Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayRefereeGroundDetails
18/08/2018

DIVISION 2

ANGMERING SENIORS
    Danny Cooper (24)
    Luke Huggett (60)
    Daniel Swain (67)
    Michael Hendrick (90+2)
 4-0 UPPER BEEDING
A HOWARDDECOY DRIVE >
25/08/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Kristian Harding (10)
    Callum Angood (35)
    Jordan Winch (85)
 3-5 RUSTINGTON
    Josh Irish (22)
    Josh Irish (25)
    Richard John (50)
    Josh Irish (60)
    Josh Irish (64)
N SAXTONMEMORIAL PLAYING FIELD >
27/08/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    James Rowland (24)
 1-1 ROFFEY
    Marek Koutsavakis (58)
C KANEMEMORIAL PLAYING FIELD >
01/09/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
 0-3 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Dean Stevens (21)
    Bradley Stevens (32)
    Bradley Stevens (78)
B COXMEMORIAL PLAYING FIELD >
08/09/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Drew McGill (19)
    Sam Gunn (62)
    Ryan Singers (67)
    Callum Angood (72)
 4-2 WESTFIELD
    Own Goal (20)
    Thomas Frazer-Bates (77)
T PINESMITHMEMORIAL PLAYING FIELD >
15/09/2018

DIVISION 2

COPTHORNE
    Sean Banks (14)
    Ryan Fenton (40)
    Oscar Weddell (44)
    Oscar Weddell (90)
 4-1 UPPER BEEDING
    Ryan Singers (44)
A ANDREWSKING GEORGES FIELD >
22/09/2018

DIVISION 2

JARVIS BROOK
 0-0 UPPER BEEDING
J WOODMANLIMEKILN >
29/09/2018

DIVISION 2

BOSHAM
    Alex Barnes (13)
 1-1 UPPER BEEDING
    Arran Tewsley (11)
J LAMPINGWALTON LANE >
06/10/2018

DIVISION 2

WORTHING TOWN
    Matthew Wilson (46)
    Ryan Warr (65)
    Matthew Wilson (75)
 3-0 UPPER BEEDING
D BROOKERPALATINE PARK >
13/10/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Will Beamish (70)
 1-0 COWFOLD
O RADLEYMEMORIAL PLAYING FIELD >
20/10/2018

DIVISION 2

FERRING
    Nkanyiso Mbambo (88)
 1-6 UPPER BEEDING
    Ryan Singers (06)
    James Rowland (23)
    Connor Angood (33)
    James Rowland (38)
    Lee Donaldson (55)
    Aaron Tugnutt (57)
P JOHNTHE GLEBELANDS,FERRING. >
27/10/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    James Rowland (38)
    Will Beamish (49)
 2-0 BRIGHTON ELECTRICITY
C SULLIVANMEMORIAL PLAYING FIELD >
03/11/2018

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 1

LITTLEHAMPTON UNITED
    Tom Foxon (45)
 1-2 UPPER BEEDING
    Kristian Harding (03)
    James Rowland (87)
P DINGLEST FLORA SPORTSFIELD >
10/11/2018

SCFA INTERMEDIATE CUP 2

FOREST ROW  2-3 UPPER BEEDING
    James Rowland (29)
    Kristian Harding (64)
    Kristian Harding (84)
XX - TO BE DEFINED >
24/11/2018

DIVISION 2

WESTFIELD
 0-0 UPPER BEEDING
J WOODMANTHE PARISH FIELD >
01/12/2018

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Kristian Harding (12)
    Kristian Harding (15)
    Sam Gunn (35)
    James Rowland (66)
    Connor Angood (74)
    James Rowland (86)
 6-1 LITTLEHAMPTON UNITED
    Rossi Kaye (06)
N SAXTONMEMORIAL PLAYING FIELD >
08/12/2018

SCFA INTERMEDIATE CUP 3

COWFOLD
 0-0A UPPER BEEDING COWFOLD PLAYING FIELD >
Cowfold FC unable to raise team
22/12/2018

DIVISION 2

COWFOLD
 0-3 UPPER BEEDING
    Connor Angood (24)
    Kristian Harding (65)
    Connor Angood (82)
J LAMPINGCOWFOLD PLAYING FIELD >
29/12/2018

DIVISION 2

ROFFEY
    Patrick O`Sullivan (52)
    Ben Hands (60)
 2-2 UPPER BEEDING
    Connor Angood (46)
    Connor Angood (64)
A HUDSONBARTHOLOMEW WAY >
05/01/2019

DIVISION 2

RUSTINGTON
    Josh Irish (37)
    Josh Irish (56)
    Josh Irish (67)
 3-2 UPPER BEEDING
    Sam Gunn (38)
    Sam Gunn (52)
B SUMNERRECREATION GD RUSTINGTON >
12/01/2019

SCFA INTERMEDIATE CUP 4

ANGMERING SENIORS
    Danny Cooper (89)
 1-3 UPPER BEEDING
    Kristian Harding (39)
    Connor Angood (78)
    Kristian Harding (85)
DECOY DRIVE >
19/01/2019

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 2

BRIGHTON ELECTRICITY
    Soren Bentley (17)
 1-2 UPPER BEEDING
    Sam Gunn (90+4)
    Leo Trower (90+7)
I HOMEWOODWITHDEAN STADIUM >
26/01/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING
 0-3 COPTHORNE
    Harvey Weddell (15)
    Oscar Weddell (50)
    Jack Jenkins (75)
K DAWSONMEMORIAL PLAYING FIELD >
16/02/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Will Beamish (28)
 1-4 BOSHAM
    Mark Desi (47)
    Mark Desi (62)
    Alex Barnes (68)
    Max Terry (90+3)
D COOPERMEMORIAL PLAYING FIELD >
23/02/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Connor Angood (12)
    Sam Gunn (33)
 2-3 MONTPELIER VILLA
    Ben Kenedy-Wilson (45)
    Thomas Reeves (55)
    Ryan Walton (78)
J LAMPINGMEMORIAL PLAYING FIELD >
27/02/2019

DIVISION 2 CHALLENGE CUP S

RUSTINGTON
    Christopher Darwin (01)
    Josh Irish (21)
    Jack Anderton (30)
    Christopher Darwin (40)
    Josh Irish (54)
 5-0 UPPER BEEDING
W WEBBLASHMAR >
02/03/2019

DIVISION 2

ROTTINGDEAN VILLAGE
 0-3 UPPER BEEDING
    Bradley Hunt (70)
    Christopher Barnett (85)
    Connor Angood (88)
J WOODMANROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
09/03/2019

SCFA INTERMEDIATE CUP S

RUSTINGTON
    Christopher Darwin (70)
 1-3 UPPER BEEDING
    James Rowland (59)
    Kristian Harding (90+20)
    Bradley Hunt (90+25)
RECREATION GD RUSTINGTON >
(after extra time)
16/03/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Will Beamish (10)
 1-3 ANGMERING SENIORS
    Thomas Hamilton (37)
    Owain Dynan (45)
    Eli Amoo (48)
M SPENCEMEMORIAL PLAYING FIELD >
23/03/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING
 0-2 WORTHING TOWN
    Conrad Watters (15)
    Ryan Warr (65)
D HAGUEMEMORIAL PLAYING FIELD >
30/03/2019

DIVISION 2

LITTLEHAMPTON UNITED   UPPER BEEDING D EATONST FLORA SPORTSFIELD >
05/04/2019

DIVISION 2

BRIGHTON ELECTRICITY   UPPER BEEDING WITHDEAN STADIUM >
13/04/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING   FERRING MEMORIAL PLAYING FIELD >
17/04/2019

SCFA INTERMEDIATE CUP F

UPPER BEEDING   HOLLINGTON UNITED CULVER ROAD >
20/04/2019

DIVISION 2

UPPER BEEDING   JARVIS BROOK N SAXTONMEMORIAL PLAYING FIELD >
27/04/2019

DIVISION 2

MONTPELIER VILLA   UPPER BEEDING SUSSEX UNIVERSITY. >