    Ben grieshaber (26)
    Ben hauxwell (33)
    Louie mockford-Allot (56)
    Oliver georgiou (76)
    Samuel niepold (88)
PALATINE PARK >
WORTHING UNITED U18
    Luis sa Castro (88)
 1-1 SIDLESHAM U18
    Bradley higgins Pearce (60)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
07/10/2017

PREMIER

ARUNDEL
    Shane Brazil (58)
 1-2 HAYWARDS HEATH TOWN
    Joel Daly (12)
    Jamie Weston (66)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH
    Devon Fender (14)
 1-2 PAGHAM
    Joe Booker (35)
    Scott Murfin (90)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    David Herbert (24)
 1-1 HORSHAM YMCA
    Ollie Gill (02)
OAKLANDS PARK >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Nicholas Sullivan (18)
    Marc Pelling (27)
 2-1 AFC UCKFIELD TOWN
    Matthew Holland (65)
THE HAVEN CENTRE >
EASTBOURNE TOWN
    Liam Baitup (40)
 1-1 LOXWOOD
    Gary Pritchard (65)
THE SAFFRONS >
HASSOCKS
    Michael Death (04)
    Joshua Tuck (67)
    Spencer Slaughter (89)
 3-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    Benjamin Gray (80)
THE BEACON >
LANCING
    Lewis Finney (23)
    Lucas Tredrea (38)
    Lewis Finney (60)
    Alexander Fair (74)
 4-0 EASTBOURNE UNITED AFC
CULVER ROAD >
NEWHAVEN
    Lee Robinson (47)
 1-1 THREE BRIDGES
    Jamarie Brissett (89)
THE TRAFALGAR GROUND >
SALTDEAN UNITED
    Robert O`Toole (09)
 1-0 EAST PRESTON
HILL PARK >
WORTHING UNITED
    Lindon Miller (34)
 1-3 PEACEHAVEN & TELS
    Marcus Richmond (31)
    Michael Lloyd (38)
    Joshua Marshall (87)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
 0-4 WICK
    Josh Irish (48)
    Josh Irish (58)
    Josh Irish (66)
    Ben Mepham (72)
WITHDEAN STADIUM >
BEXHILL UNITED
 0-3 LINGFIELD
    Samuel Clements (41)
    Richard Wetton (45+6)
    Scott Johnston (56)
THE POLEGROVE >
BILLINGSHURST
 0-1 ST FRANCIS RANGERS
    Brandon Manoka (89)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (20)
    Peter Cooper (44)
 2-0 STEYNING TOWN
THE BEACONSFIELD >
LANGNEY WANDERERS
    Wayne Wilkinson (20)
    Wayne Wilkinson (44)
    Paul Rogers (47)
    Paul Weatherby (48)
    Wayne Wilkinson (50)
    Shane Saunders (56)
    Shane Saunders (67)
    Wayne Wilkinson (75)
 8-2 SOUTHWICK
    Jack Arnold (70)
    Daley McLennan (85)
PRIORY LANE >
LITTLE COMMON
    Jamie Crone (08)
    Bradley Pritchard (09)
    Lewis Hole (29)
    Russell Eldridge (34)
    Liam Ward (40)
    Sam Ellis (42)
 6-1 OAKWOOD
    Tom Agate (55)
THE OVAL >
MILE OAK
    Callum Wells (14)
    Joseph Benn (77)
    Enzo Benn (82)
 3-1 SELSEY
    Own Goal (33)
MILE OAK REC GROUND >
SEAFORD TOWN
 0-1 MIDHURST & EASEBOURNE
    Luke Sheldrick (81)
THE CROUCH >
STORRINGTON
    Owen Cave (49)
 1-5 RINGMER
    Jack Rowe-Hurst (11)
    Mark Pulling (32)
    Matthew Daniel (36)
    Stephen Jackson (80)
    Jack Rowe-Hurst (90)
REC GROUND STORRINGTON >

DIVISION 2

CLYMPING
    Ben Adfield (21)
    Ryan Stevens (47)
    Tom Baker (82)
 3-4 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Harrison Parker (42)
    Harrison Parker (61)
    Danny Stearman (64)
    Elliot Quant (69)
ST FLORA SPORTSFIELD >
FERRING
 0-2 SIDLESHAM
    Dan Bassil (48)
    Matthew Roberts (87)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
JARVIS BROOK
    Thomas Saunders (10)
    Jake Broomfield (88)
 2-1 BOSHAM
    Own Goal (68)
LIMEKILN >
LANCING UNITED
    Bradley Hunt (60)
 1-2 ALFOLD
    Daniel Hallett (08)
    Andy Sullivan (44)
CROSHAW GROUND >
MONTPELIER VILLA
    Tod Brennan (15)
    Christopher Grant (33)
    Tod Brennan (40)
 3-3 UPPER BEEDING
    Adam Skinner (19)
    Harry Smith (24)
    Leo Trower (83)
SUSSEX UNIVERSITY. >
RUSTINGTON
    Stephen Kirkham (30)
    Declan Jenkins (33)
    Stephen Kirkham (71)
 3-0 COWFOLD
RECREATION GD RUSTINGTON >
WORTHING TOWN
 0-7 ROFFEY
    Alastair Thompson (06)
    Harri Nourse (10)
    Ben Hands (17)
    Harri Nourse (28)
    Jack Nourse (39)
    Ben Hands (53)
    Ben Hands (58)
PALATINE PARK >

RESERVE SECTION CHALLENGE CUP 1

MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Miles Hamilton (01)
    Robert Moody (46)
    Jordan Giles (75)
 3-1 MILE OAK Res
    Jordan Cole (80)
ROTHERFIELD >
ST FRANCIS RANGERS Res
 0-0A SELSEY Res COLWELL GROUND >
(St.Francis Rangers unable to raise a team)

RESERVE SECTION

HORSHAM YMCA Res
 0H-0 CHICHESTER CITY Res GORINGS MEAD >
(Chichester City unable to raise a team)
PAGHAM Res
 0-1 BROADBRIDGE HEATH Res
    Thomas Shergold (16)
NYETIMBER LANE >
SIDLESHAM Res
    Joe Leggatt (04)
    Joe Leggatt (37)
    Joe Leggatt (41)
    Sam Watts (44)
    Joe Palmer (75)
    Charlie Watts (78)
 6-2 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    David Solomon (50)
    Abdi Abdulkadir (65)
REC GROUND SIDLESHAM >
STEYNING TOWN Res
 0-7 AFC VARNDEANIANS Res
    Patrick Gracethorne (25)
    Greg Salmon (38)
    Patrick Gracethorne (50)
    Jake Warde (55)
    Greg Salmon (65)
    Jake Warde (75)
    George Stone (85)
THE SHOOTING FIELD >

HASTINGS INTERMEDIATE CUP 1

WESTFIELD
    Callum Smith (14)
    Jake Adams (38)
    Joshua Barrett (77)
    Regan Smith (88)
 4-1 HAWKHURST UNITED THE PARISH FIELD >
05/10/2017

UNDER 21 CHALLENGE CUP 1

EAST PRESTON U21
    Dylan Barnes (07)
    Dylan Barnes (12)
    Dylan Barnes (42)
    Dylan Barnes (65)
 4-2A EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Charlie Playford (72)
    Charlie Playford (73)
LASHMAR >
LITTLE COMMON U21
    Harrison Robb (62)
    Wesley Tate (81)
 2-3 STEYNING TOWN U21
    Neil Allison (05)
    Oliver Finney (35)
    Samuel Pargeter (70)
LITTLE COMMON REC >
SOUTHWICK U21
    Liam Gravett (22)
    Liam Gravett (40)
    Liam Gravett (82)
 3-2 ROTTINGDEAN VILLAGE U21
    Connor Spicer (32)
    Ross Smith (90)
OLD BARN WAY >

UNDER 21 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U21
    Tom Clift (69)
    Jacob Bilal (90+4)
 2-1 NEWHAVEN U21
    Ryan Hill (70)
THE OAKS >

UNDER 21 (WEST)

HASSOCKS U21
    Matthew Berridge (75)
 1-1 MILE OAK U21
    Owen Alexander (89)
THE BEACON >
HORSHAM YMCA U21
    Bradley Ross (06)
    Bradley Ross (26)
    Thomas Frankland (31)
 3-2 PAGHAM U21
    Joshua Simmonds (03)
    Ceri Marsh (88)
GORINGS MEAD >
WICK U21
    Joshua Kingdon (15)
    Harry Hendrick (36)
    Robin Hampton (40)
    Joshua Kingdon (85)
    Robin Hampton (90)
 5-1 LANCING U21
    Liam Reynolds (53)
CRABTREE PARK >
04/10/2017

SCFA SENIOR CUP 1

MILE OAK
    Joseph Benn (19)
 1-2 HASSOCKS
    Philip Gault (03)
    James Westlake (40)
MILE OAK REC GROUND >

UNDER 21 (EAST)

SEAFORD TOWN U21
    Zak Maskell (60)
    Connor Griffiths (82)
 2-2 HAILSHAM TOWN U21
    Niall Rhodes (07)
    Oliver Taylor (35)
THE CROUCH >
03/10/2017

SCFA SENIOR CUP 1

BROADBRIDGE HEATH
    Devon Fender (13)
    George Cousins (52)
    George Cousins (67)
 3-0 BEXHILL UNITED
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Karl Akehurst (65)
 1-0 CHICHESTER CITY
HANBURY PARK >
HORSHAM YMCA
    Ollie Gill (06)
    Ollie Gill (60)
 2-0 BILLINGSHURST
GORINGS MEAD >
LANGNEY WANDERERS
    Rhys White (03)
    Gary Ingram (38)
 2-4 SELSEY
    Ciaran McGreal (34)
    Morgan Forry (73)
    Jake Goulding (90+18)
    Jake Goulding (90+28)
PRIORY LANE >
(after extra time)
LITTLE COMMON
    Jamie Crone (45+2)
 1-4 AFC UCKFIELD TOWN
    Dean Stewart-Hunter (44)
    Craig Norman (46)
    Shaun Loft (75)
    Hassan Ibrahim (90)
THE OVAL >
LITTLEHAMPTON TOWN
    Lucas Pattenden (14)
    Lucas Pattenden (43)
    Jack Cole (70)
    Benjamin Gray (80)
 4-2 SOUTHWICK
    Benjamin Symes (36)
    Zachary Haulkham (53)
ST FLORA SPORTSFIELD >
NEWHAVEN
    Kyle Woolven (15)
 1-1 RINGMER
    Matthew Daniel (45)
THE TRAFALGAR GROUND >
(after extra time; Newhaven won 5-4 on pens)
PAGHAM
    Joseph Kilhams (03)
    Joseph Kilhams (49)
    Callum Overton (74)
    Callum Overton (90)
 4-0 WICK
NYETIMBER LANE >
SALTDEAN UNITED
    Robert O`Toole (43)
    Andrew McDowell (61)
    Robert O`Toole (68)
 3-2 LOXWOOD
    Oliver Moore (90)
HILL PARK >
ST FRANCIS RANGERS
 0-4 OAKWOOD
    Mervin Bhujun (05)
    Tom Agate (42)
    Mervin Bhujun (48)
    Aaron Curtis (80)
COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
    Craig Knowles (01)
 1-6 EASTBOURNE UNITED AFC
    Scott Taylor (37)
    Callum Hart (39)
    Ashley Jarvis (45)
    Kane Penn (45)
    Callum Hart (45)
    Scott Taylor (84)
THE SHOOTING FIELD >
STORRINGTON
    Joe Warner (40)
    Ross Fraser (54)
    Bradley Lewis (83)
 3-1 MIDHURST & EASEBOURNE
    Harry Tollworthy (70)
REC GROUND STORRINGTON >
WORTHING UNITED
    Keiran Deacon (17)
 1-4 LANCING
    David Marsh (25)
    Luke Donaldson (69)
    James Wotherspoon (80)
    Lewis Finney (88)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
02/10/2017

SCFA U21 CUP 1

PEACEHAVEN & TELS U21
    Gus Burton (25)
    Gus Burton (48)
    Marcus Richmond (51)
    Ashley West (70)
    Curtis Ford (90+1)
 5-3 WORTHING UNITED U21
    Omar Ndayako (06)
    Joe Kinsman (50)
    Callum Thoms (68)
THE SPORTS PARK >

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U21
    Matthew Fear (31)
    Tyler Capon (55)
    Simon Piper (76)
    Simon Piper (80)
 5-2 SALTDEAN UNITED U21
    Leighton Freeman (15)
    Ellis South (18)
THE SAFFRONS >
01/10/2017

YOUTH CHALLENGE CUP 1

AFC VARNDEANIANS U18
    Matthew firmin (22)
 1-2 AFC UCKFIELD TOWN U18
    Oliver rust (30)
    Alfred smith (38)
WITHDEAN STADIUM >
CHICHESTER CITY U18
    Oliver southon (18)
    Oliver southon (35)
    Waledin ahmed (40)
    Tanatswa kanjanda (43)
    Tanatswa kanjanda (48)
    Tanatswa kanjanda (55)
    Jordan ragguette (65)
    Shaquille gwengwe (70)
    Spencer mitchell (82)
    Spencer mitchell (88)
 10-0 ROTTINGDEAN CENTRAL U18
OAKLANDS PARK >
JARVIS BROOK U18
    Jayden cooper (36)
 1-4 HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Ryan murphy (04)
    Ryan murphy (14)
    Craig flynn (23)
    Sonny southwell (55)
LIMEKILN >
MILE OAK U18
    Jack marriott (57)
    Sean hurley (70)
 2-1 EASTBOURNE UNITED AFC U18
MILE OAK REC GROUND >
RINGMER U18  2-1 BROADBRIDGE HEATH U18
    Joseph humphries (44)
CABURN GROUND >
ROFFEY U18
 0H-0 BOSHAM U18 BARTHOLOMEW WAY >
Bosham FC unable to raise team
STEYNING TOWN (WEST) U18
    Reuben taylor (09)
    Albert pogorzelec (20)
    Harry neale (55)
    Reuben taylor (59)
    Alexander bridger (64)
    Reuben taylor (75)
    Alexander bridger (83)
 9-2 HAILSHAM TOWN U18 THE SHOOTING FIELD >
30/09/2017

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Dean Stewart-Hunter (82)
 1-4 HASSOCKS
    Liam Benson (12)
    Lewis Westlake (28)
    Spencer Slaughter (46)
    Liam Benson (78)
THE OAKS >
EAST PRESTON
    Jared Rance (14)
    Lucas Franzen Jones (54)
    Ryan Quirke (90)
 3-0 BROADBRIDGE HEATH
LASHMAR >
EASTBOURNE UNITED AFC
 0-0 SALTDEAN UNITED
THE OVAL >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (07)
    Trevor McCreadie (31)
    Trevor McCreadie (63)
 3-1 NEWHAVEN
    Lee Robinson (49)
HANBURY PARK >
HORSHAM YMCA
    Luke Gedling (40)
    Sam Schaaf (62)
    David Brown (78)
 3-1 WORTHING UNITED
    Jahobi Maher (11)
GORINGS MEAD >
LITTLEHAMPTON TOWN
 0-3 CHICHESTER CITY
    Scott Jones (30)
    Scott Jones (70)
    Benjamin Pashley (85)
ST FLORA SPORTSFIELD >
LOXWOOD
    Harry Bachelor (33)
 1-1 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Russell Malton (45)
PLAISTOW ROAD >
PAGHAM
    David Crouch (48)
 1-2 ARUNDEL
    Lee Mottershead (10)
    Dion Jarvis (28)
NYETIMBER LANE >
PEACEHAVEN & TELS
    Marcus Allen (40)
 1-1 EASTBOURNE TOWN
    Liam Baitup (85)
THE SPORTS PARK >
THREE BRIDGES
    Michael Campbell (07)
    Mitchell Casselman (07)
    Nathan Crabb (33)
    Connor French (36)
 4-0 LANCING
JUBILEE FIELD >

DIVISION 1

AFC VARNDEANIANS
    David Mitchell (26)
 1-4 BEXHILL UNITED
    Craig Ottley (40)
    Drew Greenall (50)
    Nathan Lopez (61)
    Lewis McGuigan (75)
WITHDEAN STADIUM >
BILLINGSHURST
    Jordan Stallibrass (86)
 1-3 HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (12)
    Danny Leach (56)
    Jamie Salvidge (90+3)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
LINGFIELD
    Richard Wetton (06)
    Dan Summers (44)
    Ben Connolly (70)
 4-3 STEYNING TOWN
    Dominik Ozga (26)
    Ben Bacon (34)
    Dominik Ozga (51)
SPORTS PAVILION >
MIDHURST & EASEBOURNE
    Liam Dreckmann (65)
    Gary Norgate (78)
 2-1 OAKWOOD
    Liam Hunter (25)
ROTHERFIELD >
MILE OAK
 0-5 LITTLE COMMON
    Russell Eldridge (10)
    Jamie Crone (30)
    Lewis Hole (33)
    Lewis Hole (52)
    Jamie Fielding (60)
MILE OAK REC GROUND >
SELSEY
 0-2 RINGMER
    Matthew Daniel (13)
    Jack Rowe-Hurst (58)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
SOUTHWICK
    Jamie Connolly (86)
 1-1 STORRINGTON
    Joe Warner (80)
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS
    Oluwaseun Olabiyi (04)
    Louis McAuliffe (44)
 2-4 LANGNEY WANDERERS
    Rhys White (18)
    Rhys White (26)
    Paul Weatherby (66)
    Gary Ingram (70)
COLWELL GROUND >
WICK
    Andrew Weir (87)
 1-2 SEAFORD TOWN
    Ahmed Shaker (34)
    Casey Ham (50)
CRABTREE PARK >

DIVISION 2

ALFOLD
    Jamie Wanstall (80)
    Andy Sullivan (84)
 2-1 WESTFIELD
    Callum Smith (07)
ALFOLD REC >
BOSHAM
    Grant Radmore (18)
    Callum Coker (45)
    Grant Radmore (90)
 3-0 MONTPELIER VILLA
WALTON LANE >
COWFOLD
    Chris Spiers (22)
    Daniel Skett (31)
    Callum Nash (36)
    Mark Edmonds (41)
 4-2 CLYMPING
    Harry Potts (55)
    Charles Lowdell (82)
ROFFEY SPORTS & SOCIAL >
ROFFEY
    Benjamin Chowney (22)
    Ben Hands (26)
    Jack Nourse (33)
    Ricky Etheridge (48)
    Ben Hands (69)
    Ben Hands (80)
 6-1 FERRING
    Barney Boutwood (30)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Elliot Quant (26)
    Harley Parfitt (33)
    Zak Bolingbroke (77)
    Harvey Day (90+2)
 4-0 WORTHING TOWN
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Stephen Kirkham (12)
    Regan Miles (64)
    Stephen Kirkham (72)
    Ryan Hudson (79)
    Ryan Harvey (87)
 5-1 LANCING UNITED
    John Kilgarriff (04)
RECREATION GD RUSTINGTON >
SIDLESHAM
    Callum Dowdell (74)
    Nehniah McKenley-Burke (90+1)
 2-0 JARVIS BROOK
REC GROUND SIDLESHAM >

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res   PAGHAM Res BRIGHTON UNIVERSITY(FALMER) >
Abandoned after 75 mins due to misconduct (2-2)
ARUNDEL Res
    George Bird (06)
    Bradley Jordan (23)
    Eli Amoo (77)
 3-0 SELSEY Res
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH Res
    Matthew Butler (87)
 2-0 ST FRANCIS RANGERS Res
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    Ethan Welch (06)
    Louis Bradford (20)
    Bradley White (35)
    Frederick Cartwright (65)
 4-3 MILE OAK Res
    Adam Khan (21)
    Aaron Howard (43)
    Adam Khan (44)
THE HAVEN CENTRE >
STEYNING TOWN Res
    Louis Smart (25)
    Isaac Cook (65)
    Louis Smart (75)
 3-1 MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Luke Sheldrick (55)
THE SHOOTING FIELD >