Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayGroundDetails
21/03/2017

DIVISION 1

LANGNEY WANDERERS
    Jamie Salvidge (53)
 1-3 LITTLE COMMON
    Wesley Tate (20)
    Lewis Hole (61)
    Bradley Pritchard (81)
THE OVAL >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP S

JARVIS BROOK
 0-1 SIDLESHAM
    Callum Litterick (20)
PLAISTOW ROAD >
18/03/2017

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Scott Taylor (25)
 1-2 WICK
    Mathew Noble (50)
    Robert Madden (86)
THE OAKS >
BROADBRIDGE HEATH
    Oliver Moore (10)
    Timothy Martin (72)
    Oliver Moore (82)
    Oliver Moore (90+7)
 4-0 PEACEHAVEN & TELS
BROADBRIDGE LEISURE CENTRE >
EASTBOURNE TOWN
    Jason Taylor (55)
    Jason Taylor (70)
    Daniel Bolwell (79)
 3-1 LANCING
    Alexander Fair (17)
THE SAFFRONS >
HAYWARDS HEATH TOWN
 0-3 CHICHESTER CITY
    Lorenzo Dolcetti (16)
    Josh Clack (53)
    Stephen Hutchings (57)
HANBURY PARK >
HORSHAM YMCA
    Nicholas Sullivan (55)
    Luke Gedling (59)
    Mark Pritchard-Cave (75)
    Nicholas Sullivan (85)
 4-1 LITTLEHAMPTON TOWN
    George Gaskin (73)
GORINGS MEAD >
NEWHAVEN
 0-0 LOXWOOD
THE TRAFALGAR GROUND >
PAGHAM
    Johan Vandriel (55)
    Josh Irish (89)
 2-0 HASSOCKS
NYETIMBER LANE >
SHOREHAM
    Luke Donaldson (35)
    Kieron Pamment (45+2)
    Luke Donaldson (54)
    Robert O`Toole (71)
    Scott Packer (89)
 5-0 EASTBOURNE UNITED AFC
MIDDLE ROAD >
WORTHING UNITED
 0-0 CRAWLEY DOWN GATWICK
THE ROBERT ALBON MEMORIAL >

DIVISION 1

BILLINGSHURST
    Bright Temba (15)
 1-2 BEXHILL UNITED
    Connor Robertson (25)
    Drew Greenall (30)
JUBILEE FIELDS BILLINGSHURS >
LANGNEY WANDERERS
    Nathan Crabb (08)
 1-5 MIDHURST & EASEBOURNE
    Lewis Hamilton (55)
    Gary Norgate (60)
    Gary Norgate (75)
    Craig Larvin (80)
    Liam Dreckmann (84)
THE OVAL >
MILE OAK
    Michael Gould (64)
 1-0 LITTLE COMMON
MILE OAK REC GROUND >
RINGMER
    Chris Geer (83)
 1-0 LINGFIELD
CABURN GROUND >
SEAFORD TOWN
    Khalid Bilal (26)
    Jamie Buckett (68)
 2-1 AFC VARNDEANIANS
    Scott Berridge (20)
THE CROUCH >
SELSEY
    Cameron Corell (34)
    Ryan Morey (45+2)
    Ben Mepham (81)
    Joe Manners (84)
 4-0 OAKWOOD
THE BUNN LEISURE STADIUM >
ST FRANCIS RANGERS
    Jonathan Noakes (63)
    Sam Fildes (90+2)
 2-0 SOUTHWICK
COLWELL GROUND >
STEYNING TOWN
 0-6 SALTDEAN UNITED
    Ashley Rees (54)
    Joshua Jones (56)
    Andrew McDowell (70)
    Andrew McDowell (72)
    George Coltherd-Walls (72)
    Ryan Warwick (90+1)
THE SHOOTING FIELD >
STORRINGTON
    Russell Shoebridge (68)
 1-4 EAST PRESTON
    Jared Rance (08)
    Jared Rance (18)
    Hayden Hunter (43)
    Stephen Herbert (70)
REC GROUND STORRINGTON >

DIVISION 2

BOSHAM
    Graeme Dowden (17)
    Bradley Miles (48)
    Jake Lafferty (76)
 3-0 MONTPELIER VILLA
WALTON LANE >
CLYMPING
    Tom Foxon (65)
    Ryan Stevens (69)
    Tom Foxon (75)
 3-2 WESTFIELD
    Aaron Cochrane (26)
    Liam Ward (77)
CLYMPING VILLAGE HALL >
JARVIS BROOK
    William Ruse (88)
 1-0 COWFOLD
LIMEKILN >
LANCING UNITED
    Joseph Stakim (25)
    Joseph Stakim (29)
    Joseph Stakim (35)
    Sam Page (88)
 4-0 ALFOLD
CROSHAW GROUND >
ROFFEY
    Harri Nourse (41)
    Adam Wicking (90)
 2-0 RUSTINGTON
BARTHOLOMEW WAY >
ROTTINGDEAN VILLAGE
    Danny Stearman (40)
 1-1 SIDLESHAM
    Thomas Bayley (83)
ROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
WORTHING TOWN LEISURE
    Stephen Kirkham (35)
 1-3 UPPER BEEDING
    Sam Witherden (43)
    Adam Skinner (61)
    Alexander Townley (90)
PALENTINE PARK >

RESERVE SECTION

CHICHESTER CITY Res
    Louca Keenoy (24)
    Lee Sycamore (30)
    Lee Sycamore (55)
    Louca Keenoy (65)
 4-1 HAYWARDS HEATH TOWN Res
    Joao Andrade (85)
OAKLANDS PARK >
LANCING Res
    Joseph Duala (25)
    Dexter Sherin (90+3)
 2-3 MILE OAK Res
    Mathew Sheldon (09)
    Luke Pullinger (34)
    Jack Stenning (74)
CULVER ROAD >
LINGFIELD Res
 0-1 ARUNDEL Res
    Luke Richards (58)
SPORTS PAVILION >
17/03/2017

RESERVE SECTION

MIDHURST & EASEBOURNE Res
    Craig Larvin (12)
 1-1 SELSEY Res
    Frazer Sinclair (60)
ROTHERFIELD >
RINGMER Res
    Robert Frost (09)
 1-1 STORRINGTON Res
    John Langridge (58)
CABURN GROUND >
16/03/2017

UNDER 21 (EAST)

BEXHILL UNITED U21
    Josh Pickering (25)
 1-5 EASTBOURNE UNITED AFC U21
    Niall Cheshire (17)
    Niall Cheshire (19)
    Niall Cheshire (64)
    Niall Cheshire (83)
    Harry Ducatel (87)
THE POLEGROVE >
HAILSHAM TOWN U21
    Billy Taylor (71)
 1-2 NEWHAVEN U21
    Jordan Burstow (78)
    Chandler Perrin (90+4)
THE BEACONSFIELD >

UNDER 21 (WEST)

HORSHAM YMCA U21
 0-0 EAST PRESTON U21
GORINGS MEAD >
15/03/2017

DIVISION 1 CHALLENGE CUP S

SOUTHWICK
    Ross Myers (69)
 1-0 EAST PRESTON
MIDDLE ROAD >

UNDER 21 (EAST)

SEAFORD TOWN U21
    Ben Dinnage (37)
    Mike Baker (86)
 2-2 HASSOCKS U21
    Joe Russell (47)
    Ryan John (76)
THE CROUCH >
14/03/2017

PREMIER

AFC UCKFIELD TOWN
    Scott Taylor (01)
    Thomas Bold (07)
    Scott Taylor (73)
 3-0 EASTBOURNE UNITED AFC
THE OAKS >

DIVISION 2 CHALLENGE CUP S

LANCING UNITED
    Daniel Measom (76)
 1-3 WESTFIELD
    Asher Grindle (49)
    Sam Ellis (90+5)
    Sam Ellis (90+2)
HANBURY PARK >