Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
13/09/2017

FA CHALLENGE VASE 1

ERITH TOWN  2-0 ST FRANCIS RANGERS
XX - TO BE DEFINED >
FOREST HILL PARK  1-0 EAST PRESTON
XX - TO BE DEFINED >
14/09/2017

UNDER 21 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U21
    Samuel Espley (21)
    Morgan Vale (59)
    Jake Bartlett (78)
    Jake Bartlett (89)
 4-2 SALTDEAN UNITED U21
    Jack Dickens (30)
    Tayler Carr (70)
THE OAKS >
HAILSHAM TOWN U21
    Ronan Ayres (03)
    Jack Harris (07)
    Michael Damario (20)
 3-3 EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Samuel Collins (82)
    Callum Hart (85)
    Connor Townsend (87)
THE BEACONSFIELD >
LITTLE COMMON U21
    George Crathern (28)
    Harrison Robb (45)
    Daniel Ryan (75)
    Harrison Robb (87)
 4-2 SEAFORD TOWN U21
    Connor Griffiths (10)
    Jamie Oakman (41)
LITTLE COMMON REC >

UNDER 21 (WEST)

EAST PRESTON U21
    David Matthews (67)
    Connor Bull (75)
    Dylan Barnes (87)
 3-3 MILE OAK U21
    Owen Alexander (10)
    Aaron Clarke (30)
    Tony Guillou (45)
LASHMAR >
WORTHING UNITED U21
    Craig Nagle (51)
    Dillon Nagle (69)
    James McKernan (84)
 3-2 THREE BRIDGES U21
    Lewis Croal (21)
    Lewis Croal (56)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

UNDER 18 (CENTRAL)

MILE OAK U18
 0-2 AFC VARNDEANIANS U18
    Matthew firmin (35)
    Findley tucknott (65)
MILE OAK REC GROUND >
SOUTHWICK U18
    Max lester (07)
    Samuel morley (15)
    Samuel morley (60)
    Bijan asparpour (75)
 4-1 UPPER BEEDING U18
    Harry furnell (35)
OLD BARN WAY >

UNDER 18 (WEST)

CHICHESTER CITY U18
    Ollie Stonefrost (24)
    Charles oakwell-Boulto (26)
    Stuart guilfoyle (32)
    Charles oakwell-Boulto (34)
    Alex smith (36)
    George murage (41)
    Oliver southon (46)
    Oliver southon (49)
    Tanatswa kanjanda (51)
    Stuart guilfoyle (54)
    Oliver southon (56)
    Shaquille gwengwe (74)
    George murage (76)
    George murage (85)
    George murage (87)
 15-0 BOSHAM U18
OAKLANDS PARK >
SHOREHAM U18
    Alfie westhead (20)
    Leon weeson (78)
    Joseph law (82)
    Ben bradford (85)
 4-1 WORTHING TOWN U18
    Benjamin redman (10)
MIDDLE ROAD >
15/09/2017

DIVISION 1

LINGFIELD
    David Graves (01)
    Samuel Clements (27)
    Marco Mwanza (30)
    Stephen Hodge (49)
    Richard Wetton (88)
 5-0 MIDHURST & EASEBOURNE
SPORTS PAVILION >

UNDER 21 (WEST)

LANCING U21
 0-4 HASSOCKS U21
    Sean Rayland (16)
    Max Willcox (25)
    Matthew Berridge (31)
    Jake Lindsay (73)
CULVER ROAD >
16/09/2017

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Shaun Loft (32)
    Matthew Maclean (35)
 2-1 LANCING
    Luke Donaldson (31)
THE OAKS >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Sam Cane (22)
 1-1 HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (88)
THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
    Daniel Huet (45)
 2-4 CHICHESTER CITY
    Scott Jones (29)
    Daniel Hegarty (46)
    Josh Clack (65)
    Scott Jones (81)
LASHMAR >
EASTBOURNE TOWN
    Alan Foster (22)
    Matthew Darby (43)
    Liam Baitup (51)
    Aaron Capon (87)
 5-0 BROADBRIDGE HEATH
THE SAFFRONS >
HASSOCKS
 0-2 THREE BRIDGES
    Michael Campbell (07)
    Mitchell Casselman (64)
THE BEACON >
HORSHAM YMCA
    Liam Humphreys (68)
 1-2 EASTBOURNE UNITED AFC
    Scott Taylor (65)
    Lucas Mann (85)
GORINGS MEAD >
LITTLEHAMPTON TOWN
 0-0 SALTDEAN UNITED
ST FLORA SPORTSFIELD >
LOXWOOD
    Joel Colbran (44)
 1-6 NEWHAVEN
    Ian Robinson (01)
    Oliver Davies (20)
    Lee Robinson (21)
    Lee Robinson (26)
    Kyle Woolven (31)
    Lee Robinson (85)
PLAISTOW ROAD >
PEACEHAVEN & TELS
    Cameron Wiltshire (45+3)
    Conor Wilkins (80)
    Elliot Levy (83)
    Cameron Wiltshire (90+1)
 4-1 ARUNDEL
    Elliot Dollner (14)
THE SPORTS PARK >
WORTHING UNITED
    Jahobi Maher (68)
    Jahobi Maher (89)
 2-1 PAGHAM
    George Cody (34)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 1

BEXHILL UNITED
 0-1 MILE OAK
    Jack Stenning (47)
THE POLEGROVE >
HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (07)
    Danny Leach (87)
 2-7 WICK
    Ben Mepham (18)
    Josh Irish (24)
    Ashley Hawkes (36)
    Alexander Kew (41)
    Josh Irish (56)
    Ben Mepham (72)
    Josh Irish (84)
THE BEACONSFIELD >
LITTLE COMMON
    Lewis Hole (10)
    Jamie Crone (12)
    Lewis Hole (33)
    Lewis Hole (48)
    Jamie Crone (63)
    Jamie Crone (64)
    Jamie Crone (82)
    Sam Ellis (86)
 8-1 ST FRANCIS RANGERS
    Oluwaseun Olabiyi (44)
THE OVAL >
OAKWOOD
    Jamal Sultan (21)
    Liam Hunter (60)
    Dylan Rigobert (61)
    Omar Bah (74)
    Samuel Jobbins (80)
 5-1 STORRINGTON
    Ross Fraser (10)
TINSLEY LANE >
RINGMER
    Jack Rowe-Hurst (05)
    Jack Rowe-Hurst (11)
    Jack Rowe-Hurst (12)
    Jack Rowe-Hurst (31)
    Matthew Daniel (36)
    Thomas Shelley (60)
    Khalid Bilal (79)
 7-0 BILLINGSHURST
CABURN GROUND >
SEAFORD TOWN
    Harrison Burley (67)
 1-1 SELSEY
    Morgan Forry (19)
THE CROUCH >
STEYNING TOWN
    Ben Bacon (01)
    Jonathan Taylor (80)
 2-0 SOUTHWICK
THE SHOOTING FIELD >

DIVISION 2

BOSHAM
    Callum Coker (24)
    James Wilson (60)
 2-1 WORTHING TOWN
    Stephen Warr (48)
WALTON LANE >
COWFOLD
 0-3 MONTPELIER VILLA
    Christopher Grant (05)
    Matthew Sullivan (17)
    Okwidilichuk Momah (90)
ROFFEY SPORTS & SOCIAL >
FERRING
    Richard Ghent (28)
    Dominic Ashman (90+5)
 2-1 JARVIS BROOK
    Liam Edwards (33)
THE GLEBELANDS,FERRING. >
LANCING UNITED
 0-4 UPPER BEEDING
    Harry Smith (01)
    Harry Smith (33)
    James Rowland (58)
    Nathaniel Rowland (86)
CROSHAW GROUND >
ROFFEY
    Ben Hands (30)
    Ben Hands (55)
    Ben Hands (86)
    Benjamin Chowney (90+5)
 4-2 CLYMPING
    Tom Foxon (64)
    Tom Foxon (88)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
 0-2 SIDLESHAM
    Dan Bassil (33)
    Thomas Bayley (76)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Stephen Kirkham (06)
    Stephen Kirkham (45)
    Jordan Curtis (53)
 3-3 WESTFIELD
    Regan Smith (04)
    Allan McMinigal (30)
    Callum Smith (84)
RECREATION GD RUSTINGTON >

RESERVE SECTION

ARUNDEL Res
    Luke Richards (38)
    Nathan Madgwick (62)
 2-2 STEYNING TOWN Res
    Arran Tewsley (70)
    Josh Clarke (80)
MILL ROAD >
BROADBRIDGE HEATH Res
 0-0A AFC VARNDEANIANS Res BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
(Broadbridge Heath unable to raise team)
MILE OAK Res
    James Seltzer (26)
    Anthony Burnett (78)
 2-2 CHICHESTER CITY Res
    Kaleem Haitham (15)
    Waledin Ahmed (35)
MILE OAK REC GROUND >
PAGHAM Res
    Charlie Selby (26)
    Scott Rafferty (53)
    Thomas Gannon (58)
 3-0 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
NYETIMBER LANE >
SELSEY Res
 0-1 HORSHAM YMCA Res
    Kevin Budge (68)
THE BUNN LEISURE STADIUM >
17/09/2017

UNDER 18 (CENTRAL)

AFC VARNDEANIANS U18
    Matthew firmin (80)
 1-1 ROFFEY U18
    Luke stevens (02)
WITHDEAN STADIUM >
BROADBRIDGE HEATH U18
    Thomas shergold (60)
    Curtis locher-Lampson (81)
 2-1 SOUTHWICK U18
    Max lester (55)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
HASSOCKS U18
    George galbraith-Gibb (20)
    Jake atherton (35)
    Matthew denyer (65)
    Ryan jackson (74)
 4-0 STEYNING TOWN (CENTRAL) U18
THE BEACON >
HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Matthew llewellyn (37)
 1-2 ROTTINGDEAN CENTRAL U18
    Luke davies (09)
    Ronan muca (55)
HANBURY PARK >
MILE OAK U18
    Jack marriott (25)
    Dakota montana (80)
 2-2 UPPER BEEDING U18
    Liam creamer (42)
    Kai green (60)
MILE OAK REC GROUND >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Andrew feist (70)
    Oliver rust (75)
    Morgan vale (76)
 3-1 HAILSHAM TOWN U18 THE OAKS >
JARVIS BROOK U18
 0H-0 PEACEHAVEN & TELS U18 LIMEKILN >
(Peacehaven unable to raise a team)
NEWHAVEN U18
    Spencer wallis (18)
    Spencer wallis (28)
    George squires (46)
    Spencer wallis (57)
    Spencer wallis (59)
    Alfie haggar (77)
    Joshua silva Carvalho (88)
    Alfie haggar (90)
 8-1 LITTLE COMMON U18
    Jordan uttley (18)
THE TRAFALGAR GROUND >
ROTTINGDEAN EAST U18
    Thomas boyle (18)
    Rohan doyle (26)
    Rohan doyle (42)
    William stanbridge (70)
 4-0 EASTBOURNE UNITED AFC U18
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >

UNDER 18 (WEST)

EAST PRESTON U18
    Matthew hubbard (78)
 1-3 SIDLESHAM U18
    Ben collins (30)
    Ben collins (35)
    Jack hands (85)
LASHMAR >
FELPHAM COLTS U18
 5-2 BOSHAM U18
    Harry Lidster (62)
    Tommy veness (85)
ST FLORA SPORTSFIELD >
WORTHING TOWN U18
    Adam king (04)
 1-6 SHOREHAM U18
    Callum jenkins (10)
    Leo weedon (12)
    Luke dobson (15)
    Alfie westhead (20)
    Leo weedon (55)
    Joseph clayton (85)
PALATINE PARK >
18/09/2017

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U21
    Joel Mbiya Kalambayi (08)
 1-3 EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Nnaemeka Ijezie (45)
    Samuel Collins (70)
    Charlie White (75)
THE SAFFRONS >

UNDER 21 (WEST)

PAGHAM U21
    Jack Parkinson (19)
    Jack Parkinson (27)
    Jack Parkinson (44)
    Ceri Marsh (48)
    Jack Parkinson (53)
    Michael Rogerson (81)
 6-0 WICK U21
NYETIMBER LANE >

FA YOUTH CUP 1

WORTHING UNITED U18
    Jacob clarke (74)
 1-5 BOGNOR REGIS TOWN THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
19/09/2017

SCFA RUR CHARITY CUP 2

BROADBRIDGE HEATH
    Alex Parsons (30)
    Devon Fender (49)
    Jamie Robinson (84)
    Devon Fender (87)
 4-0 SOUTHWICK
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Kieran Greig (03)
    Johden De Meyer (34)
    Kieran Greig (45)
    Kieran Greig (73)
 4-3 LITTLE COMMON
    Sam Ellis (11)
    Russell Eldridge (14)
    Lewis Hole (49)
THE HAVEN CENTRE >
EAST PRESTON
    Joshua Etherington (90+17)
    Connor Bull (90+2)
    Daniel Huet (90+8)
 3-0 SALTDEAN UNITED
LASHMAR >
(after extra time)
EASTBOURNE UNITED AFC
    Scott Taylor (75)
 1-0 OAKWOOD
THE OVAL >
HAILSHAM TOWN
    Sam Divall (25)
    Danny Leach (47)
 2-3 LITTLEHAMPTON TOWN
    Alex Laing (12)
    Lucas Pattenden (53)
    Shaun Charles (62)
THE BEACONSFIELD >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Alfie Rogers (09)
    Trevor McCreadie (44)
 2-1 LOXWOOD
    Harry Bachelor (82)
HANBURY PARK >
HORSHAM YMCA
    Joseph Shelley (06)
    Kieron Pamment (16)
    Kieron Pamment (23)
    Kieron Pamment (68)
 4-1 MILE OAK
    Joseph Benn (28)
GORINGS MEAD >
NEWHAVEN
    Henry Daly (52)
    Joshua Silva-Carvalho (88)
    Joshua Silva-Carvalho (90+26)
 3-3 PEACEHAVEN & TELS
    Elliot Levy (10)
    Marcus Allen (90+2)
    Mitchell Ford (90+21)
THE TRAFALGAR GROUND >
(after extra time; Newhaven won 5-4 on pens)
PAGHAM
    Alexander Ansa-Mcintyre (27)
    Scott Murfin (35)
    Callum Overton (56)
    Terrell Lewis (85)
    Joseph Kilhams (87)
 5-1 SEAFORD TOWN
    Connor Jones (06)
NYETIMBER LANE >
STEYNING TOWN
    Chad Milner (86)
 1-5 LANCING
    George Rudwick (08)
    Alexander Fair (14)
    George Rudwick (33)
    Luke Donaldson (59)
    George Rudwick (84)
CULVER ROAD >
WICK
    Ashley Hawkes (23)
 1-0 EASTBOURNE TOWN
CRABTREE PARK >
WORTHING UNITED
    Deji Alabi (48)
 1-3 RINGMER
    Jack Rowe-Hurst (11)
    Thomas Caplin (25)
    Jack Rowe-Hurst (63)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

FA YOUTH CUP 1

STEYNING TOWN (WEST) U18   CHESSINGTON & HOOK THE SHOOTING FIELD >
20/09/2017

SCFA RUR CHARITY CUP 2

ST FRANCIS RANGERS
    Oluwaseun Olabiyi (40)
    Oluwaseun Olabiyi (59)
    Luke Manley (90+15)
 3-2 SELSEY
    Frazer Smith (57)
    Morgan Forry (70)
COLWELL GROUND >
(after extra time)

UNDER 21 (EAST)

SEAFORD TOWN U21
 0-4 NEWHAVEN U21
    Tyler Goatcher (18)
    Ryan Walton (45)
    Daniel Meekings (80)
    Duncan Valentine (89)
THE CROUCH >

UNDER 21 (WEST)

THREE BRIDGES U21
    Ronnie Burchell (39)
    Jamarie Brissett (78)
 2-3 LANCING U21
    Adam Carlier (04)
    Isaac Kyeyune (62)
    Kirk Stanley (89)
JUBILEE FIELD >

UNDER 18 (WEST)

CHICHESTER CITY U18  4-1 EAST PRESTON U18
    Jacob Worne (35)
OAKLANDS PARK >
21/09/2017

UNDER 21 (EAST)

LITTLE COMMON U21
    Rosh Wells (41)
    Zac Boutwood (48)
    Daniel Ryan (81)
 3-3 PEACEHAVEN & TELS U21
    Marcus Richmond (50)
    Ashley West (80)
    Own Goal (90)
LITTLE COMMON REC >
SALTDEAN UNITED U21
    Leighton Freeman (05)
    Reece Gayler (23)
    Reece Gayler (25)
    Reece Gayler (39)
    Leighton Freeman (42)
    Leighton Freeman (47)
    Tayler Carr (72)
    Tayler Carr (77)
    Ellis South (84)
    Tayler Carr (90)
 10-1 HAILSHAM TOWN U21
    Kris Drake (85)
HILL PARK >

UNDER 21 (WEST)

HASSOCKS U21
    Max Willcox (73)
    Max Willcox (84)
 2-0 EAST PRESTON U21
THE BEACON >
MILE OAK U21
    Aaron Clarke (60)
    Aaron Clarke (70)
 2-5 HORSHAM YMCA U21
    Callum Jeal (25)
    Timothy Bennett (29)
    Callum Jeal (33)
    Timothy Bennett (70)
    Jed Hooper-Ridsdale (72)
MILE OAK REC GROUND >
SOUTHWICK U21
    Zaki Idris (11)
    Connah Gardener-Lowe (17)
 2-3 STEYNING TOWN U21
    Josh Clarke (35)
    Benjamin Ward (70)
    Benjamin Ward (78)
OLD BARN WAY >

FA YOUTH CUP 1

BURGESS HILL TOWN YTH  2-0 HAYWARDS HEATH TOWN U18
XX - TO BE DEFINED >
KINGSTONIAN YTH  6-1 MILE OAK U18
    Billy king (20)
XX - TO BE DEFINED >

UNDER 18 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U18
    Matthew astle (44)
 1-4 NEWHAVEN U18
    Joshua silva Carvalho (46)
    Joshua silva Carvalho (70)
    Joshua silva Carvalho (73)
    Henry thompson (86)
THE OAKS >

UNDER 18 (WEST)

FELPHAM COLTS U18
 0-3 WORTHING UNITED U18
    Daniel hills (17)
    Callum thoms (39)
    Lewis burgess (66)
ST FLORA SPORTSFIELD >