Southern Combination Football League

Live News

Tables

show allgrid
  • PREMIER

    1. HAYWARDS HEATH TOWN (37) 80
    2. THREE BRIDGES (35) 75
    3. PAGHAM (36) 71
  • DIVISION 1

    1. LITTLE COMMON (33) 82
    2. LANGNEY WANDERERS (34) 82
    3. LINGFIELD (33) 76
  • DIVISION 2

    1. RUSTINGTON (22) 50
    2. ALFOLD (24) 47
    3. ROFFEY (24) 45
  • RESERVE SECTION

    1. AFC VARNDEANIANS Res (18) 45
    2. HORSHAM YMCA Res (17) 42
    3. MILE OAK Res (19) 28
  • UNDER 21 (EAST)

    1. NEWHAVEN U21 (15) 32
    2. ROTTINGDEAN VILLAGE U21 (16) 32
    3. EASTBOURNE UTD AFC U21 (15) 27
  • UNDER 21 (WEST)

    1. HASSOCKS U21 (18) 36
    2. HORSHAM YMCA U21 (18) 34
    3. SOUTHWICK U21 (16) 27
  • UNDER 18 (CENTRAL)

    1. HASSOCKS U18 (17) 46
    2. STEYNING TOWN (CENTRAL) U1 (18) 34
    3. HAYWARDS HEATH TOWN U18 (17) 31
  • UNDER 18 (EAST)

    1. ROTTINGDEAN EAST U18 (13) 32
    2. EASTBOURNE UTD AFC U18 (13) 30
    3. AFC UCKFIELD TOWN U18 (12) 27
  • UNDER 18 (WEST)

    1. CHICHESTER CITY U18 (15) 39
    2. STEYNING TOWN (WEST) U18 (16) 32
    3. WORTHING UTD U18 (15) 29

Top Goal Scorers

show all
  • PREMIER

    1. L Robinson, NEWHAVEN (42)
    2. D Simmonds, PAGHAM (38)
    3. S Jones, CHICHESTER CITY (24)
  • DIVISION 1

    1. W Wilkinson, LANGNEY W*RERS (35)
    2. L Hole, LITTLE COMMON (33)
    3. R Wetton, LINGFIELD (27)
  • DIVISION 2

    1. S Kirkham, RUSTINGTON (28)
    2. B Hands, ROFFEY (24)
    3. C Coker, BOSHAM (22)
  • RESERVE SECTION

    1. E Lyne, AFC VARNDEANIANS (13)
    2. P Gracethorne, AFC VAR*IANS (12)
    3. G Salmon, AFC VARNDEANIANS (11)
  • UNDER 21 (EAST)

    1. S Piper, EASTBOURNE TOWN (12)
    2. T Boyle, ROTTINGDEAN V*LAGE (11)
    3. M Jeffery, SALTDEAN UNITED (11)
  • UNDER 21 (WEST)

    1. A Clarke, MILE OAK (13)
    2. J Parkinson, PAGHAM (13)
    3. M Willcox, HASSOCKS (11)
  • UNDER 18 (CENTRAL)

    1. G galbraith-Gibb, HASSOCKS (23)
    2. M lester, SOUTHWICK (17)
    3. J atherton, HASSOCKS (10)
  • UNDER 18 (EAST)

    1. R doyle, ROTTINGDEAN EAST (21)
    2. T boyle, ROTTINGDEAN EAST (15)
    3. S wallis, NEWHAVEN (11)
  • UNDER 18 (WEST)

    1. S gwengwe, CHICHESTER CITY (13)
    2. O southon, CHICHESTER CITY (13)
    3. L weedon, SHOREHAM (12)

Handbook

Club
Directory

Cup Competitions

Documents

Contact