Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
22/04/2017

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Shaun Loft (06)
    Matthew Holland (81)
 2-3 HORSHAM YMCA
    Nicholas Sullivan (47)
    Philip Johnson (90+4)
THE OAKS >
BROADBRIDGE HEATH
    Dean Wright (60)
 1-0 HASSOCKS
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
CHICHESTER CITY
    Alexander Collard (48)
 1-2 LANCING
    Alexander Fair (57)
    Alexander Fair (60)
OAKLANDS PARK >
CRAWLEY DOWN GATWICK
    Michael Spence (10)
    Oliver Leslie (17)
    Lee Thomas (54)
    Sam Cane (70)
    Sam Cane (74)
    Michael Spence (87)
    Oliver Leslie (90+2)
 7-0 HAILSHAM TOWN
THE HAVEN CENTRE >
EASTBOURNE UNITED AFC
    Liam Baitup (68)
    Shaun Lee (86)
 2-4 LITTLEHAMPTON TOWN
    Jack Cole (03)
    George Gaskin (15)
    Benjamin Gray (79)
    George Gaskin (81)
THE OVAL >
HAYWARDS HEATH TOWN
    Karl Akehurst (29)
    Melford Simpson (53)
    Melford Simpson (59)
 3-1 LOXWOOD
    Toby House (80)
HANBURY PARK >
PEACEHAVEN & TELS
    Marcus Richmond (47)
    Marcus Richmond (54)
    Sidney Adams (60)
    Joshua Marshall (72)
 4-0 ARUNDEL
THE SPORTS PARK >
SHOREHAM
    Tom Burton (59)
 1-0 PAGHAM
MIDDLE ROAD >
WICK
    Robert Wimble (36)
    Robert Wimble (59)
    Robert Hutchings (72)
 3-2 NEWHAVEN
    Ian Robinson (19)
    Lee Robinson (23)
CRABTREE PARK >
WORTHING UNITED
    Matthew Hards (29)
 1-2 EASTBOURNE TOWN
    Evan Archibald (10)
    Evan Archibald (84)
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 1

LANGNEY WANDERERS
    Paul Rogers (37)
    Jamie Salvidge (61)
    Paul Weatherby (73)
    Paul Weatherby (76)
    Paul Weatherby (80)
    Nathan Crabb (81)
 6-0 OAKWOOD
PRIORY LANE >
MIDHURST & EASEBOURNE
 0-5 LITTLE COMMON
    Lewis Hole (23)
    Wesley Tate (30)
    Jamie Crone (43)
    Lewis Hole (53)
    Lewis Hole (81)
ROTHERFIELD >
SEAFORD TOWN
 0-3 SELSEY
    Joe Manners (34)
    Bradley Dean (53)
    Ryan Chittock (74)
THE CROUCH >

DIVISION 2

COWFOLD
    Mark Edmonds (29)
    Ben Hands (57)
    Ben Hands (85)
 3-2 BOSHAM
    Jake Lafferty (15)
    Bradley Miles (58)
COWFOLD PLAYING FIELD >
ROFFEY
 0-1 MONTPELIER VILLA
    Simon Whitney (69)
BARTHOLOMEW WAY >

RESERVE SECTION

ARUNDEL Res
    Craig Rennie (23)
    Luke Richards (78)
 2-1 STEYNING TOWN Res
    Kristian Harding (70)
MILL ROAD >
LINGFIELD Res
    George Gomez (32)
    Charlie Nash (45)
    Tom Bowles (49)
    David Baker (85)
 4-0 SELSEY Res
SPORTS PAVILION >
25/04/2017

DIVISION 2 CHALLENGE CUP F

SIDLESHAM
    Thomas Atkinson (10)
    John Phillips (86)
 2-0 WESTFIELD
MIDDLE ROAD >

DIVISION 2

ROTTINGDEAN VILLAGE
 0H-0 ROFFEY ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
(Roffey FC unable to raise a team)
27/04/2017

UNDER 21 (WEST)

STEYNING TOWN U21
    Jonathan Taylor (68)
 1-5 PAGHAM U21
    Jack Parkinson (02)
    Michael Rogerson (29)
    Johan Vandriel (55)
    George Cody (67)
    George Cody (77)
THE SHOOTING FIELD >

EASTBOURNE CHALLENGE CUP F

EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Peter Cooper (22)
    Liam Painter (33)
    Niall Cheshire (39)
 3-5 HAILSHAM TOWN U21
    Samuel Townsend (18)
    Sam Connolly (43)
    Sam Connolly (65)
    Sam Connolly (83)
    Samuel Townsend (88)
THE SAFFRONS >
29/04/2017

PREMIER

ARUNDEL
    Harry Russell (80)
 1-0 SHOREHAM
MILL ROAD >
EASTBOURNE TOWN
    Evan Archibald (27)
    David Smart (60)
 2-1 BROADBRIDGE HEATH
    Scott Weller (60)
THE SAFFRONS >
HAILSHAM TOWN
    Connor Townsend (67)
    Ross Markham (72)
 2-6 CHICHESTER CITY
    Daniel Hegarty (15)
    Daniel Hegarty (30)
    Lorenzo Dolcetti (50)
    Omar Barry (60)
    Omar Barry (70)
    Kieran Hartley (80)
THE BEACONSFIELD >
HASSOCKS
    Michael Death (29)
    Liam Benson (42)
    Jack Rowe-Hurst (84)
 3-2 CRAWLEY DOWN GATWICK
    Gianfranco Mici (12)
    Gianfranco Mici (40)
THE BEACON >
HORSHAM YMCA
    Philip Johnson (54)
 1-7 HAYWARDS HEATH TOWN
    Joel Daly (13)
    Joel Daly (34)
    Kane Louis (43)
    Jamie Weston (70)
    Trevor McCreadie (75)
    George Hayward (80)
    Melford Simpson (83)
GORINGS MEAD >
LANCING
    Lewis Finney (12)
    Lewis Finney (14)
    Lewis Finney (28)
    Fintan Walsh (52)
    Elliot Finney (57)
    Bradley Donaldson (90+1)
 6-1 WICK
    Kieron Playle-Howard (90+6)
CULVER ROAD >
LITTLEHAMPTON TOWN
    George Gaskin (85)
 1-3 PEACEHAVEN & TELS
    Marcus Richmond (10)
    Joshua Marshall (37)
    Sam Nelson (88)
ST FLORA SPORTSFIELD >
LOXWOOD
    Alfred Gritt (84)
 1-0 EASTBOURNE UNITED AFC
PLAISTOW ROAD >
NEWHAVEN
    Connor Sidwell (03)
    Connor Martin (17)
    Sebastian Saunders (19)
    Ebou Jallow (64)
    Ebou Jallow (68)
    Ryan Walton (86)
 6-3 WORTHING UNITED
    Owen Callaghan (73)
    Matthew Hards (75)
    Joe Patching (78)
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Callum Overton (21)
    Callum Overton (26)
    Matthew Ryan (68)
    Matthew Ryan (87)
 4-1 AFC UCKFIELD TOWN
    Scott Taylor (70)
NYETIMBER LANE >

DIVISION 2

ROFFEY
 0-2 WESTFIELD
    Sam Ellis (No)
    Sam Ellis (55)
BARTHOLOMEW WAY >
UPPER BEEDING
    Harry Smith (43)
    Alexander Townley (89)
 2-4 COWFOLD
    Craig Deane (31)
    Ben Hands (61)
    Matthew Rendell (63)
    Ben Hands (86)
MEMORIAL PLAYING FIELD >