Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
14/09/2017

UNDER 21 (EAST)

AFC UCKFIELD TOWN U21
    Samuel Espley (21)
    Morgan Vale (59)
    Jake Bartlett (78)
    Jake Bartlett (89)
 4-2 SALTDEAN UNITED U21
    Jack Dickens (30)
    Tayler Carr (70)
THE OAKS >
HAILSHAM TOWN U21
    Ronan Ayres (03)
    Jack Harris (07)
    Michael Damario (20)
 3-3 EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Samuel Collins (82)
    Callum Hart (85)
    Connor Townsend (87)
THE BEACONSFIELD >
LITTLE COMMON U21
    George Crathern (28)
    Harrison Robb (45)
    Daniel Ryan (75)
    Harrison Robb (87)
 4-2 SEAFORD TOWN U21
    Connor Griffiths (10)
    Jamie Oakman (41)
LITTLE COMMON REC >

UNDER 21 (WEST)

EAST PRESTON U21
    David Matthews (67)
    Connor Bull (75)
    Dylan Barnes (87)
 3-3 MILE OAK U21
    Owen Alexander (10)
    Aaron Clarke (30)
    Tony Guillou (45)
LASHMAR >
WORTHING UNITED U21
    Craig Nagle (51)
    Dillon Nagle (69)
    James McKernan (84)
 3-2 THREE BRIDGES U21
    Lewis Croal (21)
    Lewis Croal (56)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

UNDER 18 (CENTRAL)

MILE OAK U18
 0-2 AFC VARNDEANIANS U18
    Matthew firmin (35)
    Findley tucknott (65)
MILE OAK REC GROUND >
SOUTHWICK U18
    Max lester (07)
    Samuel morley (15)
    Samuel morley (60)
    Bijan asparpour (75)
 4-1 UPPER BEEDING U18
    Harry furnell (35)
OLD BARN WAY >

UNDER 18 (WEST)

CHICHESTER CITY U18
    Ollie Stonefrost (24)
    Charles oakwell-Boulto (26)
    Stuart guilfoyle (32)
    Charles oakwell-Boulto (34)
    Alex smith (36)
    George murage (41)
    Oliver southon (46)
    Oliver southon (49)
    Tanatswa kanjanda (51)
    Stuart guilfoyle (54)
    Oliver southon (56)
    Shaquille gwengwe (74)
    George murage (76)
    George murage (85)
    George murage (87)
 15-0 BOSHAM U18
OAKLANDS PARK >
SHOREHAM U18
    Alfie westhead (20)
    Leon weeson (78)
    Joseph law (82)
    Ben bradford (85)
 4-1 WORTHING TOWN U18
    Benjamin redman (10)
MIDDLE ROAD >
13/09/2017

FA CHALLENGE VASE 1

ERITH TOWN  2-0 ST FRANCIS RANGERS
XX - TO BE DEFINED >
FOREST HILL PARK  1-0 EAST PRESTON
XX - TO BE DEFINED >
12/09/2017

SCFA RUR CHARITY CUP 1

BEXHILL UNITED
    Kevin Barden (78)
 1-4 LANCING
    Alexander Fair (05)
    Elliot Finney (16)
    Josh Clayman (30)
    Alex Bygraves (57)
THE BEACONSFIELD >
LANGNEY WANDERERS
    Gary Ingram (68)
    Shane Saunders (84)
 2-4 STEYNING TOWN
    Ben Bacon (26)
    Dominik Ozga (44)
    Robert Clark (48)
    Ben Bacon (80)
PRIORY LANE >
MIDHURST & EASEBOURNE
 0-7 LOXWOOD
    Oliver Moore (04)
    Oliver Moore (17)
    Oliver Moore (45+1)
    Alfred Gritt (60)
    Harry Bachelor (64)
    Harry Bachelor (67)
    Harry Bachelor (71)
ROTHERFIELD >

PREMIER

LITTLEHAMPTON TOWN
    Alex Laing (37)
 1-6 PAGHAM
    Andrew Chick (17)
    Callum Overton (24)
    Callum Overton (38)
    Scott Murfin (47)
    Callum Overton (71)
    Scott Murfin (85)
ST FLORA SPORTSFIELD >
THREE BRIDGES
 0-1 HAYWARDS HEATH TOWN
    Trevor McCreadie (68)
JUBILEE FIELD >

DIVISION 1

LINGFIELD
    Richard Wetton (10)
    Scott Johnston (30)
    Nick Dembele (44)
    Richard Wetton (61)
    Scott Johnston (73)
    Richard Wetton (80)
 6-0 AFC VARNDEANIANS
SPORTS PAVILION >

UNDER 21 (WEST)

STEYNING TOWN U21
    Jordan Maglennon (25)
    Jake Cockerton (60)
    Taylor Stevens (75)
    Miles Branford (80)
 4-4 WICK U21
    Eddie Beck (33)
    Samuel Farthing-Conolly (38)
    Alex McCarthy (89)
THE SHOOTING FIELD >
11/09/2017

UNDER 21 (EAST)

EASTBOURNE TOWN U21
    Simon Piper (01)
    Harry Ducatel (06)
    Harry Ducatel (15)
    Tyler Capon (38)
    Tyler Capon (41)
    Tyler Capon (90)
 6-7 NEWHAVEN U21
    Oliver Davies (06)
    Own Goal (43)
    Michael McCormick (57)
    Charlie Parmiter (63)
    Own Goal (70)
    Charlie Parmiter (75)
    Charlie Parmiter (85)
THE SAFFRONS >
PEACEHAVEN & TELS U21
 0-2 ROTTINGDEAN VILLAGE U21
    Thomas Boyle (74)
    Thomas Boyle (81)
THE SPORTS PARK >

UNDER 21 (WEST)

PAGHAM U21
    Jack Parkinson (34)
    Thomas Gannon (48)
 2-3 HORSHAM YMCA U21
    Bradley Ross (02)
    Jack Ryder (58)
    Jack Ryder (75)
NYETIMBER LANE >
10/09/2017

UNDER 18 (CENTRAL)

AFC VARNDEANIANS U18
    Joe coghlin (36)
 1-3 ROTTINGDEAN CENTRAL U18
    Harrison parker (55)
    Jordan fowler (62)
    Leon bundy (83)
WITHDEAN STADIUM >
ROFFEY U18
    Nicholas cranston (24)
    Nicholas cranston (61)
    Nicholas cranston (90)
 3-0 HAYWARDS HEATH TOWN U18
BARTHOLOMEW WAY >
SOUTHWICK U18
    Samuel murray (15)
    Max lester (55)
    Robert deda (80)
 3-1 MILE OAK U18
    Dakota montana (70)
OLD BARN WAY >
UPPER BEEDING U18
    Harry garnham (79)
 1-5 STEYNING TOWN (CENTRAL) U18 MEMORIAL PLAYING FIELD >

UNDER 18 (EAST)

NEWHAVEN U18
    George squires (11)
    Henry thompson (25)
    George squires (79)
    Spencer wallis (80)
    Aaron winser (81)
    Joshua silva Carvalho (88)
 6-2 JARVIS BROOK U18
    Jacob feasey (42)
    Tyler miller (72)
THE TRAFALGAR GROUND >
PEACEHAVEN & TELS U18
 0-4 HAILSHAM TOWN U18
    Ronan ayres (22)
    Ronan ayres (42)
    Alfie boniface (66)
    Daniel barber (78)
THE SPORTS PARK >
RINGMER U18
    Jake tomsett (75)
 1-2 EASTBOURNE UNITED AFC U18
    Jacob hutchinson (15)
    Jacob hutchinson (80)
CABURN GROUND >
ROTTINGDEAN EAST U18
 0-1 AFC UCKFIELD TOWN U18
    Matthew astle (78)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >

UNDER 18 (WEST)

EAST PRESTON U18
    Matthew hubbard (55)
 1-1 FELPHAM COLTS U18
    Louie mockford-Allot (78)
LASHMAR >
SIDLESHAM U18
    Gus tosey (65)
    Alfie davidson (75)
    Alfie davidson (89)
 3-2 SHOREHAM U18
    Leon weeson (15)
    Leon weeson (85)
REC GROUND SIDLESHAM >
STEYNING TOWN (WEST) U18
    Jack baden (07)
    Harry neale (15)
    Albert pogorzelec (16)
    Toby withers (23)
    Albert pogorzelec (30)
    Daniel phillips (32)
    Albert pogorzelec (36)
    Liam o`byrne (37)
    Rafe brooks (38)
    Rafe brooks (47)
    Rafe brooks (63)
    Jack baden (65)
    Toby withers (70)
    Daniel phillips (72)
    Samuel vines (75)
    Oscar pettit (78)
    Daniel phillips (80)
    Oscar pettit (82)
    Oscar pettit (85)
    Rafe brooks (87)
 20-0 BOSHAM U18
THE SHOOTING FIELD >
WORTHING UNITED U18
    Daniel hills (04)
    Joe kinsman (20)
    Callum thoms (38)
    Harry benger-Wells (65)
    Jacob clarke (76)
 5-0 WORTHING TOWN U18
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >
09/09/2017

FA CHALLENGE VASE 1

AFC UCKFIELD TOWN
    Matthew Maclean (27)
    Anthony Storey (90+2)
 2-0 RAYNES PARK VALE THE OAKS >
ARUNDEL
 0-4 LORDSWOOD MILL ROAD >
BECKENHAM  3-2 LINGFIELD
    Richard Wetton (16)
    Scott Johnston (38)
XX - TO BE DEFINED >
BEDFONT SPORTS  1-2 THREE BRIDGES
    Mitchell Casselman (69)
    Connor French (78)
XX - TO BE DEFINED >
BRIDON ROPES  2-0 WICK
XX - TO BE DEFINED >
CB HOUNSLOW UNITED  2-1 PEACEHAVEN & TELS
    Curtis Ford (03)
XX - TO BE DEFINED >
EAST PRESTON
    Hayden Hunter (09)
    Hayden Hunter (27)
    Jared Rance (81)
    Jared Rance (90+30)
 4-4 FOREST HILL PARK LASHMAR >
(after extra time)
EASTBOURNE UNITED AFC
    Lucas Mann (37)
 1-2 NEWHAVEN
    Kyle Woolven (12)
    Ryan Walton (90+25)
THE OVAL >
(after extra time)
HAILSHAM TOWN
    Danny Leach (62)
    Liam McCann (68)
 2-3 ABBEY RANGERS THE BEACONSFIELD >
KNAPHILL  1-0 SIDLESHAM
XX - TO BE DEFINED >
MILE OAK
    Enzo Benn (27)
    Michael Gould (88)
 2-1 CHERTSEY MILE OAK REC GROUND >
OAKWOOD
    George Maybury (55)
    Omar Bah (84)
 2-4 LANGNEY WANDERERS
    Wayne Wilkinson (19)
    Shane Saunders (25)
    Shane Saunders (35)
    Wayne Wilkinson (58)
TINSLEY LANE >
RINGMER
    Jack Rowe-Hurst (90)
 1-3 AC LONDON CABURN GROUND >
ROCHESTER UNITED  3-5 LANCING
    Lewis Finney (25)
    Luke Donaldson (33)
    Alexander Fair (44)
    Alexander Fair (59)
    Alexander Fair (75)
XX - TO BE DEFINED >
SEAFORD TOWN
    Joey Pout (70)
 1-3 SALTDEAN UNITED
    Kevin Keehan (53)
    Harry Shooman (82)
    Harry Docherty (90)
THE CROUCH >
SHEPPEY UNITED  5-1 LOXWOOD
    Oliver Moore (34)
XX - TO BE DEFINED >
SNODLAND  0-3 HORSHAM YMCA
    Luke Gedling (01)
    Kieron Pamment (21)
    David Brown (47)
XX - TO BE DEFINED >
SOUTHWICK
    Omar Selma (50)
    David Hilditch (72)
 2-7 BROADBRIDGE HEATH
    George Cousins (12)
    George Cousins (18)
    Devon Fender (24)
    Jack McNab (26)
    Marlon Maxwell (43)
    Devon Fender (80)
    Dean Wright (82)
OLD BARN WAY >
ST FRANCIS RANGERS
    Tyler Fearnside (90+28)
 1-1 ERITH TOWN COLWELL GROUND >
(after extra time)
TOOTING BEC  3-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    George Gaskin (82)
XX - TO BE DEFINED >
WALTON & HERSHAM  7-1 LITTLE COMMON
    Lewis Hole (57)
XX - TO BE DEFINED >
WESTSIDE  0-2 STEYNING TOWN
    Ben Bacon (56)
    Ben Bacon (90)
XX - TO BE DEFINED >
WORTHING UNITED
    Matthew Hards (20)
    Lindon Miller (22)
 2-4 HORLEY TOWN THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

SCFA SENIOR CUP 1

CRAWLEY DOWN GATWICK
    Own Goal (36)
    Daniel Sullivan (53)
    Michael Belli (59)
    Nicholas Sullivan (72)
    Nicholas Sullivan (78)
 5-1 AFC VARNDEANIANS
    Adam Dine (18)
THE HAVEN CENTRE >

SCFA RUR CHARITY CUP 1

HAYWARDS HEATH TOWN
    Bailie Rogers (30)
    Own Goal (50)
    Nathan Cooper (57)
    Kane Louis (70)
    Trevor McCreadie (81)
    Joel Daly (89)
 6-0 STORRINGTON
HANBURY PARK >

PREMIER

EASTBOURNE TOWN
    Jason Taylor (05)
    Liam Baitup (25)
    Jason Taylor (67)
 3-1 HASSOCKS
    Michael Death (75)
THE SAFFRONS >

DIVISION 1 CHALLENGE CUP 2

SELSEY
    James Kilhams (85)
    Ryan Morey (90+16)
 2-1 BILLINGSHURST
    Jordan Stallibrass (22)
THE BUNN LEISURE STADIUM >

DIVISION 1

MIDHURST & EASEBOURNE
    Gary Norgate (17)
    Gary Norgate (70)
 2-4 BEXHILL UNITED
    Drew Greenall (14)
    Corey Wheeler (34)
    Drew Greenall (56)
    Craig Ottley (80)
ROTHERFIELD >

DIVISION 2

ALFOLD
 0-1 JARVIS BROOK
    Nathan Millroy (48)
ALFOLD REC >
CLYMPING
    Ryan Stevens (83)
    Tom Baker (89)
 2-1 MONTPELIER VILLA
    Trevor Wilson (28)
ST FLORA SPORTSFIELD >
ROFFEY
    Benjamin Chowney (54)
    Ben Hands (81)
 2-1 COWFOLD
    Chris Spiers (24)
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Harley Parfitt (32)
    Harrison Parker (42)
    Jack McDowell (60)
 3-7 LANCING UNITED
    Zachary Harris (05)
    Zachary Harris (10)
    Charlie Stakim (15)
    Mark Dixon (50)
    Grant Thetford (55)
    Bradley Hunt (69)
    Zachary Harris (70)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
RUSTINGTON
    Declan Jenkins (60)
    Stephen Kirkham (70)
    Declan Jenkins (90+6)
 3-3 BOSHAM
    Graeme Dowden (34)
    Grant Radmore (44)
    Callum Coker (77)
RECREATION GD RUSTINGTON >
UPPER BEEDING
    Timothy Tapscott (48)
    James Rowland (90)
 2-0 WORTHING TOWN
MEMORIAL PLAYING FIELD >
WESTFIELD
 0H-0 FERRING THE PARISH FIELD >
Ferring unable to raise team

RESERVE SECTION

AFC VARNDEANIANS Res
    Jake Warde (25)
    Eddie Lyne (35)
 2-0 SELSEY Res
WITHDEAN STADIUM >
BROADBRIDGE HEATH Res
    Harry Garman (03)
    Christopher Copestake (18)
    Thomas Whiting (21)
    Thomas Whiting (23)
 4-1 CRAWLEY DOWN GATWICK Res
    Sam Cane (50)
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
HORSHAM YMCA Res
    Timothy Bennett (03)
    Timothy Bennett (06)
    Kevin Budge (09)
    Kevin Budge (10)
    Callum Jeal (13)
    Timothy Bennett (34)
    Kevin Budge (39)
    Kevin Budge (43)
    Kevin Budge (44)
    Kevin Budge (51)
    Paul Walshe (74)
    Jack Ryder (85)
 12-0 MILE OAK Res
GORINGS MEAD >
PAGHAM Res
    Thomas Gannon (09)
    Thomas Gannon (21)
    Alexander Ansa-Mcintyre (27)
    Jack Parkinson (38)
    Thomas Gannon (43)
    Scott Rafferty (52)
    Joe Jones (66)
    Joseph Matthews (67)
    Jake Stanley (82)
 9-1 MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Monty Morgan (78)
NYETIMBER LANE >
SIDLESHAM Res
 0-1 ARUNDEL Res
REC GROUND SIDLESHAM >
STEYNING TOWN Res
    Jason Webb (05)
    Jake Cockerton (15)
    Omar Secka (25)
    Stuart Nicholson (35)
    Miles Branford (70)
    Omar Secka (85)
 7-4 ST FRANCIS RANGERS Res
    Tommy McWilliam (07)
    Sam Fildes (26)
    Connor Fearnside (34)
    Sam Fildes (53)
THE SHOOTING FIELD >
07/09/2017

UNDER 21 (EAST)

NEWHAVEN U21
    Michael McCormick (34)
    Michael McCormick (39)
    Charlie Parmiter (90)
 3-3 SALTDEAN UNITED U21
    Leighton Freeman (09)
    Ellis South (54)
    Max Jeffery (88)
THE TRAFALGAR GROUND >

UNDER 21 (WEST)

HASSOCKS U21
    Kieran Rowe (17)
    Max Willcox (19)
 2-2 SOUTHWICK U21
    Connah Gardener-Lowe (60)
    Zachary Haulkham (82)
THE BEACON >
HORSHAM YMCA U21
    Patrick Gibbs (12)
    Thomas Frankland (26)
    Callum Jeal (39)
    Ollie Gill (44)
    William Price (48)
    Thomas Frankland (52)
    Bradley Ross (66)
    Callum Jeal (72)
    Bradley Ross (76)
    Henry Daramala-Martin (83)
    Jack Ryder (88)
 11-0 LANCING U21
GORINGS MEAD >
MILE OAK U21
    Aaron Clarke (33)
    Aaron Clarke (60)
    Aaron Clarke (90)
 3-2 STEYNING TOWN U21
    Daniel Boyle (10)
    Jonathan Taylor (20)
MILE OAK REC GROUND >
WICK U21
    George Roberts (10)
    Robin Hampton (45)
    Shane Brazil (79)
 3-1 WORTHING UNITED U21
    Omar Ndayako (41)
CRABTREE PARK >

FA YOUTH CUP 1

CHESSINGTON & HOOK  4-1 EAST PRESTON U18
    David matthews (39)
XX - TO BE DEFINED >
(after extra time)

UNDER 18 (CENTRAL)

HAYWARDS HEATH TOWN U18
    Conor ghosh (37)
 1-3 BROADBRIDGE HEATH U18
    Thomas shergold (02)
    Thomas shergold (80)
    Joseph humphries (85)
HANBURY PARK >

UNDER 18 (EAST)

EASTBOURNE UNITED AFC U18
    Andrew kerr (48)
    Jacob hutchinson (77)
    Connor townsend (79)
 3-2 HAILSHAM TOWN U18
    Daniel barber (25)
    Luke broughton (42)
THE OVAL >
PEACEHAVEN & TELS U18
 0-8 ROTTINGDEAN EAST U18
    Thomas boyle (06)
    Rohan doyle (17)
    Thomas boyle (25)
    Rohan doyle (33)
    Thomas boyle (41)
    Thomas boyle (47)
    Rohan doyle (60)
    Theo slinn (63)
THE SPORTS PARK >
RINGMER U18
 0-0 JARVIS BROOK U18
CABURN GROUND >
06/09/2017

DIVISION 1

BILLINGSHURST
    Jordan Stallibrass (41)
    Patrick O`Sullivan (60)
 2-2 WICK
    Josh Irish (24)
    Andrew Weir (59)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
ST FRANCIS RANGERS
 0-5 MILE OAK
    Joseph Benn (21)
    Joseph Benn (29)
    Joseph Benn (43)
    Joseph Benn (50)
    Lawrence Edwards (86)
COLWELL GROUND >

UNDER 21 (EAST)

SEAFORD TOWN U21
    Connor Griffiths (09)
 1-10 AFC UCKFIELD TOWN U21
    Morgan Vale (36)
    Oliver Rust (40)
    Samuel Espley (57)
    Marcus Alexander (70)
    Morgan Vale (75)
    Oliver Rust (77)
    Morgan Vale (80)
    Nathan Payne (82)
    Oliver Rust (83)
    Nicholas Parsons (90+2)
THE CROUCH >

UNDER 21 (WEST)

THREE BRIDGES U21
    Jamarie Brissett (18)
    Samuel Gallagher (28)
    Mason Doughty (74)
 3-5 PAGHAM U21
    George Cody (10)
    George Cody (32)
    Alexander Ansa-Mcintyre (70)
    Jake Stanley (73)
    Jack Parkinson (79)
JUBILEE FIELD >