Download Excel   Download Word
 

Fixtures & Results

Result not yet confirmed by the league

Results marked with this symbol are from the results line and may change after league confirmation.
All other results have been confirmed by the league.


HomeScoreAwayRefereeGroundDetails
20/08/2016

DIVISION 2

WESTFIELD
    Sam Ellis (28)
    Asher Grindle (37)
    Callum Smith (70)
 3-2 UPPER BEEDING
    James Rowland (41)
    Nathaniel Rowland (51)
P LINDSEYTHE PARISH FIELD >
27/08/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Ben Whales (14)
    Ben Whales (42)
    Ben Whales (67)
 3-0 WORTHING TOWN LEISURE
J SLANEYMEMORIAL PLAYING FIELD >
29/08/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Sam Witherden (15)
 1-4 JARVIS BROOK
    Michael Fuller (25)
    Nathan Millroy (29)
    Nathan Millroy (39)
    Daryl King (71)
A HUDSONMEMORIAL PLAYING FIELD >
03/09/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Alexander Townley (14)
    Ben Whales (20)
    Alexander Townley (23)
    Ben Whales (51)
    Alexander Townley (64)
    Ben Whales (73)
    Laurence Robinson (85)
 7-1 ALFOLD
    Daniel Hallett (60)
S BAKERMEMORIAL PLAYING FIELD >
10/09/2016

SCFA INTERMEDIATE CUP 1

UPPER BEEDING
    Alexander Townley (02)
    Alexander Townley (42)
 2-4 LANCING Res
    Ryan Waterman (31)
    Toby Funnell (45+2)
    Robert Allan (48)
    Toby Funnell (59)
MEMORIAL PLAYING FIELD >
17/09/2016

DIVISION 2

ROTTINGDEAN VILLAGE
    Jack McDowell (55)
 1-3 UPPER BEEDING
    Daniel Nason (41)
    Sam Witherden (70)
    Bradley Hatchett (87)
K DAWSONROTTINGDEAN SPORTS CENTRE >
24/09/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Sam Witherden (10)
 1-1 ROFFEY
    Harri Nourse (65)
A HUDSONMEMORIAL PLAYING FIELD >
01/10/2016

DIVISION 2

CLYMPING
 0-2 UPPER BEEDING
    James Rowland (44)
    Fraser Lawrence (82)
A HINTONCLYMPING VILLAGE HALL >
08/10/2016

DIVISION 2

MONTPELIER VILLA
 0-1 UPPER BEEDING
    Nathaniel Rowland (66)
N SAXTONSUSSEX UNIVERSITY. >
15/10/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
 0-3 SIDLESHAM
    Thomas Bayley (15)
    Thomas Bayley (65)
    Thomas Bayley (83)
P JOHNMEMORIAL PLAYING FIELD >
22/10/2016

DIVISION 2

LANCING UNITED
    Michael Sims (88)
 1-1 UPPER BEEDING
    Bradley Hatchett (68)
R CHERRYMANCROSHAW GROUND >
29/10/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Leo Trower (06)
    Nathaniel Rowland (76)
 2-2 BOSHAM
    Callum Fewell (09)
    Callum Fewell (80)
D D'URSOMEMORIAL PLAYING FIELD >
05/11/2016

DIVISION 2 CHALLENGE CUP 1

WESTFIELD
    Asher Grindle (13)
    Own Goal (27)
    Callum Smith (80)
    Callum Smith (90+3)
 4-2 UPPER BEEDING
    Bradley Hatchett (05)
    Harry Smith (07)
S RAMSEYTHE PARISH FIELD >
19/11/2016

DIVISION 2

RUSTINGTON
    Duncan Barnes (56)
 1-0 UPPER BEEDING
D BROOKERRECREATION GD RUSTINGTON >
26/11/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Alexander Townley (62)
 1-1 MONTPELIER VILLA
    Nicolas Eadie (90+3)
N SAXTONMEMORIAL PLAYING FIELD >
03/12/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Harry Smith (05)
    Matthew Capeling (21)
    Harry Smith (26)
    Nathaniel Rowland (54)
    Harry Smith (75)
 5-0 CLYMPING
S GREENMEMORIAL PLAYING FIELD >
10/12/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Timothy Tapscott (30)
    James Rowland (54)
    Nathaniel Rowland (57)
 3-3 ROTTINGDEAN VILLAGE
    Jack Doe (33)
    Jack Doe (64)
    Jack McDowell (70)
A O'BRIENMEMORIAL PLAYING FIELD >
17/12/2016

DIVISION 2

ROFFEY
    Dan Dunster (05)
 1-4 UPPER BEEDING
    Alexander Townley (28)
    Timothy Tapscott (46)
    Harry Smith (72)
    James Rowland (74)
P JOHNBARTHOLOMEW WAY >
26/12/2016

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    James Rowland (01)
    Lee Donaldson (12)
    Bradley Hatchett (31)
    Alexander Townley (33)
    Bradley Hatchett (35)
    Harry Smith (37)
    Bradley Hatchett (42)
    Harry Smith (60)
    Alexander Townley (62)
    Nathaniel Rowland (76)
    Alfie Capper (77)
    Alexander Townley (81)
    Nathaniel Rowland (83)
    Alexander Townley (85)
 14-0 FERRING
N SAXTONMEMORIAL PLAYING FIELD >
02/01/2017

DIVISION 2

JARVIS BROOK
    Daryl King (36)
    Nathan Millroy (45)
    Ross Frampton (67)
 3-2 UPPER BEEDING
    Bradley Hatchett (67)
    Alexander Townley (74)
S RAMSEYLIMEKILN >
28/01/2017

DIVISION 2

BOSHAM
    Max Kinahan (89)
 1-1 UPPER BEEDING
    Harry Smith (46)
N SAXTONWALTON LANE >
04/02/2017

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Harry Smith (19)
 1-0 RUSTINGTON
S RAMSEYMEMORIAL PLAYING FIELD >
11/02/2017

DIVISION 2

FERRING
 0-17 UPPER BEEDING
    Harry Smith (01)
    Harry Smith (07)
    Harry Smith (08)
    Timothy Tapscott (12)
    Kieron Stevens (17)
    Harry Smith (18)
    Jack Whittington (25)
    Nathaniel Rowland (35)
    Adam Skinner (37)
    Harry Smith (44)
    Harry Smith (47)
    Jack Whittington (70)
    Daniel Clayton (75)
    Adam Skinner (76)
    Timothy Tapscott (88)
    Ian Bond (89)
    Daniel Clayton (90)
A HUDSONTHE GLEBELANDS,FERRING. >
25/02/2017

DIVISION 2

ALFOLD
 0-2 UPPER BEEDING
    Jack Whittington (33)
    Leo Trower (64)
P BARRATTALFOLD REC >
11/03/2017

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Harry Smith (20)
    Alexander Townley (39)
    Alexander Townley (80)
 3-1 WESTFIELD
    Martyn Durrant (69)
A HOWARDMEMORIAL PLAYING FIELD >
18/03/2017

DIVISION 2

WORTHING TOWN LEISURE
    Stephen Kirkham (35)
 1-3 UPPER BEEDING
    Sam Witherden (43)
    Adam Skinner (61)
    Alexander Townley (90)
P WILKSPALENTINE PARK >
25/03/2017

DIVISION 2

UPPER BEEDING
    Alexander Townley (50)
 1-1 LANCING UNITED
    Daniel Measom (60)
J WALKERMEMORIAL PLAYING FIELD >
01/04/2017

DIVISION 2

SIDLESHAM   UPPER BEEDING I MOOREREC GROUND SIDLESHAM >
17/04/2017

DIVISION 2

COWFOLD   UPPER BEEDING D BARNARDCOWFOLD PLAYING FIELD >
29/04/2017

DIVISION 2

UPPER BEEDING   COWFOLD I HOMEWOODMEMORIAL PLAYING FIELD >